Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

len
7. lis 2006

No vidíš, a jak já mám, chudinka, mít milování jenom obden, když je kolem ovu taková chuť 😀 To bych si zase přivodila stres a jsme v začarovaném kruhu 😀 Takže já se prohlašuji za výjimku 😎

belucie
7. lis 2006

To jo, pokud po tom tak toužíš, tak to je jasný, ale myslím si, že spousta z nás to někdy dělá jen proto, že už je čas a mohlo by to vyjít...S Tvým přístupem se Vám to určitě brzy povede.

horty
2. led 2007

Dlouho tady brouzdám a koukám a teď jsem se konečně zaregistrovala. Mám totiž problém. Vysadila jsem v listopadu antikoncepci, první cyklus přišel 34DC a teď jsem v půlce druhého. Vzhledem k tomu, co jsem tady četla za problémy jsem se naplašila a řekla si, že si koupím ovulační testy a že jeden měsíc zkusím, jestli po cca 8 letech braní antikoncepce mám po jejím vysazení ovulaci. Takže jsem jich dle doporučení koupila šest na šest po sobě jdoucích dnů. Jenže ejhle. Postupovala jsem podle návodu, vyukoušela jich pět a na žádném se mi neobjevila ani jedna čárka. Ani ta testovací. Postupovala jsem přesně podle návodu. Moč odpolední, před tím jsem moc nepila, ponořila na 5 sec. a nechala položné na rovné ploše. Po 10 minutách nic. Ani jedna čárka. A takto se mi to stalo pokaždé.

Poradí mi někdo, kde může být chyba? Jednak to stálo dost peněz, nic jsem nezjistila a hlavně je mi to dost divné. Testy jsem kupovala v lékárně. Balení po 3 kusech (120kč).

Stalo se to někomu?

xctij01
2. led 2007

Ahoj horty, tak to je opravdu zvláštní... Možná bych si být tebou zkusila koupit jiný test (jako od jiné firmy - je-li to možné) a pak bych to zašla do té lékárny reklamovat. Je divné, aby to nevyšlo ani najednom testu... Hlavně že tam není ani ta testovací čárka...

horty
2. led 2007

Ono se ta moč jakoby ani nedostala na to testovací místo. Prostě ten test vypadal třikrát jako nepoužitý a dvakrát se tam trochu dostala, ale jen snad na jeden dva milimetry. Takže ten kousek se jakoby trochu zabarvil a jinak nic. Tak já nevím. Dělám něco špatně? Mám ho snad držet vzhůra nohama aby to tam nateklo? 😠

len
2. led 2007

Tak možná namočit trochu víc nebo to nechat působit déle... Protože jak píšeš, kámen úrazu bude v tom, že se moč nedostala tam, kam měla 😉

xctij01
2. led 2007

horty - má se to ponořit až po tu rysku, co je tam namalovaná... já sama sice počítám tak do pěti, ale stejně to tam držím do té doby, než se moč viditelně dostane na testovací plochu. Začne to fialovět...

horty
2. led 2007

To mi taky došlo, jen nevím, co s tím. Ponořila jsem to po tu rysku, přece to tam neponořím celé. A pak už jsem to tam nechala ponořené opravdu snad 10 sec a nedala to na úplně rovnou plochu, ale mírně nakloněnou, aby to steklo. A to to steklo asi tak na ty dva milimetry. Asi jsou to prostě jen nekvalitní testy, což by tedy v lékárnách být neměly.

No dnes jsem 14DC, tak bych možná mohla koupit jiný a zkusit to s jiným, těžko říct, jestli ovulace už proběhla nebo ne, nebo jestli vůbec proběhne, ale i ta jedna čárka by mě povzbudila, že nejsem totálně odepsaná. Jedna lepší než žádná 😎

len
2. led 2007

No, ta moč by tam měla vyvzlínat, takže jak píše Grej - nechat to tam tak dlouho, dokud moč viditelně nestoupne až nad tu pomyslnou druhou čárku. Jinak jestli jsi měla minulý cyklus 34 dní, vůbec bych se nedivila, kdyby ovu přišla až po 20. dni 😉

horty
2. led 2007

Já právě nevím a čekám, jak to bude vypadat tento měsíc, když si tak matně vzpomínám, tak před braním antikoncepce se mi MS pohybovala kolem těch 28 dní. Já bych jen chtěla vědět, jestli je vše v pořádku a jestli ovulace probíhá a jsou s tím takové problémy. Jenže do měření BT se mi opravdu nechce. Tak potom babo raď.

Zkusím to dnes ještě jednou dle vašich rad to tam nechám ještě déle, snad to vystoupá tam, kam má.

horty
2. led 2007

Děkuji 🙂

xctij01
2. led 2007

Každopádně bych si koupila jiné testy horty a stejně zašla do lékárny jim to tam oznámit.
Držím palce, ať ti naskočí // na testu ovulačním a pak i těhotenským🙂

horty
2. led 2007

Děkuji, tobě taky. Však ono to přijde.

ulicnice
16. led 2007

Ahoj děvčata! Chci poprosit o radu, jak si mám vysvětlit výsledky ovulačních testů (pomocí testovacích proužků). Testovala jsem během posledních dvou MC -začnu v den kt. doporučuje návod, první dva dny žádná testovací čárka (jen ta kontrolní), 3. den světlá čárka, 4. den trochu tmavší (ale stále světlejší než ta kontrolní), 5. den tak nastejno jako předchozí, 6. den už čárka zesvětluje a dále není vůbec. Máte někdo takovou zkušenost? Znamená to, že ovu nebyla? V té době cítím nepravidelné bolesti v podbřišku a i dělož. hlen mi připadá bílkovitý. Tak nevím. Jsem 3. MC po vysazení HAK. Nechci šílet a malovat čerty na zeď,ale když tak v různých diskusích pročítám ty problémy s otěhotněním, připadá mi jako zázrak,že první dítě se nám povedlo "vyrobit" hned napoprvé (je to skoro 7 let zpátky). Předem díky za odpověď a všem hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!

katarina82
17. led 2007

ulicnice, ja používám ovulační testy už pul roku, tak už to mám trošku vychytané 🙂 Já myslím, že ta ovulace byla byla ten šestý den. Já jsem ty první cykly testování taky neviděla testovací čárku hrubší než kontrolní, tak pak jsem si testy dělala dvakrát děnně a v poledne byla čárka stejná jako kontrolní a večer už slábla, to znamená, že ovulace už probíhala. Takže být tebou, tak se snažím vždy, když je testovací čárka dost dobře viditelná, nevadí, když není stejně silná. Já už si teď dělám testy až večer po 3-4n hodinách bez pití a vždycky tu hodně silnou čárku vidím.

gulliver
17. led 2007

ahoj holky, přišla jsem Vás jen navštívit. Zhruba jsem přečetla pár textů, ale je toho tolik, že se přiznám že opravdu ne všechno. Jdu k Vám s nabídkou. Mám doma úplně nové ovulační testy. Nemám teď v okolí žádnou kámošku, co se snaží otěhotnět. Buď už těhotný jsou nebo mají děti nebo to plánují na později. Protože ale mají dobu expirace květen 2007, chtěla bych to poslat nějaký, co už se snaží. Nic za ně nechci, je mi líto aby propadly. Já jsem se totiž nestihla začít testovat. Než jsem si přečetla návod, tak jsem prošvihla termín testování a když jsem chtěla začít v prosinci, tak jsem zjistila, že jsem těhule. Takže holky, fakt zadarmo, pošlu poštou. Napište mi třeba na email Zuzana.Horynova@seznam.cz , ale opravdu jen vážným zajemkyním. Pošlu to první, která si o ně písne. Jsou to tyto:
http://www.lekarna.cz/p/zdravotnicky-material/o...

gulliver
17. led 2007

Holky, už jsou udané, takže už mi prosím nepište. Díky 😉

kembo
17. led 2007

Jej to byl fofr, škoda... ☹ Mooc by se mi hodily, je to drahé jako blázen

kembo
17. led 2007

taky jsme to tu prolítla jen rychle, zítra pročtu vše, teď už jdu spinkat. Ale jestli to tu není, tak nevíte někdo, jestli se ještě prodávají testy po 6 cca za 50Kč? Prý se dřív nějaký prodávaly, ale teď mají všude jen 1 test za 50 Kč, to je fakt děs běs, každý měsíc jich člověk potřebuje několik ☹

jsem si objednala na netu testy LH 28, u kterých bylo napsáno, že obsahují 6 sad testů, ale byl to pěkný kec, v každé krabičce byl jen jeden test 😖

majenka
17. led 2007

Kembo, já jsem si kupovala ovu testy na levnetesty.cz...řekla bych, že jsou o dost levnější, než-li v krámě (alespoň u nás) a tento měsíc jsem je i vyzkoušela...a fungují-signalizovaná OVU přesně odpovídá bazální teplotě...tak se na ně mrkni.Jo-nabízejí 6+1 (6 ovu testů+1 těhotenský za cca 228,-). 😉

ulicnice
18. led 2007

Milá Katarino, děkuji ti moc za radu - příště to zkusím taky 2x denně, snad ta potvůrka čárka pěkně ztmavne a aspoň v jedné věci budu bez starosti.
Vzkaz pro Majenku: na www.levnetesty.cz nabízejí i větší balení - 12 ovu + 3 těhu, i s poštovným to myslím vyjde na 505,- Kč.

kembo
18. led 2007

ahoj majenko a ulicnice, diky, jdu na to mrknout, ta cena vypadá opravdu nejlíp, co jsem zatím nasla

jinak u nas jsou 3 lekarny - v jedne nemeli ovu testy vube a v dalsich dvou meli po jednom testu. nevim, nevim, na co si mysleli, ze mi bude 1 test. kdybych vedela, kdy ovuluju, tak to nemusim testovat, ze. tak jsem koupila v kazde lekarne ten jeden, ale ani ty dva dohromady mi nestacily, zrovna jsem se netrefila, byly oba negativni. tak jsme objednala na netu ty LH 28. objednala jsme si je pro jistotu na 4 mesice (po 6 kusech v baleni) a oni mi prisly jen na 4 dny 😨 😝 Tentokrat mi sice ovu ukazaly, ale nesedi mi to moc s teplotou, tak musim pristi mesic zase testnout. Takze hura na www.levnetesty.cz 🙂

katarina82
18. led 2007

Ulicnice a zkus co nejdéle před testováním nepít. Oni píšou, že stačí dvě hodiny, ale já mám zkušenost takovou, že obvykle nestačí. Napíšu to teď nechutně, ale podle toho se řídím a vychází mi to, moč musí být hodně tmavá. Snad budeš taky vidět dvě stejné čárky. A hlavně co nejdřív na těhutestu 😀

ulicnice
18. led 2007

Díky Katarino! Zkusím ten pitný režim tedy podstatně omezit, protože piju dost - ale vždy před testováním jsem se omezovala, no, asi to nestačilo. Díky za to přání // na těhutestu- to přeju i já všem snažilkám!!!!!!!!!!!!!!!!

majenka
18. led 2007

Uličnice, já piju také poměrně dost, tak jsem nevěděla, jak to řešit (měla jsem pocit, že umřu žízní 😀 ). Nakonec jsem testovala každý den v 17.00 (mělo by to být zhruba ve stejnou dobu)-pracuji do 15.00-tak už jsem od 14.00 nic nepila, pomalu jsem se "courala" domů nebo obešla nákupy, abych neměla možnost nikde pít a abych nepřišla domů moc brzy a nemučila se žízní...testovala jsem 5 dní-první 3 nebylo nic, 4.slabá čárka a 5.obě silné. No a 6. den byla ovu (i dle bazálních teplot).

ulicnice
19. led 2007

Ty brďo, nepít tři hodiny - to nevím, jak vydržím. I ty dvě bylo makačka dodržet. Ale příští měsíc to tak zkusím a uvidím, jaké budou výsledky.

katarina82
19. led 2007

Uličnice, vydržet nepít je fakt hrozný, taky si kolikrát říkám, že se na testování vykašlu a už se pořádně napiju, ale nakonec to stejně vždycky vydržím 😉 . A jak říká Majenka, tak já se taky snažím po práci nějak zabavit, třeba vezmu psa na dlouhou procházku.

ulicnice
19. led 2007

Katarino, nejhorší je, že když dost nepiju, bolí mě hlava ☹ Tomu se snažím předejít - no a pak jsem jak průtokáček. Příští měsíc mne tedy čeká trošku krušnější testování ovu. Ale taky se zkusím nějak zabavit. Třeba vezmu dítě na dlouhou procházku 😀 (už ji vidím, jak je nadšená!!!!!!)

katarina82
19. led 2007

To mě právě taky bolí hlava, když málo piju a trvá to i dva dny než to přejde, ale když testuju, tak to pití musím omezit, ale po testu do sebe naliju třeba litr 🙂

majenka
19. led 2007

Holky, opravdu zkuste testovat odpoledne.Dopoledne můžete pít, co je libo a po testu pak také. 😉 Já jsem při testování vypila stejné množství jako normálně (stihla jsem to před a po) 🙂