Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

bastet
27. kvě 2009

A 1211, já mám taky ovulku kolem 10.DC. Mám cykly cca 25,26 dní.

a1211
28. kvě 2009

ahoj bastet, jenže já mám dost nepravidelnou ms, jen po vyvolávačce, testuju ted první měsíc, a mám strach jestli to ovu vůbec byla, nikdy mi nevyšla uplně tlustá čára

chrobacek
28. kvě 2009

a1211 mě taky ne ale je to poznat kdy je nejsilnější chce to testovat a měřit teplotu pak budeš mít jasno

lucek83
29. kvě 2009

a1211: vis jak to delam ja? Kdyz jsem testovala, tak jsem si testiky schovavala, na kazdy jsem si napsala datum a zpetne jsem je pak porovnavala. I kdyz u me se teda 14 a 15 DC ukazaly dve poradne tmave carky, tak jsem mela asi stesti. Ale hodne holek obe dve carky tmave vubec nema. Potom se musis ridit tim, ktery den byly nejtmavsi.

lenicenka17
29. kvě 2009

holky dost se mi líbí ty grafy jak si zapisujete teplotu ,ale neumím anglicky ☹ je to složité?Nestačilo by navigovat??????

marki.la
29. kvě 2009

Leni, všechny pokuny máš zde http://merenibt.xf.cz/index2.html.......

lenicenka17
30. kvě 2009

marki.la:nic to neukázala... není to jiná adresa??

chrobacek
30. kvě 2009

bez těch teček pochopitelně

lenicenka17
30. kvě 2009

Holky já jsem z toho jelen,na nápovědu jsem se dostala začla dokonce zaznamenávat ale podařilo se mi jen MS jak jsem chtěla zadat teplotu neuložila se mi do grafu ☹ proč??pořád to tam něv¨co na mě blafe a já tomu nerozumím a myslím že vše dělám dle nápovědy... 😖

lucik32
5. čer 2009

Ahojky holky. Tak jsem poprvé zkusila měřit BT a koupila jsem pár ovu testů. A zhodovalo se to naprosto přesně. V den ovu jsem byla na UT a viděli jsme tam 2 krásné folikuli na každém vaječníku jednu.
Je to poprvé, protože jsem měla vysoké FSH 16 a teď mi zázrakem kleslo na 8,2 Tak teď čekáme na výsledek snažení. 😎

pday
18. čer 2009

Ahoj holky, tento měsíc bych ráda vyzkoušela ovu testy. 🙂 Chtěla bych vás poprosit o radu. Pokud budu testovat a objeví se čárky (doufám, že stejně silné), tak do nějakých těch 24-36 h. by měla proběhnout ovulace? Tzn., že v další den, kdy nastává ovulace a provedla bych opět test, tak dvě silné čárky už na testu nebudou, i když vlastně ovulace probíhá? Mockrát děkuju za radu... 🙂

lucule
19. čer 2009

pday ano pokud se objevi 2 stejne silne carky, tak ovu bude do 24 hod. Nasledujici den se jeste mohou objevit stejne silne carky nebo o neco slabsi druha carka. U me ale vetsinou uz dalsi den kdy je ovulace je carka o dost slabsi.

kamozrout
1. črc 2009

Ahojky, potřebovala bych poradit s vyhodnocením výsledku ovulačního testu, jsem z toho nějak zmatená. Poslední menstruaci jsem měla 12. června, s ovulačními testy jsme začala 21. června. První čtyři dny byl negativní. První pozitivní výsledek se objevil 25. června, tedy pátý den a pak bych pozitivní ještě 26. června tedy šestý den testování. V sobotu 27. června byl už negativní. Kdy tedy proběhla ovulace??? ☹ 😖 Tulili jsme se pro jistotu od středy do pátku, ale nevím jestli to stačilo nebo jsme to prošlvyhli 😢 Teplotu jsem neměžila, na to nemám nervy a hledem to bylo jakési dovoké. Ve čtvrtek nějaký byl, v pátek také, v sobotu se mi zdálo že ne a pak jsem ho ještě objevila i v něděli, takže opravdu nevím co si o tom mám myslet. Prosím poradí mi někdo jak z toho co nejlépe vyvodit nějaká rozumný výsledek?

Předem moc děkuji za všechny připomínky

kkamca
1. črc 2009

ahoj..já zas měla 3 pozitivní..za sebou..tak taky nevim co to bylo. 😒

diplo2
12. črc 2009

Ahoj holky, pročítám tu diskuzi týkajících se ovulačních testů a nedá mi to, abych se nezeptala... Min. měsíc jsem poprvé použila ovu test. Ukázalo mi to po několika dnech krásně, stejně silné čárky a tak jsme na to s manželem následující den hupsli. Ale bez úspěchu ☹ V ten den ale, kdy jsem měla na testu stejně silné čárky mě i bolelo břicho. Tak nevím, zda jsme ovu nepropásli. Je možné, že jsem ji měla už ve stejný den, kdy jsem měla na testech ty dvě stejně silné čárky? Máte s tím některá zkušenost, prosím? A pak by mne zajímalo, zda se některé z vás potvrdilo to, že miminko zplozené v době kolem ovulace, je většinou chlapeček. To spíš jen pro zajímavost (já vítám i holčičku 🙂 Hlavně, aby to vyšlo... Mooooc děkuji.

m.o.u.s.e
13. črc 2009

Ahoj, já jsem si tenhle měsíc testila ovulaci prvně a den před a v den ovulace se mi ukázaly dvě zřetelné čárky ( měřeno vždy kolem poledne, po 2-3 hodinách zmenšeného přísunu tekutin a nemočení).
K tomu si měřím BT, která dnes stoupla o 0,2 stupně, takže je mi jasné,že jsem ovulovala včera. To znamená, že se klidně mohou vyskytnout např.dva pozitivní testy zasebou, tak aby pokryly 0-48h situaci před ovu. Já se teda dost pozoruju i pokud jde o hlen,čípek a vše mi zapadá..každopádně uvidím, jaký mě čeká ke konci měsíce výsledek 😎

alex001
13. črc 2009

ahoj holky potřebovala bych poradit:
3.7. jsem byla na revizi zamklé těhotenství 11t - rozhodla jsem se že zkusím ovulační testy a dnes 11den po revizi mám na ovulačním testu // myslíte, že je to možné vím že se říká že k ovulaci dochází až po 1.porevizní MS?

m.o.u.s.e
13. črc 2009

Tak já si myslím,že když se dají po potratu hormony brzo do rovnováhy,tak vaječníky fungují normálně,tedy včetně ovulace...proč by jinak doktoři doporučovali počkat se snažením,když by to početí bylo nějakou dobu de facto vyloučeno..myslím,že // možné jsou.

alex001
13. črc 2009

to je super to znamená že se tělo pomalu srovnává a začíná fungovat tak ted vydržet 3MS a hurá do boje 😀

zubajda
27. črc 2009

ahoj všem,

chtěla bych se zeptat, zda se může ovu test použít jako těhotenský test?.... Jsem cca 13 DPO, neměla jsem doma těhu test, tak jsem vyzkoušela ovu test... vyšla mi krasně druhá čárka stejně silná, jako kontrolní... Beru Utrogestan.... jsem bez Pregnylu.....

Může Utrogestan ovlivňovat výsledek?.... nebo, mohla by být malá šance, že ovu test reaguje na hcq ???

díky za radu....krásný den

zubajda
27. črc 2009

Halooo, halooo,... může mi někdo poradit ? Prosím.....

elana
27. črc 2009

Zubi, už jsem o tom slyšela, že je lze prohodit, protože LH (na který reaguje ovu test) a betapodjednotka hcg jsou si hodně podobné, liší se strukturně jen nepatrně.

Utrogestan to určitě neovlivní, progesteron je jiný než hcg.

Každopádně radovala bych se až s pozitivním těhu testem🙂, pokud by toto čirou nááhodou znamenalo jen opravdu opožděnou ovulaci.

zubajda
27. črc 2009

elana... moc diky za odpoved....

Opozdena ovulace to byt urcite nemuze, ptž jsem byla na folikulometrii, a ta mi potvrdila, že mám po ovulce.. což by mělo být dnes 13 DPO... uvidíme... už jsem se zásobila tt, takže zítra ráno to prubnu.... a děj se vůle...

sven
30. črc 2009

Ahoj holky, potřebuju radu. Zajímalo mě jak fungují ovu testy, takže jsem dělala pokus 🙂 . Dělala jsem test 13.DC, 15.DC a 18.DC - u všech testů se objevily // s tím, že nedosahovaly té kontrolní, ale jen o kousek (tzn. nebyl tam jen stínek, ale pěkně viditelná čárka). Podle měření BT mívám ovu tak kolem 19.DC, dá se říci,že pravidelně. Teplota však stále dost nízko bez vzestupu, tak mi to nedalo a včera udělala ještě jeden ovu testík, tzn. 25.DC - druhá čárka vyjela skoro hned a pěkná tlustice - silnější jak testovací, takže to přikládám tomu, že ovu se nějak neočekávaně zpozdila a teprve bude (uvidím, zda mi mou domněnku potvrdí i BT). Jen mě překvapilo, zda je možné, aby jsem tu hladinu LH měla tak dlouho (podle testů 13.dní) s tím, že je asi dost vysoká, protože i ty první čárky nebyly žádné stínky. Neznačí to nějaký problém? Díky za odpověď.

strouzek
30. črc 2009

sven no já ti nevím ale já znám i případ kdy ovutest ukazoval těhu, jedna známá má tuhle zkušenost z minulého měsíce, pořád si myslela že ještě nebyla ovulka a tak pořád od 13. do 25 dc denně zkoušela ovutesty pořád čárka, sílila jen pomalu, až 25. dc vylezla hned druhá tlustice tak si myslela že je teprve ovule, jenže pak měla sen o těhu, ještě říkala manžovi že jí asi hrabě že má teprve ovulku ale nedalo jí to a zkusila těhutest a ten ukázal silné // 😉 teď je v 7 tt a směje se že má krásnou silnou ovulku když kouká na fotku z utz 😀 věř mi ovutesty jsou schopný krásně ukázat i těhu 😉

marrsee
30. črc 2009

Ahoj mohla bych se k vám připojit do debaty? Také už jsem zkoušela ovu testy, ale když podle teploty už jsem jí měla a podle testu ne tak jsem toho nechala

redroses
30. črc 2009

Ahoj holky, mám hodně zkušeností s ovu.testy. Vždy, když jsem myslela, že přijde ovulace, byl výsledek pozitivní. Vždy tak 16., někdy i 18 den. Mám delší cykly. Až tento měsíc, jsem po dovče jsem měla dostat MS a místo toho jsem našla plodný hlen a ovulace vyšla jasně - 32. den cyklu. Vyčetla jsem, že to může znamenat i těhu, ale druhý den byl testík už negativní, jen slabá druhá čárka, pak asi za čtyři dny testík, který je docela kvalitní nevyšel vůbec, udělala se přes něj dlouhá vodorovná čára, takže nevim. Zatím čekám na MS, jsem 40. den. Prý jsou ovu testy někdy falešný... 😕 ...
Jedna rada: nemyslet na to, nic nepočítat, milovat se, když je chuť a ono to přijde samo. Já pokud to tento měsíc nevyjde, test v životě nekoupim, jsou to vyhozený peníze. Stejně, když ti vyjde ovulka, tě to akorát rozruší, řekneš si rychle jdeme na to, musíme to stihnout, rozhodíš si psychiku a bác, vše se blokne a mimi nemá šanci 😎 Já když si vzpomenu, jak jsem po ovulce hnala miláčka do ložnice, komedie hadr 😀, chudák, za chvíli by ho sex přestal bavit, ještě, že je to chlap 😀, Jestli mi to teď vyjde, tak jen díky tomu, že jsem dva měsíce vypla a nic neměřila.... a sex byl báječný, lepší než s testíkama 😎 😅
Takže testy odložit a myslet pozitivně 🙂 😵

yanna.o
3. srp 2009

Ahoj, s jakými testy máte dobré zkušenosti nebo jaké jsou naopak nic moc? Děkuju 🙂

marrsee
3. srp 2009

yanna.o: já moc zkušeností s nimi nemám, ale zkoušela jsem je 2x a pokaždé jiný, jednou mi to ukázalo dobře a po druhé jsem podle testu ovulaci neměla a podle teploty jo, tak že nevím, ale teď jsem na netu našla nějaký kontryhelový čaj a prý je léčivý a pomáhá tak nevím, zkouším ho...

gen
19. srp 2009

Ahoj holky, mohli byste mi prosim poradit? Zkousela jsem ovu testy a nejsilnejsi carku jsem mela 16. den, dalsi den byla jeste hodne silna ale o trochu slabsi nez den predtim. Bricho me bolelo od 13 do 17 dne a BT se mi o jeden stupen zvedla az 19 DC a pak se porad pomalicku zvysovala. Pomohli byste mi prosim urcit kdy nastala ovulace?
Dekuju moc vsem kdo se na me nevykaslou 😉