Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

christla
7. říj 2007

Já si taky myslím, že je t ovulací, naději, že bych byla těhu, si nedělám. Uvidím, mám to dostat snad příští týden nebo až za 14 dní, tak se uvidí.... 😒

misa84
28. led 2008

ahojky, chtela jsem se zeptat jak je to s ovu testy, jestli ukazuji ovu napr. den predtim nez prijde, nebo stejne jako BT az po. (BT ukazuje, ze vcera prisla ovu)
a taky vsude ctu, ze to neni levna vec, ale zajima me co se tim mysli? pro nekoho je moc 50 kc/kus pro nekoho to jsou 2 stovky, ze...

dekuji za radu holky

labut
28. led 2008

misa 84: ahoj ovulační test ti ukáže ovu dopředu, to znamená, že když je pozitivní, do 24 h přijde ovulace. já myslím, že jsem za 1 test platila kolem 40 kč.

misa84
28. led 2008

parada, bezim do lekarny 😀 dekuji

labut
28. led 2008

misa84: nemáš za co. 😉

kay
28. led 2008

ahoj misa, já si kupuju takové trojbalení za cca 120 kč, takže mě taky nepčijde dát 250 kč měsíčně za 6 testů... 😅 hlavně když to pomůže spolehlivěji...

katalines
28. led 2008

tak to není zas tak hrozná investice, hlavně když to aspoň trošku pomůže 😉

arin
28. led 2008

Ahojky holky,já mám s ovu testíkama dobrou zkušenost 🙂 Myslela jsem si,že ovu mám o týden dřív a nebylo to tak 😉 Takže mě ukázaly kdy se máme myšákovat a vyšlo to, vypotřebovala jsem jich asi 10-12 a stály 48 kč 😉 Tak se to vyplatilo 🙂

misa84
29. led 2008

ahoj devcata 😉
tak ja jsem rano testla ovu testik a testovaci carka byla uplne slaboucka. taxem se chtela zeptat, jestli to teda znamena, ze je naprosto negativni nebo ze ovu prijde misto do 24 hodin treba do 48? diky

koni.klec
29. led 2008

Je naprosto negativni. Zkus to zitra. Mne se vzdycky objevi slaba a potom aspon 2 nebo 3 silny kazdej den a pak zase slaba. Ale nekdo ma silnou jen 1 den. Bud uz mas po ovulaci nebo pred ni a to aspon 2 dny.

misa84
29. led 2008

podle bt jsem jeste ovu nemela, mam ted 3 dny stejnou, 36.2
takze je tu nejaka nadeje ze ovu dorazi? podle bt mam pocit, ze posledni 2 cykly vybec neprisla ☹

klaruska03
8. únor 2008

Ahojda holky, jsem tu prvně, tak vás zdravím. Je tu spousty užitečných věcí, který se tu člověk doví, tak už jen za dík! Nevím, zda budete vědět, ale chtěla jsem se zeptat, snažíme se o mimi..., již po druhé (o první jsme 10/2007 přišli) a vzhledem k tomu, že bych se chtěla trefit na ten správný den´, dočetla jsem se o ovulačních testech, už jsem si je i přečetla a dokonce včera i koupila , návod už jsem studola, ale nevím si rady, kdy mám začít s měřením, vzhledem k tomu, že menzes mám dost nepravidelný nevím, kam se v tabulce zařadi a nevím, zda když mi test ukáže pozit.... výsledek, jestli na to jako máme vlítnou ještě ten den nebo až ten druhý???

miluse
8. únor 2008

ahojky Klaruš, na stránce ovulacnitest se toho dozvíš i více, jinak pokud máš nepravidelný cyklus, tak si máš vypočítat průměr za poslední 3 měsíce a podle toho začít testovat.

Jinak mě vždy tedy vyjde ovulace i přesně podle těch kalendářů co se dají stáhnout na netu a vždycky mám 2 dny za sebou 2 silnější čárky, což tedy znamená, že jaksi ovuluji a i ostatní příznaky to potvrzují, sekret, divný pocit v břiše apod. 😅

klaruska03
8. únor 2008

Myslíš ty kalkulátory, kde zadám poslední MS (tedy 1. den Ms) a ono mi to spočítá, kdy zhruba bude probíhat ovu....?
Já si to nedokážu s počítat za poslední 3 měsíce, protže jsem to teď 6.2.08 dostala poprvé od 10/2007 od operace, to je ten problém a ještě k tomu mi tento MS musel vyhnat gynekolok injekcí.
Tak chci zkusit ty testy, ale nevím ani kdy na t máme vlítnou jestli ještě ten den anebo až druhý den, co mi ukáže ovutest, že je pozitivní?

christla
8. únor 2008

Klarusko, pokud ti test ukáže druhou čárku, je prý nejlepší doba za 24 hodin mít styk, ale nejdýl do 48 hodin. Lepší je to pojistit i den před ovulací....

christla
8. únor 2008

Jinak myslím, že všeobecně doporučují začít dělat testy od 11.DC, pokud nevíš přesnou délu svého cyklu. Takže 11. den od začátku menstruace.

klaruska03
8. únor 2008

Jéééé... děkuji, já jsem teď menzes dostala 5.2.2008, no tedy MS byl až 6, ale špinit, jako nahnědlý výtok jsem měla už 5.2.2008, tak myslíš, že s měřením ovu..., mám začít tedy 15.2.2008, mám strach abych to neprošvihla a vzhledem k tomu, že teď mám menzes poprvé od září (předtím jsem byla těhule a podstoupila operaci), tak si to nemám jak spočítat. No snad mám dostatek testů a uvidíme.
Pokud je tedy v T proužek slabší ja v C, tak je to stále negat..., že? Musí být oba stejně zbarvený anebo v T silněji. Doufám, že ovulace u mě proběhne 😉

christla
8. únor 2008

Přesně jak píšeš, testovací proužek by měl být stejně zabarvený jako kontrolní nebo ještě tmavší, ale uklidním tě tím, že já ten měsíc, co jsem otěhotněla, měla testovací proužek slabší než kontrolní a přesto jsem otěhotněla. Také jsem v říjnu loňského roku o mimi přišla v 6tt.... Byla jsem an revizi dělohy. Teď se snažíme znovu.
Jinak s testem bych opravdu začala 15.2., ale chce to trpělivost. Já mám třeba ovu 20.DC, takže testuji jak blázen... 😀 Chce to mít doma zásobu ovu testů..... 😅

klaruska03
8. únor 2008

No mám jich doma zatím 7, tak uvidím.
Já jsem o mimi... přišla v 8 tt, také jsem podstoupila revizi a od té doby mám menzes až teď, tak já začnu testovat od 15. a snad to nějak přijde, já vím trpěli jsem , ale když toužíš po tom prckovi, je tohrozně dlouhé čekání a přitom prvním, jsem do toho vlítla ani nevím, jak - hned po vysazení HA.
Určitě jsem pak hodím info, jak jsem dopadla, ale bude to dlouhý čekání na ovu...

christla
8. únor 2008

Tak to jsme na tom podobně. A jak je možné, že když jsi byla na revizi v říjnu, že máš menses až teď? Já ho od té doby měla už 3x....
Tak zkus ještě měřit BT, ta ti taky hodně napoví!!!

klaruska03
8. únor 2008

Na to já nějak nemám s BT, nejsem líná, ale nemám na to asi čas, ale už jsem o tom taky přemýšlela, ale já má celkem totiž s teplotou problémy, tak nevím jestli mi pomůže. Proč mám MS až teď to nevím, jezdila jsem o revize každých 14 dní k doktorovi na kontrolu, protože to nějak taky nechápal, proč MS není, chodila jsem na krev na ultrazvuky, jestli je vše OK a je, tak mi píchal 2x vyvolávací injekci a konečně se MS dostavil. já jsem od 10/08 do konce prosince zase jen špinila, ale tak jako výtokem a to bylo pořád jen jeden den jo a pak dva dny dobrý a pořád dokola - no a snad teď až mi to skončí, tak už to bude dobrý. Sám doktor mi přeje úspěch a doporučuje mi to co nejdřív, jsem divná co? Ale jsem teď ráda, že nesem sama 😉

christla
8. únor 2008

Nejsi sama, je nás spousta. Můžeš za námi přijít do téma Na koníka
Pokus jsi ale otěhotněla hned napoprvé po vysazení HA, tak si myslím, že problémy s otěhotněním mít nebudeš. Půjde to rychle. To my čekali na miminko 10 měsíců a když se pak konečně povedlo, dopadlo to takhle. Teď doufám, že už tak dlouho znova čekat nebudeme....

klaruska03
8. únor 2008

Já se klidně přesunu, jsem tu dnes úplně poprvé, tak se orientuji.
Poprvé nám to šlo hned - prostě žádný problém, tak doufám, že to tak půjde i teď, prostě jsme se rozhodli a já vysadila a hned jsem do toho vlítla.

christla
8. únor 2008

Tak přijď mezi nás. 😉

luckaaa13
12. kvě 2008

Ahoj holky, jsem tu nová, pročetla jsem si diskuzi a moc mě zaujala, taky jsem začala s ovu testy dnes jsem 11. den DC a již mám za sebou 4 dny testování. Bojím se, abych to neprošvihla. Snažíme se 5 měsíců, vím, že to není žádná doba, ale už mi taky pomalu dochází tak nějak klid. No a co mě trápí, nevím co si mám o tom myslet. Dnes tedy 4. ovulační test a na všech byla slabá druhá čárka. Co s tím. Ovu příjde nebo nepříjde? Je možný, abych tam tu druhou slabou čárku měla pořád? Vím, že je asi brzy, cyklus mám pravidelný 28 dnů, ale bojím se, že to kvůli té druhé slabé čárce prošvihnu. Nechci na miláčka tlačit každý den. 😖 Minule mě MS dost sebrala, zítra jdu k dr. protože mě pořád pobolívá v podbříšku. No předem moc děkuji za Vaše názory.

poletucha
12. kvě 2008

luckaaa- ja bych rekla,ze ovulka bude kazdym dnem...vetsinou byva tech 14 dni pred koncem cyklu...takze to by u tebe znamenalo 14.den...tak zkus testnout jeste dalsi tri dny a uvidis, jestli druha carka zesili. Jinak ty bolesti v podbrisku muzou byt ovulacni. Tak drzim palce 😉

jmisa
12. kvě 2008

Lucko, buď v klidu a až budeš mít dvě čárky stejně tlusté a nebo testovací ještě tlustější, tak v nejbližších 12-36 hodinách dojde k ovulaci a to je čas miláčka znásilnit 🙂 Pokud máš cykus pravidelný, tak bude nejspíš pozitivní 13DC.

luckaaa13
13. kvě 2008

Ahoj holky, mocinky děkuji za Vaši podporu a názory. Dnes jdu k té dr. tak uvidím co mi řekne. Třeba mi i nahlásí, že mám zrovna ovu. No stejně se bojím, že i když miláčka znásilním v den ovu, tak to nevyjde. Nevím proč, dostala jsem strach z toho, že to nepůjde, když je kolem tolik snažilek. Nejvíc mě štvou ty co to nechtějí a stačí se jim na chlapa podívat a jsou v tom. No písnu jak jsem dopadla. 😅 Pá

jmisa
13. kvě 2008

Lucko, neboj se, ono se to povede 😉 A když ne teď tak třeba během dovči nebo vlahých letních nocí, popustíte uzdu fantazii, přestaneš se stresovat a // tam na těhu testu najdeš.

luckaaa13
13. kvě 2008

Ahojky, no tak jsem byla u té doktorky, připadala jsem si jak hypochondr, prý to byly ovulační bolesti, u kterých se prý může i špinit nebo dokonce krvácet, jinak prý až budu mít zase ty bolesti tak mám jít k obvoďákovi a ne na gyndu, jenže obvoďák by mě zase poslal na gyndu, prý každýho někdy někde píchne 😒 ale ovulace přece netrvá 3 týdny, to bychom si tu asi neměli o čem povídat 😅 ; no připadala jsem si jak debil, který něco předstírá ☹ každopádně mě vyšetřila a prý je všechno v pořádku. Moc se mi nechtělo, ale přece jen jsem se zeptala na ty ovu testy a ty prý nejsou vůbec spolehlivé. Hm tak teď babo raď, prdím na doktorku. To jsem k ní přešla nedávno a byla jsem u ní teprve podruhé. Pipka jedna. Jestli mám ovu nebo nemám jsem se raději ani neptala. Venku je nádherně kašlu na ni, ono se to nějak vyřeší 😅 😅 😅 a povede Jinak Míšo moc díky za podporu 😉