Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

kamozrout
20. říj 2009

Ahojky Vendy, to se ti ani nedivím, že se k doktorovi těšíš. 🙂 No myslím, že mám docela dobrého gynekologa, je sice taková držka 😀 ale dá se s ním dobře domluvit. No Maťulovi jsou už 4 roky a 3 měsíce. Pořád jsem manžela nemohla přsvědčit aby jsme měli druhé, pořád řešíme bytovou situaci, byldleli jsme u manželových rodičů, tam jsme měli jen dvě místnosti takže to říkal, že tam druhé mít nemůžeme, minulý rok po velikonocích se situace vyhrotila na tolik, že jsme od tamtud odstěhovali a našli jsme si pronájem baráku. (budeme stavět, ale zatím to vypadá až na příští rok, manžel je truhlář, takže chce také stavit dílnu, takže nevím jestl bude dřív dílna nebo barák) No a mezitím než budete stavět jsme měli koupit byt, ale ten nevyšel, pořád jsme na to čekali (to už jsme byli v tom baráku na pronájmu) a stejně to nevyšlo. Tak pak už konečně manžel povolil a že to tedy zkusíme. Byl totiž přesvědčený, že to určitě výjde tak jako poprvé a ejhle a tak to dopadlo. Navíc Maťula pořád chodí a u každého kočárku se zastavuju, že bych chtěla taky takové miminko atd. Antikoncepci já už jsem vysadila minulý tok v lednu, protože jsem myslela, že manžela dokážu přesvědčit dřív. Takže v tom problém u mě asi nebude. No to je pravda, že je moc takových, které nemají ani jedno dítko a nedaří se jim, to si fakt říkám, že jsme na tom dobře, že máme alespoň toho Maťulu. Jojo určitě budeme bojovat. Na fotečky se určitě mrknu. Koukám, že jsi z Rychnova 🙂 Já jsem původem z Albrechtic u Lanškrouna. Jestli to tam poznáš?
Vendy určitě mi dej vědět jak jsi dopadla na gyndě, jsem zvědavá 🙂

Zatím papa Míša

vendy01
20. říj 2009

Míšo, koukám, že máme společného víc, než jsem si myslela 🙂 Zrovna jsme začali stavět baráček, protože bydlíme jen ve 2 místnostech 🙂 . Bydlení je sice naše, ale je to malé. Na druhou stranu si myslím, že i s 2 dětma bychom to nějak zmákli 😉 Stavba bude trvat nejméně 2 roky, tak to i tak vypadá 😉 Jo a manžel taky dělá truhlařinu, jen jako koníček..Má na to školu, ale jako zaměstnání to nikdy nedělal. To je výhoda mít takový šikuly viď? Dílnu budeme mít ve sklepě našeho nového baráčku, teď jí máme hned vedle bytečku..
Tak to už nebereš HAK dlouho.. jojo, bydlíme kousek od Rychnova..V Lanškrouně jsem byla asi 2x v životě, tak to tam moc neznám, ale jedna bývalá kolegyně z práce odtud taky pochází... Tak to už je Maťula velkej a šikovnej kluk 😉

kamozrout
22. říj 2009

Vendy, jojo to máš tedy pravdu. To já si myslím také, že se to se dvěma dětma dá zvládnout, ale manžel o tom zrovna přesvědčen nebyl. Ale teď snad už je to v pohodě. teda už na to přistoupil i když plánujeme příští rok stavět, ale zase se nám to nedaří tak jak bychom chtěli. Ale to už je život, pořád je něco 🙂 No mi budete mít baráček postavený do 3 měsíců. Chceme kanadskou dřevostavbu a jen bungalov né do patra. Manžel byl 3 roky v Americe a tam tyto domy stavěl. Jeho kamarádi co tam s něma byl, teď založili firmu a začali stavět první tento barák ( jsou od Ostravy) a chtějí aby jsme ten náš postavili jako ukázkový dům ( pro naší oblast) na dva roky a dostaneme tak na to slevu. Navíc manžel jim to pomůže zbouchat a je to hotové nejpozději do 3 týdnů. Elektriku udělá švagr, topení a td kámoš. Podlady taťka a od kuchyně po nábytek manžel, takže snad to bude v pohodě.
A co tedy manžel dělá, když se nevěnuje truhlařině? A ty co máš za práci? Doufám, že se moc nevyptávám? 🙂 Klidně mě zastav. 🙂
Jojo Maťula už je opravdu velkej jak věkově tak i výškově má 114 cm. 🙂
Koukala jsem na fotečky a Filipek je fešák 🙂 Opravdu šikula 🙂
Vendy tak jakpak jsi dopadla u gynekologa? Jsem opravdu zvědavá co ti řekl a jestli ti udělala nějaká ta vyšetření?
Míša

vendy01
22. říj 2009

Míšo pošlu ti raději interní poštu, ať tady mé soukromí neprobíráme v diskuzi o ovu testech ju? 😉

kamozrout
22. říj 2009

Jasně už jsem to také chtěla navhrnou. Můj mail je misavystrcilova@seznam.cz

vendy01
22. říj 2009

Míšo, zprávičku máš v místní IP 😉 Vpravo vedle foťáčku...

lettys
29. říj 2009

Ahoooj všem snažilkám 🙂 Prosím, má tady někdo zkušenosti s OVU testy? Já teda testuji už asi 4-tý měsíc, ale bez valného úspěchu. A to jsem začínala vždy zhruba 12 den cyklu a končila až před MS (cyklus mám asi 35 dní, takže jsem za to utratila majlant 🙂 ). Druhá čárka byla viditelná stále, jen kolísala intenzita, ale silnou se nazvat nikdy nedala. Tento měsíc jsem to zkusila prvně udělat hned po skončení MS - asi 7-mý den cyklu a ejhle, čárka byla silná - ikdyž ne, jako testovací, ale silná byla. Je možné, že ovu proběhla tak brzy? Moc díky za odpověď!

jajkaz
29. říj 2009

Ahojky holky,
Lettys, taky z toho nejsem nějak chytrá, to co píšeš je zvláštní, ale může být. Kdysi dřív (mezi 1. a 2. potratem) jsem zjistila, že mám ovu asi 9.DC a doktor mi řekl, že je to klidně možný. Tak proč by to nešlo už 7.

Teď už mám MS celkem pravidelnou. Dělala jsem si tento měsíc ovu testy a zatím to vychází tak: dnes 15. DC mám obě čárky tak stejně silné. Ale nejsem z toho moc chytrá... Podle návodu by ovulka měla být cca za 24 - 48 hodin od doby, kdy jsou čárky stejně, ne-li více (ta testovací) silné. Ale já můžu říct, že dnes celý den jsem cítila slabou tupou bolest vpravo v podbřišku. A manža říkal, že "ten hrbolek tam vevnitř" (to jako čípek) je dnes nějakej jakoby otevřenej. Myslím, že ovuluji právě dnes. Je to tak? Mě na tom nesedí ten návod "za 24-48hod".

Ale my podle návodu přece nefungujeme 😉 , takže hurá na to 😀

yanna.o
30. říj 2009

jajkaz nevěř tomu návodu, přečti si moje příspěvky výše a dneska se tulte a zítra taky. Dneska ale určitě.
Ovulace proběhne do druhého dne od pozitivního výsledku, případně tentýž den (mé pocity, slovo gyndaře primáře, píšou to též v knize nejrychlejší cesta k přirozenému početí a dále na stránkách merenibt..). Takže jestli je manžel doma, tak se tulte. Nevím, zda jste se tulili včera, to byste dnešek měli pokrytý. Ono tím už teď nic nezkazíte. Za dva dny budeš už mít čípek tvrdý 😉

yanna.o
30. říj 2009

já teda mám první den tu čárku testovací silnější, druhý den stejně silnou.. někdo to může mít opačně..v tomhle jediném případě by mohlo odpovídat těch 48 hodin (píšou to tam pro jistotu)
koukni na stránky http://merenibt.xf.cz/index2.html a prohlédni si křivky (těhotenské a ty ve vztahu s ovulačními testy - dle nadpisu), tam uvidíš řádek OPK a to je ovulační test. Ovulace je tam, kde je ta svislá čára 😉 A mazej se tulit 😀

yanna.o
30. říj 2009

aha.. tys to psala včera, tak nic 😀

luca83
12. lis 2009

Holky, kdyz jsem si delala ovulacni test vcera a byla ta testovaci carka hned videt a silnejsi nez kontrolni a dneska jsem si delala dalsi dva a je porad hodne silna, ale nenabehla tak rychle, znamena to, ze porad mam ovulaci? Nevite? Nebo uz je po ni? Vcera manzel nebyl doma, prijede az vecer, takze to stihneme az dneska. Tak se bojim, jestli neni uz pozde?

alisek
27. lis 2009

ahoj holky, jaký testy používáte? já měla jednou miratest a bohužel 2 z 5 neukázali nic ani kontrolní čárku, tak ty už nechci. můžete něco doporučit?

elyia
27. lis 2009

Já už několik měsíců používám testy Wondfo, přicházející ovulaci vždycky ukázaly spolehlivě. Při silné testovací čárce jsem ovulaci cítila druhý den. Kupuji je přes internet na www.ovulacnitesty.cz.

olusenka
14. pro 2009

Ahoj, prosím kdo máte zkušenosti s OVU testy, můžete mi poradit? Začínám mít trochu depku. První měsíc zkouším ovu testy, ale už druhý měsíc měřím BT a taky jsem už druhý cyklus po laparce. Mám testy Wondfo.
Jde mi o to, že test mi nikdy neukáže druhou čárku stejně silnou. První dva dny testování asi 11.-12.DC to byl spíš duch než čárka, teď už asi 3-4 dny je silnější ale ne stejně jako ta druhá, pořád je o dost slabší. A dnes mi BR najednou klesla na 36,3 jinak jsem už týden kolem 36,6-36,7. Prý se má měřit večer ale já poslední tř dny měřila ráno. Myslíte že ovu byla ale chyba byla moje ranní měření nebo je někde problém ve mě že ovulace neproběhne (viz. ta slabší druhá čárka)? Díky moc za radu.

olusenka
14. pro 2009

...mělo být BT (bazální teplota)...omlouvám se za překlep.

elyia
16. pro 2009

Zkus příště testovat odpoledne. Jednak se to doporučuje a pak by bývala mohla být ta druhá čárka silnější právě mezi dvěma testováními v těch 3-4 dnech. Nebo v těch dnech, kdy je druhá čárka silnější, tak testovat 2x denně.

sunflower2
17. pro 2009

Holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale třeba někomu pomůžu..
Prodám 20 ks ovulačních testů á 15,- Kč, tj. celkem 300,- Kč + poštovné (cca 30 Kč). Testy jsou spolehlivé, sama jsem díky nim otěhotněla, nyní prodávám zbývající, které už nepotřebuji. Expirace 3/2011.
Pokud někdo chcete, písněte do IP.

olusenka
19. pro 2009

Elyia: ahoj, děkuju za odpověď. příští měsíc to zkusím, večer a asi i častěji. Radši bych teda aby to příští měsíc už nebylo potřeba. Ale sex jsme trochu zanedbávali, tak by to musela být náhoda. Čárka byla silnější několik dní, asi 3-4, to jsem psala, pak najednou ráno teplota skočila dolů na těch 36,3 a večer čárka na testu už žádná. Odteď teplota stoupá. Tak přeci jen ovulace asi byla, i když čárka na testu byla slabší.

kalerat
29. pro 2009

maja2 • snž • Dnes v 08:30
Prosim poradte, kto mate skusenosti s ovulacnymi testami. Kupila som si 12 ks, minuly mesiac som minula 6 a tento mesiac 5, uz mi ostava iba jeden. Som z toho nestastna, lebo v navode sa pise, ze by mal ukazat dve palicky, a potom podla toho, ktora palicka je silnejsia, tak sa vyhodnocuje. Mne doteraz vzdy ukazal len jednu - kontrolnu palicku. Kedze nepredpokladam, ze by testy mohli byt zle, tak asi je chyba u mna. Mam si to vyhodnotit tak, ze som mala dva anovulacne cykly. Napiste, kto mate s tymto skusenosti. Prosim.

lauritka • Dnes v 08:33
maja ktore dni si robila ovu testy ? a aky dlhy mas cyklus.

vecernice • Dnes v 09:15
maja - strasne zalezi od kdy do kdy si testovala (ktere dny v cyklu). muzes mit posunutou ovulaci, a pak bys to holt behem tech peti dni neodhalila.

maja2 • snž • Dnes v 09:31
Mam riadne 28 dni. Minuly mesiac som testovala od 14 do 19 dna a tento mesiac od 10 do 15 dna.

lauritka • Dnes v 09:36
hmm je mozne, ze minuly mesiac ovulacia prebehla skor. a tento mesiac sa mohla zase oneskorit.

a ty si vobec nemala druhu ciarku?? ani naznak ??? 😕

maja2 • snž • Dnes v 10:09
Po 5 minutach ani naznak.
Ked sa na to pozriem teraz, tak 11 den tam je ruzovy naznak, lenze to je uz po zaschnuti a z toho sa neda nic usudzovat. Doteraz som ovulacne testy nepouzivala, ale momentalne to vidim ako poslednu moznost pred tym, ako navstivime nejake to centrum.

lauritka
29. pro 2009

mja a co keby si skusila dva cykly zmerat BT, aby si videla, ci ovulacia fakt prebieha?

maja2
29. pro 2009

Ved mozem to vyskusat.

lauritka
29. pro 2009

maja pozri do temy grafy BT na prvej strane je link na stranku o merani BT. prestuduj, je tam vsetko vysvetlene.
ak nieco nebudes vediet, kludne sa u nas v teme spytaj. 😉

vodni
29. pro 2009

Ahoj, prosim, mate nekdo zkusenost s tim, ze na ovutestu byly dve silne carky dva dni po sobe? Mela jsem tam testovaci silnejsi a tmavsi, a to dva dny po sobe uplne stejne. Druhy den jsem kvuli tomu i vyzkousela jinou znacku, ale vysledek dopadl stejne. Druhy den se navic pridaly i ovulacni bolesti (k veceru zintenzivnely), ale nejak nevim, jak to, ze test byl pozitivni tak dlouho. Myslite, ze ten druhy den mohla byt ovu?

maja2
29. pro 2009

Keby to nebolo take drahe, tak ja by som testovala aj trikrat za den.
Poradte nejaky album, kde by som si mohla pozriet, ako to ma vyzerat. 🙂

lauritka
29. pro 2009

maja ja mam lacne ovu testy na predaj, tak ak mas zaujem napis 😉 jeden po 0,50 centov. pozri moj ovu test na 12 DC. ovulku som mala 13 DC. kuk album.

vodni, ano stava sa, ze niekedy su ovu testy pozitivne viac dni... bolesti su vacsinou pred ovulkou. takzze ak to citis treba sa snazit, aspon tri dni po sebe.

maja2
29. pro 2009

pozri moj ovu test na 12 DC

- kde to mam pozriet? Neviem sa tu moc orientovat a hlavne v robote sa bojim, ze ma tu vymaknu pri nete. Takze vecer budem studovat. Ale budem rada, ak mi tu cosi popisete. Dik.

vecernice
29. pro 2009

maja - koukni na fertility friend, je tam spousta prikladu pozitivnich i negativnich ovulacnich testu i velke mnozstvi grafu BT, tak snad tam neco vystuddujes:
http://www.fertilityfriend.com/tg/galleryBrowse...

maja2
30. pro 2009

Menzes som mala 15.12., takze dnes je 16 DC a stale nic. Co myslite, dokedy mam skusat testy? Moze byt ovulacia aj po 16-tom dni?

jajdaelda
30. pro 2009

maja, může...zvlášť pokud máš nepravidelnou MS ... a dnes máš 15DC, pokud dobře počítám 😉