Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

alexandra_j22
15. říj 2011

No len aj tak sa nemožem snažit :( bo som teraz mala iba prvy cyklus po tom čo som prišla o babo ☹ ... takže len sa snažím ujistit, že všetko nabehlo tak ako má. ďakujem že si mi poradila , si zlata 🙂

alexandra_j22
15. říj 2011

@maminka142 No len aj tak sa nemožem snažit :( bo som teraz mala iba prvy cyklus po tom čo som prišla o babo ... takže len sa snažím ujistit, že všetko nabehlo tak ako má. ďakujem že si mi poradila , si zlata

maminka142
15. říj 2011

@alexandra_j22 To mi je moc ľuto 😔 Ale, nebojkaj, ked budeš chcieť a už môcť, tak sa ti hned podarí, uvidíš 😉 A je super, že si takto zisťuješ ovulku 😉 Už teraz sa teším na tvoj zajtrajší testík 😀

alexandra_j22
15. říj 2011

@maminka142 jééj si milá 🙂 tak zajtra ta budem otravovat s tým či čiaročka zosilnela 🙂

maminka142
15. říj 2011

@alexandra_j22 hihi, kludne ma môžeš "otravovať", kolko len chceš 😉 Rada ti poradim vo všetkom, čo budem vedieť 😀

alexandra_j22
16. říj 2011

@maminka142 no tak dnes som si robila test ..... a po druhej čiarke ani stopa :( tak dufam, že za mesiac sa zadarí 😀

edmi
16. říj 2011

ahojte,ja som si robila ovu testy od 10dc az do 21dc a stale bolaslaba ciarka po silnej ani chyru neviem co mam teraz robyt:(((

maminka142
16. říj 2011

@alexandra_j22 a robila si v rovnaku hodinu, ako včera? Niekto nemusí mať mega silnu čiarku 🙂 A čo teplotka? Nemeriaš? 😉

alexandra_j22
16. říj 2011

no tak dnes som robila o 12:50 bo som varila obed a uplne som na to zabudla 😖 :.... a nemam tam vôbec ziadnu čiarku oproti tomu zo včera :( a teplotu nemeriam, ale ako vidím tak budem musiet :D

alexandra_j22
16. říj 2011

@edmi ja mam taký istý problém .... len zatial testujem len tri dni 😖 myslím, že sa tento mesiac nedočkám silnej čiaročky 😔

edmi
16. říj 2011

@alexandra_j22 ahoj aj ja som prisla o babätko v 8 tt a uz sa 10m snazime a zatial sa nedar,tento mesiac som si robila prvy krat ovu testy a ani ja som nemal silnu ciarku vsetky boli slabe od 10 dc do 21 dc netusi preco

edmi
16. říj 2011

@alexandra_j22 aaky dlhy mas cyklus?? ja 28 +- 2dni a myslela som ze mam ovulku tak okolo 14 dc al vidim ze nieeeee

alexandra_j22
16. říj 2011

@edmi no ja som mala teraz od kyretu "iba" prvý cyklus tak len zatial skusam či sa vobec dostavila ovulka..... ja som začala skúšat od 12 DC a mala som tam slabu aj v 13DC a dnes tj. 14DC som tam nemala ani ducha ☹ skusím este zajtra a ak tam nebude nič tak skúšam robit testíky po druhej ms. V novembri idem k doktorovi tak som zvedavá v čom je problem 😔

edmi
16. říj 2011

@alexandra_j22 aj ja som tak mala ze na 10 dc nic a potom 11-12dc som myslela ze silnie a 13-14 zase nic ale niektore mi vravia ze som to nemusela vystihnut tak neviem ze mi to mozno rychlo klesa aj ja mam ist doktorovi po ms a so zvedava co mi navrhne

alexandra_j22
16. říj 2011

@edmi Jejda ja mam taký hrozný cyklus :( ... no pred otehotnením som mala cyklus aj 56, 46,33 DC (byvali moj gyn. tvrdil, že mam polycystické vaj. a nebudem moct otehotniet normálnou cestou) a ked sa mi podarilo otehotniet tak som mala cyklus presne 28DC čo bol po roku zááááázrak 😉 a teraz som mala prvu ms po kyrete tak dúfam, že sa mi to upravilo. Pijem aj poctivo alchemilkový čajík tak uvidíme 😉

edmi
16. říj 2011

@alexandra_j22 ja som ho po potrate tiez brala a velmi mi pomohol po 4 tyzdnoch teda po kyrete mi prisla presne MS taka som bola rada lebo niektore cakaju aj 6-8 tyzdnov ja som s nim bola spokojna aj teraz ho pijem aj femibion uzivam a stale nic:(( ale podla mna ked mas taky cyklus tak nemusis mat na 14dc ovulku ale aj neskor,presnu ovulku maju tie co maju 28 dc tak neviem ci by si nemala skusat dalej

alexandra_j22
16. říj 2011

budem skusat ... len cakam na ovulačné testy ktoré som si objednala tuto od jednaj žienky za velmi dobru cenu. 20testov alebo 25 (teraz neviem) za 10€ 🙂 bo teraz som si kupila 5testou za 8€ 😒 no ja som po kyrete dostala mrchu až po 6t a 3dňoch 😖 veľa žien odporuca na otehotnenie pit tu alchemilku z kombináciou myšieho chvosta , potom aj ten femibion800, GYNEX, brat duphaston, kyselina listová, že je velmi dobrá ... no je proste toho veľmi vela... Pre každú je dobré niečo iné

edmi
16. říj 2011

@alexandra_j22 ano aj ja skusam ale doktor nas uz poslal na spermiogram a ten bol vporiadku a teraz mna do bratislavy ale ja by som bola rada keby som tam nemusela ist a podstupovat vseky tie vysetrenie bola by som radsej keby to samo prislo bez problemov ale nepomozem si a spravim preto vsetko

alexandra_j22
16. říj 2011

viem, že sa to lahšie píše ako to tak urobit ale asi fakt v tom je aj stav mysle ... ja som strasne chcela mat babetko od vtedy čo mi doktor povedal, že mam tie polycystycké vaječníky. Stale som si ratala kedy mam ovulku a dvíhala po sexe nohy a také tie bežné veci. Ale ked presiel rok už mi nebolo všetko jedno... Potom som na to akosi prestala mysliet na kolko som sa poctivo pripravovala na príjimačky na vysokú a na koniec som otehotnela počas prvého termínu na príjimačky tj. 13.06 2001. Nemohla som tomu uverit, že po roku a 4m sa konečne zadarilo ... veľa báb mi tu píše, že som este mlada na babo ale nie je jednoduché počat aj ked si mlada :( a chcem sa snažit kym mam este veľa casu predo mnou bo nechcem skončit pri jednom babetku 🙂

alexandra_j22
16. říj 2011

@edmi viem, že sa to lahšie píše ako to tak urobit ale asi fakt v tom je aj stav mysle ... ja som strasne chcela mat babetko od vtedy čo mi doktor povedal, že mam tie polycystycké vaječníky. Stale som si ratala kedy mam ovulku a dvíhala po sexe nohy a také tie bežné veci. Ale ked presiel rok už mi nebolo všetko jedno... Potom som na to akosi prestala mysliet na kolko som sa poctivo pripravovala na príjimačky na vysokú a na koniec som otehotnela počas prvého termínu na príjimačky tj. 13.06 2001. Nemohla som tomu uverit, že po roku a 4m sa konečne zadarilo ... veľa báb mi tu píše, že som este mlada na babo ale nie je jednoduché počat aj ked si mlada :( a chcem sa snažit kym mam este veľa casu predo mnou bo nechcem skončit pri jednom babetku

luckamb
17. říj 2011

@alexandra_j22 neboj, zadaří se. My s manželem čekali na naší princeznu dva roky a taky jsem se dočkali. Teď jí chceme pořídit sourozence a já věřím...ne já vím, že se zadaří brzy. Tak neztrácej naději, až bude ten správný čas, tak to přijde 😉

safirah
22. říj 2011

Ahoj holky, mám dotaz. Před chvilkou jsem si udělala ovutest a druhá čárka tam je , ale slabší než ta kontrolní. Není to brzo když mi teprve ve čtrvtek skončila ms? Myslíte, že to mám považovat za ovulku? Brala jsem první balení clostilbegytu. Omlouvám se za blbé dotazy, ale testuju poprvé, tak nevím co považovat za pozitivní a co ne. Pozitivní těhutest bych poznala hned, ale u ovu si nejsem jistá...

nativanativa
22. říj 2011

@safirah mne to ukazalo tiez , ale neplati to , ja som bola tiez zmatena , takze nic si z toho nerob , vysledok je neplatny , vzdy musi byt testovacia ciarka silnejsia ako kontrolna 😉

nativanativa
22. říj 2011

@safirah ale v najblizsej dobe podla mna mozes ocakavat ovu ...

safirah
22. říj 2011

@nativanativa No já jsem si hned myslela, že je to nějak brzo 😕 😀 No budu teď testovat každý den, tak uvidíme. Každopádně moc děkuji za odpověď. 😉

ejuska79
22. říj 2011

@safirah ahoj, ono zavisi aj kedy si test robis a ako casto chodis na wc...test sa ma robit najlepsie poobede a vzdyy v tu istu dobu...ja mam napriklad od malicka problem s oblickami, ako rocna som mala zapal, a chodim velmi casto na wc, cim bola aj koncentracia toho hormonu slabsia...ja som nikdy nemala tu druhu ciarku silnejsiu, vzdy boli slabsie..tiez som si myslela, ze asi mam anovulacny cyklus a bum, a ja tehu hned na prvy mesiac co sme sa zacali snazit (teraz o druhe babo, prve trvalo dlho)..az potom som sa niekde docitala tuto informaciu..

safirah
22. říj 2011

@ejuska79 no nijak často na záchod nechodím. Test jsem si dělala večer, protože mě odpoledne cestou do úráce na noční začalo pobolívat v podbříšku jako při ovu nebo začátek ms. No zkusím zítra další a uvidím, jestli nesílí. Děkuji za odpověď 😉

nativanativa
22. říj 2011

@ejuska79 ale jasné máš pravdu,každá sme iná , niektorým kolajnice na 😅 behnú hneď a silné a výrazné, niekomu slabšie .... V každom prípade sa testuj ako ja ..., ja mám dúfam tesne pred , vaječník mi pracuje jedna radosť 😅
@safirah

nativanativa
22. říj 2011

@safirah skus pozriet moj album , ja som to tam hodila vcera v noci ... ale tvoje // sa mi zdaju silnejsie ako tie moje , dnes som sa testla okolo 11 a negativ , vcera o pol 2 rano a bolo to silnejsie

safirah
22. říj 2011

@nativanativa tak jsem koukla a taky bych řekla, že ty moje jsou silnější 😅 No pro jistotu ráno znásilním manžela když přijedu z noční. Ten bude mít radost, že ho budím v neděli o půl sedmé 😀