Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

jmisa
7. čer 2008

Luci, mně se tedy po OVU už nic nezobrazuje.
Ale občas může být nástup hormonu tak rychlý, že to test nezachytí. Proto se já jen ne testy nespoléhám.

vendy05
2. srp 2008

Ahojky, takže ode dneška poprvé testuji, jsem 14.DC, druhá čárka na testu byla viditelná, ale slabě, myslíte, že ovulace jako dorazí a nebo budu mít opět anovulační cyklus, jemožné mít na testu druhou čárku i kdyby ovulace neměla proběhnout??? Díky za odpovědi. V.

elana
2. srp 2008

Možné to je, já mám viditelnou čárku hned po MS (ale jsem obecně případ, na který ovu testy nefungujou, v době, kdy by měl být nejpozitivnější, tak mi čárka zmizí úplně). Bála jsem se nicméně, jestli nemám vysokou hladinu LH (což značí značné potíže, eventuelně i předčasný přechod), ale horm. profil 5.DC vyšel normálně, tak se neznepokojuju, jen prostě ovu testy nepoužívám a radši měřím BT🙂 Je to levnější a míň zneklidňující😉

vendy05
2. srp 2008

elan a normálně ovulaci máš????

vendy05
2. srp 2008

Mě by totiž zajímalo,kdybych neměla mít tento měsíc ovu, zda by tam ta druhá čárka byla vůbec vidět....

elana
2. srp 2008

Jojo, vzornou🙂 Bolení, hlen, vzestup BT, před MS pokles...a do toho jednou ověřeno i horm.profilem týden po ovulaci-progesteron byl nahoře. Ale i tady na MK vím, že nejsem jediná, prostě někomu ovu testy nevyhovujou.

elana
2. srp 2008

Já myslím že klidně by tam ta druhá čárka i v rámci anovuláku byla. LH se uvolňuje i v rámci anovulačního cyklu, ale je ho málo, akorát před ovulací prudce stoupne a potom prudce padá.

vendy05
2. srp 2008

elan díky moc tak to je super, to mě ta ovulka furt nějak stávkuje.... tak jsem myslela, že díky testům poznám něco víc, ale asi ne... No nevadí, příští měsíc už začnu s práškama, tak snad se to umoudří, doteď beru jen utrogestan kvůli ms a příští měsíc k tomu přibude clostil... ach jo ☹

elana
2. srp 2008

Zkus začít měřit, zrovna se to bude hodit s tím clostilem, abys věděla, kdy po něm ovulka dorazí (a jestli vůbec-nemaluju čerta na zeď, ale na někoho ani clomifencitrát nezabírá☹ ).

vendy05
2. srp 2008

naštěstí tedy mě vždycky všechny prášky zabrali,tak snad i ten clostil. a já bohužel mám tak blbé zaměstnání, že měřit prostě nejde... zkoušela jsem to ale jsou tam hrozné výkyvy.... ☹ já se z toho zblázním piju kontryhel a maliník.... a furt dokola femigard nepomohl no prostě děs

elana
2. srp 2008

Aha...tak to chápu, že jsi rozladěná.

No, když budeš brát clostil, tak budeš jistě chodit na pravidelný ultrazvuky kvůli cystám a hyperstimulaci, takže tak jak tak se dozvíš, jak na to reaguješ a bude se Ti líp plánovat.

vendy05
2. srp 2008

elan no ono doteď mi to tak nějak bylo co se týče ovulace jedno, ani jsem jí jakoby nepotřebovala, brala jsem utroš jen kvůli ms a ostatní věci taky a jelikož po prázdnínách bychom se i o mimčo chtěli začít snažit, tak jsem chtěla předem vědět jak si to tělo poradí... no a v září se uvidí 😒

elana
2. srp 2008

Neboj, třeba už se uvidí tečka na ultrazvuku😉 udělala jsi ale dobře, že to řešíš včas, není nic smutnějšího, než když se po roce marné snahy žena odhodlá svěřit doktorovi a zjistí se, že neovuluje...

vendy05
2. srp 2008

elan no uvidíme, my jsme nechali udělat i spermiogram, abychom věděli dopředu a kdyžtak to začali řešit, přesně jak píšeš, abychom rok smutnili a pak zjišťovali kde je problém, teď už ho budem znát a rovnou to začnu řešit, proto ten clostil... tak snad zabere a třeba si z dovči už přivezem mímo 😅

elana
2. srp 2008

Jste šikulky🙂 Tak moc držím palce, ať za rok už taháš kočárek!

vendy05
2. srp 2008

elan děkuju, no moc si nafandím, ale chtěla bych splnit manželovo velké přání, být mnou tak ještě chvilku počkám 😅 😀
tak ať se ti brzy zadaří, pokud se snažíte 😵

elana
2. srp 2008

My se snažíme už rok😀, tak to Tvé přání vskutku padá na úrodnou půdu😀

vendy05
2. srp 2008

😅 jej neboj však ono se zadaří, když ne tenhle měsíc, tak ten další a víte v čem je problém??? 😔

elana
2. srp 2008

Ještě ani moc ne právě🙂 Ale jsme na začátku, máme jen spg (maličko slabší, ale nic s čím by si supersamice neporadila) a horm.profil (v normě, akorát mi našli hypofunkci štítky, tak zobu Letrox). Jelikož nejsem supersamice, tak musíme pátrat a bojovat dál😀

vendy05
2. srp 2008

tak šťastný a úspěšný boj 😉 😵
jdem do hajan a jsem zvědavá na zítřejší testování, jestli to má vůbec cenu ☹ čůrat zbytečně na 40,- 😀

elana
2. srp 2008

Viď, drahý počůrání, jen co je pravda🙂

Ahojky.

vendy05
3. srp 2008

dobré ranko, no to jo no ... jsem zvědavá jak dnes, ale podle hlenu žádná změna 😒 takže asi dnešek s testování vynechám a zase zítra 🙂

elana
3. srp 2008

Ještě s hlenem počkej spíš na odpoledne až trochu steče i z vyšších pater🙂 a potom na něj koukni🙂 On je nevyzpytatelnej, já ho někdy mám jen večer takový vodový a ráno už je teplota nahoře. A naopak někdy hlením jak slimák tři dny a ovu nikde a dostaví se až den poté, co hlen skončí.

vendy05
4. srp 2008

Ahojky, takže včera jsem netestovala, přišlo mi to zbytečné, tak jsem testla dnes a čárka je o malinko víc viditelná než v sobotu,tak nevím,zda to je na dobré cestě a nebo si to prostě dělá co chce 😅 ....

vendy05
4. srp 2008

holky, prosím kde testy kupujete??? A hlavně na kolik prosím vyjdou??? 😒 Chtěla bych si to hlídat, ale docela to leze do peněz ☹

elana
5. srp 2008

asi nejlevnější jsou na levnetesty.cz, tam se dají koupit i po 12cti ks.

Jinak když jsem je kupovala v lékárně, tak asi nejlíp vyšly 3ks/118Kč, nevím už značku, taková růžová krabička. Potom se prodávají taky 2ks v takové hnusné papírové s divným černobílým obrázkem, vypadá to spíš jak obal na kondomy🙂, ale ty stojí tuším necelou stovku. Je to drahá sranda 😖

vendy05
6. srp 2008

elan díky moc, ale už jsem sehnala testíky za báječnou cenu 9,- za kus i s poštovným, takže super...

chrobacek
6. srp 2008

vendy co to je za haluz? to máš nějaký prošlý ne? 😀

vendy05
6. srp 2008

nééé fakt nejsou prošlý 😀 ani použitý 😀 😀 😀

katy.m
6. srp 2008

vendy05,to máš nějaký extra levný,ne?Nemohla bys sem hodit odkaz?Pro mně a pro ostatní...... 😵