Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

majka12
25. lis 2008

mili84 děkuji, tak snad to tak je. Jsem z toho řádně zmatená.Samozřejmě si miminko moc přeju. Už se snažíme 7 měsíců a nic. Nejdřív jsem měla delší, ale pravidelné cykly. Potom jeden cyklus 47 dní a následoval další, kdy vůbec MS nepřicházela, tak jsem vyfasovala Utrogestan - po dobrání Utr. jsem dostala MS - to bylo 63 dní ☹ . No a mohla jsem začít s Clostybegytem. Tohle je první měsíc s Clost. a tak nějak po těch posledních dvou příšerných cyklech kdy mě už naprosto zachvátila panika, jsem doufala, že by se nám to tentokrát mohlo povést. No a teď mám zas nervy a nevím, jestli byla ovu. Se z toho už picnu.

mili84
25. lis 2008

Neboj, určo byla a dnes vám to vyjde, tak si udělejte pěkný večer 😉

majka12
25. lis 2008

No manža je nastydlý, tak mu udělám dobrou véču a zahřeju vlastním tělem 😀 Vypotí bacila a na mě by mohl přeskočit ten devítiměsíční bacil 😀

mili84
25. lis 2008

😀 😀 😀 to je supr plán 😉

marcelkap
25. lis 2008

Já mám taky nemocnýho manžu, ale až 3.12. to mám dostat, takže je to zatím v pohodě - až budeme mít snažicí období, tak už bude zdravej 🙂

moudivlacek
26. lis 2008

mili, zitra na tebe budu moc myslet a dej nam vedet 😉
no u me nic noveho v nedeli jsme to dostala,tak se budeme muset pristi mesic snazit vic 😀

mili84
26. lis 2008

moudivlacek: To je taky dobrá zpráva, že jsi to dostala, aspoň víš, že vše funguje a čím fříve odmenstruuješ, tím dříve na to zase můžete skočit 😀 😀 Jsi hodná, že na mě budeš myslet, určitě dám vědět!! Jdu tam ale až odpolko 😉 Docela se těším a věřím, že to dobře dopadne 😉 😵

mili84
27. lis 2008

Holky, jsem zpátky od doktora - je to dobrý, mám bublinku v děloze a potvrzené těhu 😵 😵 Fotečku dám brzy do alba 😵 jsem strašně šťastná!!! jsem ve 4. týdnu, konkrétně 4+1 😉

vendy05
28. lis 2008

mili moooooooc gratuluju, ať máš těhotenství bez problémů a za pár měsíců, nádherný uzlíček v postýlce 😵

mili84
28. lis 2008

vendy díky...zatím pořád řešíme to špinění, protože se mi dnes objevilo znovu..no tak uvidíme. musím to teď nechat přírodě 😔

vendy05
28. lis 2008

mili to nic není, to má mraky těhulek, neboj 😵 😵 prostě jsi maminka 😵 😵 😵

mili84
28. lis 2008

vendy 😵 taky mi to sestra říkala, byla jsem dnes na pohotovosti,ale snad dobrý 😒 😒

vendy05
28. lis 2008

určitě ne snad, jsem ráda za tebe 😉

moudivlacek
1. pro 2008

mili velka gratulaceeeeeeeeeeeeeeeeeee 🙂 urcite to bude dobry,zase ty dokrori maji nejake zkusenosti, tak doufam,ze se k tobe brzy pripojim 😉

vendy05
7. pro 2008

tak jakpak holky snažilky jde testíkování??? A mili jak se cítíš, už je to špinění zažehnané???

mili84
9. pro 2008

vendy: Nechci to zakřiknout - zatím jsem 4.den bez špinění 😵 ale pšššš, kontrola ještě daleko...až 22.12. Ale na neschopence budu až do konce roku-jsem nakonec ráda, aspoň mám klid 😉

No a jak to vypadá holky s váma??Nějaká nová těhule?? 😉

lucen
11. pro 2008

Ahojky Holky prosím o radu ještě nikdy jsem nezkoušela ovu test a chtěla bych jse zeptat když budu zkoušet první měsíc testy jak mám postupovat moc děkuji někde píší testovbat hned od prvního dne MC a někde že se má začít až 12 den MC tak tedka nevím ☹

nanai
11. pro 2008

Ahoj Lucen, mělo by se začít testovat cca kolem 10-12 dne, záleží na tom jak dlouhý míváš normálně cyklus.. u kratších cyklů dřív, u těch dlouhých i později./Určitě nezačínat hned 1. den MS, to by vyšlo hodně draho...u extrémně krátkých cyklů/21 dní/ se začíná třeba již 6. den cyklu, ale určitě ne od 1, dne.

vendy05
12. pro 2008

ahojda Lucen, jak píše nanai, záleží jak máš dlouhý cyklus, já měla např ovu včera, mám 33 dní dlouhé cykly a ovulaci mám 19Dc, takže já začínám testovat tak nějak 16DC, ale je to fakt individuální.
Mili tak to potichoučku moc moc gratuluji a ať už je zbytek těhu vše v pořádku. 😵

sibrala
12. pro 2008

Ahojky,

jsem 5 měsíc po vysazení HAK, ms cykly mám 31, 28, 28, 35. Poslední měsíc jsem si dělala ovulační test od 11. dne cyklu a dalších 5 dnů. Byl negativní. Když tady čtu o té nespolehlivosti, dá se poznat ovulace i podle zvýšené tvorby hlenu, ten jsem teda měla ale ta potvora čárečka na testu nikde. Už jsem z toho zmatená, teď jsem 17 den cyklu, OV testy mi bohužel došly, ale cítím pobolíváni v podbřišku a napětí v prsou. Může to být od ovulace. Nebo už si tu sugeruju? Můžu mít každý měsíc ovulaci v jiný den? Díky zaodpověď. Sibrala

vendy05
13. pro 2008

ahojda sibralo, no když budeš vycházet z posledního cyklu, tak by ovulace mohla být cca 20den, což by odpovídalo tvým příznakům, mě ovulaci testíkyspolehlivě ukázali....

romcca
27. pro 2008

Ahoj holky, potřebovala bych poradit:

Koupila jsem si ovulační testy přes internet na levnetesty a zkoušela jsem teď testovat první měsíc. Cyklus mívám 27 - 30 dní.
9DC - negat.
10DC - negat.
11DC - negat.
12DC - nazvala jsem to slabě pozitivní, druhá čárka tam rozhodně byla, nebyla však silnější než testovací. Ale byla tam, byla zřetelná.
13DC - negat., hlen jsem měla jako vaj.bílek
14DC - negat., hlen jsem měla jako vaj.bílek, citlivé bradavky
15DC - negat., citlivé bradavky

Mám považovat výsledek testu ze 12DC jako pozitivní či nikoliv? V návodu píšou, že čárka má být silnější než testovací. Moje nebyla. Avšak - objevila se tam. Následný hlen jako vaj.bílek by ovulaci odpovídal. Jak s tím mám naložit?? 😖

krista
27. pro 2008

Ahojky,
já teď taky začínám s ovulačníma testama 🙂

Tohle se mi ještě nestalo... tu čárku by si nazvala jako stín nebo byly stejně silné? Já mívám většinou jeden test stín a další test buďto silnější čárku nebo stejně silné a to je označeno tak, že má být do 24h ovulace... což by odpovídalo u tebe tomu 12DC - pozitivní test čili do 24h ovu a proto byl 13DC hlen 🙂

krista
27. pro 2008

A i délka cyklu by odpovídala ovu tak ten 13DC 😉 (jestli to byla ovu tak počítej MS tak 26 nebo 27DC 😉)

romcca
27. pro 2008

Kristo, nazvala jsem to špatně, testovací čárka nebyla stejně silná jako kontrolní...
To by tak odpovídalo, minule jsem měla cyklus 27 dní.
Nebyl to stín, byly stejně "široké", normálně zřetelné, akorát ta, která má ukázat, jestli ta ovulace je, nebyla tak stejně barevně sytá jako ta kontrolní. Ale podle hlenu by snad ovulace měla být. Akorát že jiným tady testy ukazují třeba 2 i 3 dny že se ovu blíží, než čárka úplně ztmavne, a u mě jeden den něco a druhý den zas už nic. Nebo by to mohlo znamenat, že mám přiliš krátkou ovulaci???
Chjo, snažíme se s manželem teprve od srpna, ale je mi 32, tak začínám být trochu nervózní, jestli vůbec ovoluaci třeba mám?? Každopádně jsme dali sexík ten 12DC a pak ještě 15 DC kdyby náhodou. Zkusím ještě testnout pro jistotu dneska (i když podle hlenu stejně nic nebude) a už to pak nechám na další měsíc 😖

krista
27. pro 2008

Romcca ty jo to nevím 😅 zase tak chytrá v tomhle nejsem 😅 já zkouším ovutesty teprve druhý měsíc... a byla to odpolední moč? Tam bývá víc toho LH. Mě osobně to taky ukázalo min. měsíc dva dny dopředu. Ale pokud jsi tam něco měla tak si myslim, že ta ovulka byla, zpravidla by si podle mě neměla ani takový cykly kdyby byly anovulační, nezkoušíš třeba měřit i bazální teplotu? Neboj, mimi určitě vyjde 🙂

romcca
27. pro 2008

Ahoj Kristo,

odpolední byla, já testuju nejdříve v 5 odpoledne. Bazální teplotu zatím neměřím, manžel nechce abych cokoliv měřila, prý pak budu jen hysterická, takže ty ovulační testy se dají udělat aniž by to věděl, nevím jak tajmě měřit BT když spíme vedle sebe v posteli... ☹

krista
27. pro 2008

Romcca no to jde těžko měřit aby o tom manžel nevěděl, tak to nech osudu, osobně si myslím že ta ovulka teda byla 🙂

romcca
27. pro 2008

Ahoj Kristo,

no počítala jsem zpětně minulé měsíce za předpokladu, že menstruace přijde za 14 dní po ovulaci, a podle délky cyklů jsem vypočítala, že jsme s manželem pokaždé "stříleli naprázdno". Tak nevím. Každpodáně hysterická už stejně jsem, žádné děti nemám a je mi už 32...
Chjo, uvidíme.

elyia
27. pro 2008

Romcca:
jestli budeš testovat příští měsíc, zkus to v jinou dobu nebo třeba 2x za den. K zvýšenému nárůstu LH hormonu dochází jen na několik hodin a je možné, že např. dopoledne nebo brzy odpoledne by testovací čárka byla silnější.