Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

petra123
23. led 2009

čaute holky mám jich doma 8 kousku a pokud ted jak to vypada dojde mrcha přesně po 28 dnech po půl roce tak bude zkoušeníčko a testování a snažení a není možné už abych tu svojí smůlu po 12 měsících neprolomila 🙂

vendy05
23. led 2009

Petro tak hodně štěstíčka a ať brzy v ruce držíš, alespoň ten pozitivní ovu testík...

strouzek
30. led 2009

ahoj holky prosím o radu, ovulační testy používám už dlouho ale to co se děje tento měsíc se mi ještě nestalo

vždycky jsem měla ovu pravidelnou 14 dc podle testíků, vždycky jsem testovala 10 DC byla slabounká, 12 dc silnější a 14 dc velmi silná ale hned druhý den max 16 DC už nebylo po čárce ani památka

no a teď tento měsíc jsem zkusila test zase 10 DC slabounká, 12 dc silnější a ale pak od 13 DC až do dneska tedy 16 dc (celkem 4 dny) mám čárky pořád hrozně silné a nechcou slábnout, pořád je ta testovací už 4 dny silnější než kontrolní a naběhně skoro okamžitě. takže nevím co se děje a kdy jsem vlastně měla tu ovulku, nebo jestli ještě nebyla ? jsem z toho dost překvapená, poradíte??

vendy05
6. únor 2009

Stroužku jak to s tebou dopadlo???? začali čárky slábnout???

krista
18. únor 2009

ia. • 1d • 4. leden 2008 ve 21:42
ahoj holky, dnes jsem si poprvé koupila ovulační testy. Minulý cyklus jsem měla 30 dní, dnes jsem 13DC a trochu mě začalo píchat v podbřišku, udělala jsem si test a je tam slabá čárka, což je vysvětleno jako negativní, ale předpokládám že je to předzvěst "ovulky". Tudíž zítra zkusím znovu. Je tam dále psáno, že pokud jsou čárky obě stejně silné, tak ovulace proběhne 24-48hodin. To znamená, že ty dvě silné čárky jsou poslední den před ovu, není to tedy ovu? a jaké máte s těmito testy zkušenosti? nechci měřit teplotu, vstávám každý den jinak, a snažíme se 4 měsíc...

mmmk • 4. leden 2008 ve 22:43
ia., podivej se http://merenibt.xf.cz/index2.html, tam je to velice pekne vysvetleno, jak testy funguji. 😉 Jinak temat o ovulacnich testech je tu spousta.

elana • 5. leden 2008 v 08:44
ia, mě tyhle testy moc nevyhovují, zkouším je už asi 5měsíců a navzdory tomu, že ovuluju (potvrzeno BT), jsem pozitivní (a to jen slabě) zachytila tento měsíc prvně, bylo to v Po 13.DC, tak jsem myslela, že druhý den bude čárka silnější, ale byla ještě slabší, přitom Wunschkinder mi vyznačil ovulaci právě na to úterý (kdy byl test už vlastně negativní). Min. cyklus dokonce jsem ovulovala ve čtvrtek (poznám to i na sobě jako MS křeč a uvolnění po cca. 3 dny trvající bolesti vaječníku, přesně 14 dní nato doráží mrcha) a ve středu byl test úplně stopro negativní, ani stín!

Ne každá žena má LH peak dost informativní a dlouhý, aby ho test zachytil, bylo by nutno jich asi dělat víc za den. Podle mně, ještě kor když má člověk štěstí na víceméně pravidelný cyklus a i jiné ovu příznaky, je nejlepší alternativou testů měření BT, která ověří že ovu proběhla...no a tulit se v době toho pobolívání bříška plus den PO zvednutí teploty.

Mmmk má pravdu s těma stránkama, tam se podívej určitě, uvidíš grafy, kdy ovu testy krásně s ovulací korelují...a pak taky grafy, kdy se testy naprosto a totálně sekly!

lionesska • 35tt • 5. leden 2008 ve 14:57
tak já musím trochu razantně (ale s dobrým úmyslem) nesouhlasit Elano, a řeknu ti proč. Já jsem měla ukázkové bifázické křivky a pokaždé jen slabě pozitivní ovutest. Myslea jsem si že je to jen tím že nevychytám peak LH (kulminaci). Dokonce jsem měla i ovulační bolest, což jak mi bylo později vysvětleno, bylo otokama vaječníků (cysty).
Jenže na folikulometrii bylo prd, jen ty polycystický ovária. První otázka doktroky byla, jestli mi někdy vyšel pozitivní ovulační test, a pak mi řekla, že to je po folikulometrii druhý nejprůkaznější způsob jak zjistit ovulaci.
Teď po stimulaci clostilbegytem mám jednoznačně pozitivní testy, na dnešní folikulometrii folík o velikosti 20mm a doktor mi říkal že teď nemám měřit, abych se nestresovala, kdyby mi třeba teplota stoupla až třeba někdy ve středu, navzdory tomu že mám ovulovat odteďka do 24-36 hodin.

Takže moje rada zní, dodržovat přesně návod, nepít před testováním aspoň 2 hodiny a zkoušet dělat testy od 10 dc dokud není 100% pozitivní (u mě jednou až 25dc). A pokud nebude pozitivní, naklusat k doktorovi a nechat si udělat folikulometrii a hormonální profil, protože já ztrácela čas měřením BT, která mě zbytečně chlácholila že je všechno ok :(

ia. • 1d • 5. leden 2008 v 15:38
díky holky, já jsem dnes dělala další ovu test, a byl pozitivní, obě čárky stejně zbarvené, jsem 14DC a bolí mě v podbřišku, takže si myslím že ovulace skutečně přijde, tulili jsme se včera, ale pro jistotu to zopáknem i dnes, zítra a v pondělí, ať mám čisté svědomí, že jsem pro to udělala maximum🙂

elana • 6. leden 2008 v 10:13
Lionessko, dík za informaci🙂 Já PCO nemám (aspoň uzv mi dělává skoro na každé prohlídce a nikdy o ničem takovém nemluvila, vaječníky jsou prý v pořádku, vždy, když jsem tam byla před ovu, tak viděla i dominantní folikul) a přesto testy na mě nefungujou. Ono je asi nejlepší varianta prostě se tulit a tulit, aspoň ob den nebo dva, pak je jedno, kdy se objeví // na ovu testu nebo kdy vyskočí teplota😉

lionesska • 35tt • 6. leden 2008 v 11:33
tak to souhlasím, kdo se tulí obden si ušetří nervy, ale pokud to nějaký čas nejde, tak bych se nechala důkladně zkontrolovat.

Když jsi měla ten dominantní folík, kontrolovali pak jestli se uvolnil? Dělali ti hormonální profil v různých dnech cyklu?

elana • 6. leden 2008 ve 12:08
Lion, my se nesnažíme zatím tak dlouho (jsme v 7. cyklu), takže tyhle hi-tech vyšetření má dr. zatím v záloze🙂 Já jen tak orientačně co vím, že dvoufázový křivky mám, že ovu poznám jako MS křeč a přesně dva týdny po ní dorazí mrcha a že když naopak jsem byla na vyš. po ovu, tak dr. řekla, že je po ovu🙂 Jen holt nechytám nějak ty testy. No jasně, ono tulení ob den (kor po celý cyklus) je leckdy nereálný, ale když je cyklus jen trochu pravidelný (což mám), tak se to ten týden kolem ovu zvládnout dá. No a když se to prošvihne, tak holt další měsíc je tu coby dup🙂

orchidejka • Dnes v 11:14
Ahoj holky, opráším toto staré téma 🙂 🙂 🙂
V lednu jsem vysahila HA, kterou jsem jedla 10let. Při užívání jsem měla cyklus 28dnů, teď jsem měla 41dnů 😖 ...jak zjistím, kdy mám ovu??? Nikdy jsem ovulační testy nezkoumala, takže fakt nevím. Dá se udělat nějak test, že zjistím, že mám ovu cca za týden??? Nebo cca 13DC zkusím, jestli ovu náhodou není už dnes???
Díky vám za odpovědi 🙂

adellaide03 • snž • Dnes v 11:19
Irchidejka problém je v tomu, že ovu testy ti ovulku ukážou až je. Bohužel nejsou žádné testy které by Tě připravovaly na to že třeba za týden ovulka bude. Nedá se nic dělat něž koupit hodně ovu testů a zkoušet a zkoušet až se ti ukážou // a to je ovulka. Nebo si měřit bazální teplotu, ale ani tady není stoprocentní jistota protože musíš měřit ve stejnou dobu na stejném místě takže někdy taky problém.

blondynka400 • snž • Dnes v 11:39
orchidejka, já brala HA 12 let, po vysazení cykly 30-35 dní. Mně vyhovuje sledovat cervikální hlen, jakmile začne být lehce táhly, tako začni zkoušet ovu testy, postupně by ti měly proužky tmavnout, až bude stejně tmavý jako kontrolní, pak bude následovat ovu (za jak dlouho, to je individuální, 6-48 hodin) u mě je to spíše těch 6 🙂
A pak to zkontrolovat měřením BT 😉
Jinak so myslím, že jestli si měla cyklus 41 dní a vysadila HA, ovu bude o dost později než 13 den, spíše tak po 20. Ale je to individuální...

zubajda • Dnes v 11:43
orchidejka... nebo choď k dr. na měření folikulů.... to ti pak dr. může cca ovulaci předpovědět... já třeba tam byla minulý pátek... to jsem měla folíky 14 mm... a to mi naplánovali iui na včerejšek... protože folíky rostou 2-3mm denně a praskají když jsou velké cca.... 25-30mm.... jak komu....

blondynka400 • snž • Dnes v 11:54
zubajda, ano i to je řešení, akorát si myslím, že pro začátek jsou lepší ty testy a měření BT. Navíc neznám moc dokrotorů, kteří by tohle dělali měsíc po vysazení HA....

orchidejka • Dnes v 11:59
dík za tipy, zubajda: ufff....tak odborně....no to mě skoro děsí....takhle do hloubky jsem se do toho ještě neponořila.... 😉 ...zkusím zatím OVU testy a pak, kdyby nefungovaly, zkusila bych tebou doporučenou metodu...takže cca za 14dnů začnu s testíky...
Jo, holky, které vám vyhovují nejvíc???

adellaide03 • snž • Dnes ve 12:02
Zubskd jak píše blondynka měření neudělsjí po měséci snažení udělají ho až po delší době teda aspoň co já cím.

blondynka400 • snž • Dnes ve 12:10
orchidejka, LH 28 (v balení jeden kus, asi 44 kč) nebo your days (balení 5 ks, asi 200 kč). Jsou to kazetové testy s citlivostí 20 a je na nich krásně vidět postupné zesilování čárky. Existují pak ještě levnější proužkové (3 testy, 110 Kč), ale ty mají citlivost 25, jsou taky docela ok, ale ne vude je mají a ne všem ukážou pozitivní výsledek

orchidejka • Dnes ve 12:33
au au...docela drahá záležitost to čůrání na papírky 😠 ...zkusím pohledat na internetu, kde je prodávají nejlevněji 🙂...no ale na druhou stranu - když nám to pomůže k miminku, tak proč nezainvestovat, že.. 😉 ..ty 2 stovky člověk za den rozháže, ani neví za co... 😵

zubajda • Dnes ve 13:04
blondynka.. nevím, testům věřím jen malinkato.... protože i když jsem měla pozitivní ovulační test v jednom cyklu, tak mi stejně dr. potvrdil anovulační cyklus...
můj doktor mi třeba nabídnul hned měření folikulů... takže nevím, stačí se zeptat a naléhat...

miluse • snž • Dnes ve 13:09
ahojky, nic proti, ale téma je už zde, není nutné jej zakládat znovu 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

miluse • snž • Dnes ve 13:28
jo ono to mělo být spíš naopak,

spíš byla ale řekla, že Orchidej, že toto není téma ani tak pro ovulační testy jako přímo pro téma o ovulaci 😉

blondynka400 • snž • Dnes v 16:19
orchidejka, mě to tak hrozné nepřijde, ale je pravda že mi stačí teď tak 2 za cyklus... Jinka si dej pozor, co jsem se doslechla tak některé levné testy z netu jsou nekvalitní...

zubajda, to že máš pozitivní test samo o sobě neznamená že ovu proběhla, ale pouze že se zvýšila hladina LH formonu (tzn. s nejvěší pravděpodobností k dojítí folikulu došlo, ale ne na 100%, ale to není ani u folikulometrie...). Chce to kombinovat s měřením BT a sledování hlenu.
Change message because Cancel

vysocanka
25. únor 2009

Holky zkuste proužky Glukophan je jich tam 50 a stojí to kolem 100 Kč. 😎 nečůrá se na ně ale nanáší se na na ně hlen, máte - li ovu tmavnou, až jsou temně zeleno černé.
Pája

sima08
26. únor 2009

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat,nemáte s tím někdo zkušenosti ? 21.2. jsem měla slabonkou druhou čárku,
22.2. ( 18 DC ) mě přišla dokonce ta testovací silnější než kontrolní, ale mate mě, že 23.,24. 25. mám tu testovací čárku ještě docela dost silnou, ale je slabší, než takontrolní. |Je možné, že by mi LH klesalo tak pomalu ? Od 22.2. do 24.2. jsem měla bolesti v podbříšku docela silné...

chrobacek
26. únor 2009

sima je to dost možné a ovu mohla být až 24 nebo 25 možná by stálo za to ještě měřit BT

sima08
26. únor 2009

já vím, i když používám ovu testy, tak nemám úplně jasno, kdy ovu byla a jestli byla, snad si zřídím doma laboratoř 😀 😀

sima08
26. únor 2009

jo dneska rano jsem zkusila telotu a mam BT 37, no jo ale nemám s čím porovnat...

chrobacek
26. únor 2009

no já se řídím tím, že když je pozitivní test tak se sexuje a pro jistotu ještě i dne po tom nebo další 🙂

sima08
26. únor 2009

Tak já si to taky pojistila, 21.,22.,23 ale 24. 25. nee, tak nevím, jestli jsem se nepřepočítala 😝 😀

chrobacek
26. únor 2009

hele ty z toho 23 tam vydrželi i do 25 😉 🙂

sima08
26. únor 2009

Snad jo, uvidím cca za 14 dní, někdy si přijdu jak blázen 🙂 Ovulační testy jsou dobrá věc, ale někdy je to
na hlavu...

chrobacek
26. únor 2009

já taky testuju a měřím, ale 100% si jistá někdy taky nejsem spíš 100% poznám, že je po ovuli 🙂

zuzanek
3. bře 2009

Ahojky, můžete mi někdo poradit, na jaké ovu testy je spoleh?Díky

misicka455
3. bře 2009

Ahojky chtěla jsem se zeptat jestli může být pozitivní test ovu když je člověk těhotnej 🙂

strouzek
4. bře 2009

misi no prej jo, ale stejně jako těhu test by měla čárka tmavnout tak nevím, tohle jsem nikdy nezkoušela, každopádněě jestli uděláš ovu test v den oč. mrchy bude na tuty pozitivní, neboť jsem to zkoušela min.měsíc těhu to nebylo zkusila jsem ovu test (protože mi došli těhu testy 😀 ) no a byli krásné čárky a za 2 hod. buch mrcha

strouzek
4. bře 2009

zuzanek no já bych řekla na všecky 😉 já používám ovu testy comfort (růžová krabička, balené 3 ks/119 kč, dají se koupit v lékárně) pak i ovu test 99 je dobrej ale za kus kolem 60 kč, no a pakjsou dobré i ovu testíky tady z bazarku ty jsou za dobré ceny 😉

jedinýkterý se mi neosvědčili byli testy LH nebo tak nějak, byla to kazetka s kapátkem a krabička byla červená. nevím jestli byli nějaké pokažené ale buď neházeli vůbec čárky (žádné ani kontrolní) nebo ukazovali slaboučárku přitom jsem měla jasnou ovu a na jiném testu silné čárky

vendy05
4. bře 2009

Zuzi já používám od Verusinek z bazárku, kus 13,- a ukazují tak jak mají 😉
Jinak jestli v těhu může být ovu test pozitivní to nevím, ale Misicko pokud jsi těhu a pozitivní ovu test je tak může 😀

zuzanek
4. bře 2009

Holky díky moc, jdu na ně juknout, pa

dagmarkaaa
24. bře 2009

Ahoj holky, pridam zkusenost s ovu testama. Mam docela nepravidelnou ms po vysazeni antikoncepce a tak jsem vyzkousela ovu test ... cykly mam spis delsi tak jsem namatkou zkusila prvni test D+14 a krasne 2 carky, ta testovaci silnejsi takze pozitivni. No a dalsi 3 dny je to stejne, cili prave mam sbirku 4 pozitivnich ovu testu. Samo se snazime jak to jde 🙂 ale prekvapuje me ze se ta hladina LH tak dlouho drzi, nevim co to ma znamenat a kdy teda se ta ovulka pocita. Podobny pripad uz jsem tu cetla u strouzka a tez jsem z toho zmatena.
Nicmene jsem rada ze ovulka vubec je (pokud se to teda pocita).

murynka
24. bře 2009

ahojky na ovu testy moc nespoléhejte,dne 9.3 jsme si ho dělala bolesti břicha,plodný hleník a ovu test vyšel spíše negativně slabá druhá...no ale ten den se nám zadařilo a já o 11 později našla nádherné // 😵 😵

takže spíše spoléhat na sebe všímat se svého těla,i testy se můžou mýlit 😉

raada
24. bře 2009

Díky zdejším koníkovských ovutestum od Verusinka se nam po prvním měsíci testování hned povedlo, vřele doporučuju!

blondynka400
24. bře 2009

murynka, to proto, že nejvyšší koncentrace LH je den až dva před ovu, proto v den ovu většinou druhou čárku nenajdeš 😉
Jinka se zbytkem co píšeš plně souhlasím 🙂

guess
29. bře 2009

ahoj holky,
co si myslite o techto ovutestech: https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?... a nebo https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...
Mate s tim nekdo zkusenost? Pripadaji mi hodne levne ... 😉

guess
29. bře 2009

raada, kde jsi koupila testy od Verusinka? A za kolik? 🙂

murynka
29. bře 2009

blondynka ale ovu musela být ten den po té už ani tulení nebylo a i kdyby se zadařilo později přeci by mi test neukázal takovou čárku 9DPO 😅 😕 😕
takže se muselo povést 9.3.a ovu test to neukázal přesně 😉

blondynka400
29. bře 2009

murynka, ovu testy jsou spolehlivé, jen u každé má křivka LH jiný charakter.... A ukazují to co mají, nebo-li zvýšenou hladinu LH a ne ovulaci...
Každopádně ale také záleží na kvalitě testu...

dagmarkaaa
2. dub 2009

Ahoj holky, teda ty tehu testy spolehlive budou, zkousela jsem je teda prvni mesic, a hned 5 po sobe jich bylo pozitivnich (coz je sice divne, cekala jsem ze pak druha carka po ovu zmizi), ale vic sem jich nedelala, a snazili jsme se jak to slo;) No a dnes jsem objevila na tehu testu 2 carky, tak jsem moooc stastna. I kdyz jsem teprv 27 DC, doufam ze se to nejak udrzi a vse pujde hladce.
Raado, tak jako ty jsem mela ovu testy koupene od Verusinka tady z konika.
Guess, ty odkazy uz nefungujou, ty od Verusinka byly tusim za 18 Kc za kus, presne nevim nicmene levnejsi nez v lekarne