Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

ingrid16
28. zář 2012

Ahojte, ja som dostala MS 12.9. a od siesteho dna sa testujem. kazdy den o 13.00 hod. az do predvcera bola stale iba jedna ciarka. predvcerom vyskocila aj druha, ale slaba. vcera boli zasa dve ciarky, ale kontrolna bola stale silnejsia. tak som cakala, ze na druhy den to pride, ale bola tam uz len jedna ciarka. ako mam tomu tomu rozumiet?

jahody11
28. zář 2012

@ingrid16 ked sa objavi aj druha ciarka, treba sa testnut aj viac krat za den, lebo vrchol mohol byt v inu casovu dobu... pozri si moj album s ovu testami, tam uvidis, ze som testovala aj 3-4 krat do dna, ked som mala dve ciarky na teste.... a najlepsie o 10:00 13:00-14:00, 17:00-18:00, a este okolo 20:00 ...tu si mozes pozriet moje ovu testy....
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/jahody11/alb...

jajkax
29. zář 2012

Ahoj, prosím poraďte mi zkušenější-co se týče ovulačních testů.Snažíme se o mimčo, dělala jsem si ovulační testy a ráda bych znala váš názor jestli by tenhle cyklus bylo vůbec pravděpodobné otěhotnění nebo ne?? V úterý jsme snažílkovali, na testu byla slabší čárka, ve středu , čtvrtek a pátek čárko skoro tak silná jako ta druhá a dnes už slabší.milovali jsme se pouze v úterý večer a dnes ráno...............asi to nenhle měsíc zase nevyjde co? Jiné dny jsme samozřejmě nemohly protože manžel byl mimo domov 😒

rena1410
29. zář 2012

@jajkax Tak muze se stat vse. Ale carka by mela byt stejne silna nebo i silnejsi nez kontrolni. Ja si ted delala dvakrat ovu testy a tak mi to vyslo a jeste si merim BT, tak tim jsem si to potvrdila. Ale minuly mesic to nevyslo i kdyz jsme se snazili presne na ovulaci a tento mesic uvidime. Treba jsi tu ovulaci opravdu mela i kdyz carka nebyla stejne silna a spermie nejakou dobu v tobe vydrzi. Takze nadeje je 🙂

jajkax
29. zář 2012

@rena1410 To já asi tu ovulaci měla určitě...myslím že v pátek bolel mě vaječník, hlen byl atd. Jen prostě nevím jestli je možný když byl sex v úterý a v sobotu ráno jestli je z toho možné otěhotnění 🙂

sanny228
23. říj 2012

baby prosím poradte mi....vobec sa v tých ovu testoch nevyznám...vobec neviem kedy bol pozitívny...posledné 4 dni mi príde ako keby bol pozitívny stále....ak máte niektorá čas pozrite sa do mojho albumu a poradte mi prosím lebo ja som z toho fakt mimo 🙂

hoho
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dinda10
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dominika_12
21. led 2013

Ahojte...koľko dní by mal byť ovulačný test pozitívny? Ja ho mám pozitívny už štvrtý deň... testujem sa približne v rovnakom čase. Obidve čiarky sú rovnako tmavé.

katinka4
21. led 2013

toto je moj prvy ovulacny test ktory konecne ukazal aj druhu ciarku, este sice nieje pozitívny lebo je slabsia ako kontrolna ale hadam bude silnieť.Doteraz som ho mala snehobiely ,takze konečne mám nádej že ovulka dorazí čoskoro.

morttis
28. led 2013

Ahoj holky, tak já zkušenost s ovu testy nemám dobrou..teda, jak se to vezme.. =) s přítelem jsme se milovali asi týden po MS, test mi ukázal ovulku asi o týden dýl..jenže to s přítelem nic nebylo, páč byl do noci v práci, takže jsem byla smutná, že to zas nevyjde..no, ale další MS už jsem nedostala =) a pochybuju, že by spermie přežili týden, ale kdo ví.. 😲 😀 spíš si myslím, že jsem měla OVU dřív.. Takže z mé zkušenosti, při dalším mimi nespoléhat na testy a milovat se co nejčastěji 😉

nelahant
28. únor 2013

Zdravím, myslíte, že toto je již pozitivní OVU test? Při mém běžním cyklu 26 dnů se má začít testovat 10 DC, ale to jsem neměla ještě koupené testy. Dnes jsem 12 DC, tudíž bych něla mít ovu zítra a test vypadá, tak jak vypadá 🙂 Jenže jsem zamatená z toho, že při poslední MS jsem měla týden zpoždění, ale nyní to vypadá, že ovu bude jako za normálních podmínek. Jako kdybych žádné zpoždění neměla. Máte někdo zkušenost? Jinak já mám MS na den přesně, až na toto zpoždění, takže už jsme si myslela, že se zadařilo, ale ono nic.

lauritka
1. bře 2013

@nelahant no vyzera z skoro pozitiv, urob jeden este vecer.

minuly cyklus ti meskala z jednoducheho dovodu, ze sa ti ovulacia zrejme posunula minuly mesiac si netestovala co ???

nelahant
1. bře 2013

D
@lauritka Díky za reakci, nene, netestovala, protože jsem žila v domění, že ovu poznám., což se mi nyní těmi testy jen potvrdilo. Spíš to bylo z nervů, dělala jsem SZZ a stěhovali jsme s. Takže i při snažení okolo ovu to holt není 100%, že se to povede hned. Tak se budeme snažit dál. Jednoho razbíře doma máme a chtěli jsem to stihnout, než mu budou tři atd atd... Včera večer byl test o něco málo slabší a dnes také, takže ovu bude podle mě od toho tamevého tesu dnes, maximálně zítra (jak píšou 24-48 hodin), což je právě polovina cyklu - 13 DC 🙂 Jen jsem byla zvědavá, tak teď už jen doufat, že se povede to, o co se snažíme 😕

lauritka
1. bře 2013

@nelahant jj, mohlo sa to ptave zo stresu minule posunulo. teraz to mas ukazkove , takze uz len cakat na koniec ;)

nelahant
1. bře 2013

@lauritka čekám, čekám, respektive, jestli jsem to dobře pochopila, tak ovu bude poté, co se začnou proužky zesvětlovat? tedy 24-48 hodin od těch tmavých, ale já i dneska je měla docela viditelné oba dva. sice o něco světlejší, ale i tak pořád oba dva.

lauritka
1. bře 2013

@nelahant ano, vrchol LH / pozitivny ovu test/ byva cca 48 hodin pred ovu

nelahant
2. bře 2013

No, jsem zmatená, protože i dnešní test je velmi silný, vyfotím a schválně to sem "hodím" Co pak znamená to, že mám již 3 dny po obě čárky hodně silné??? LH je zvýšené, ale kdy bude ovulace, to by mě tedy vážně zajímalo.

nelahant
2. bře 2013

@lauritka Takže to vypadá, že nejtmavší byl dneska dopoledne a že už to nyní slábne. Takže uvidm, jak to půjde dál. Díky

lauritka
2. bře 2013

@nelahant no tak dnesny je jednoznacne pozitiv.

nelahant
2. bře 2013

@lauritka Jojo, ještě uvidíme, co zítra. Samosebou se činíme, tak jsem zvědavá, K synovi jsme přisli jako slepí k houslím -), o druhé jsme přišli, takže teď si to zkoušíme naplánovatmm tak snad sezadaří 😀 díky

nelahant
3. bře 2013

No, ten dnešní byl opět tmavý, já už nevím, co to je. Ale vzhledem k tomu, že děsn začal bolet vaječník a jen na pravé straně, tak bych to přičítala počínající ovulaci. Jen jen je děsná ta bolest, že mysšlenky na milování jsou minimální, to bych se musela nadopovat brufenem.

nelahant
6. bře 2013

@michamicha Ahoj, můžu se zeptata, co to nakonec znamenalo, protože i já měla ovulační testy x dnů po sobě vždy //. Nakonec se bílá objevila, ale byla tedy vlbec ovulace? Díky

michamicha
6. bře 2013

@nelahant já měla nakonec anovulační cykly, zjistili mi to až v CARu. Tentokrát mi stačilo jen nasadit clostilbegyt a na druhý pokus IUI se zadařilo 🙂

markytka87
23. dub 2013

Ahoj holky, ráda bych se s Vámi podělila o svou zkušenost s ovulačními testy. Není to zrovna levná záležitost a já jsem si jich začátkem tohoto roku nakoupila celkem dost s tím, že jsem chtěla vědět, jestli po 9 letech HA a následném vysazení všechno funguje.

Ani jeden z testů mi nevyšel pozitivní. Vždy jen slaboulinká druhá čárka, a to jen jeden jediný den v měsíci a pak už nic. Čtvrtý měsíc po vysazení HA jsem si začala měřit bazální teplotu a současně dělala i ovulační testy. Žádný z ovulačních testů opět nebyl pozitivní, ale podle BT jsem ovulaci měla...Tak jsem nad tím kroutila hlavou...no, ale zrovna ten měsíc už jsem cítila, že něco je jinak...a zjistila jsem, že jsem navzdory hromadě neg. ovulačních testů těhotná 🙂 Dnes 8+4 tt. 🙂

Takže si myslím, že spoustu peněz za ovulační testy lze ušetřit např. měřením bazální teploty. Eventuálně jsem na sobě pozorovala i "ovulační příznaky". Všem snažilkám přeji hodně štěstí 😉

jenny.kay
23. dub 2013

@markytka87 Nezbývá mi, než naprosto souhlasit. Ovulační testy jsou kolikrát vyhozené peníze, stejně nic neukážou a i přesto se dá otěhotnět. Jsem dvojnásobným zářným příkladem.

markytka87
23. dub 2013

@jenny.kay Jsem ráda, že v takové situaci nejsem sama. Nejdřív jsem totiž byla vystresovaná, že nemám ovulaci, tak nemůžu otěhotnět... O případech, kdy jsou OT k ničemu jsem moc příspěvků v diskusích nenašla. Až zpětně na www.fertilityfriend.com jsem se dočetla, že někomu může hladina LH vzrůst tak prudce a zase prudce klesnout, že to OT nezaznamenají. Ledaže bych si jich dělala více během jednoho dne. No a to bych taky mohla zbankrotovat 😉

maikkynna
25. dub 2013

Holky, mám na Vás dotaz. Zrovna mám mít ovulaci, ale dnes ráno mě začalo lehce pobolívat břicho a začala jsem lehce špinit. Stalo se mi to stejné minulý měsíc přesně v období ovulace, ale brala jsem to jako menstruaci, která přišla dříve. Ráno jsem ani minutku neváhala a letěla do lékárny pro ovu. test. No a druhá čára je znatelná. Dřív jsem si ovu. test nedělala, tak jsem úplný amatér. Předpokládám, že by druhá čárka nebyla, kdybych ovulaci neměla. Přikládám foto. Jsem už z toho svého cyklu zmatená. Po vysazeni antikoncepce, menstruace žádná a když už se dostavila, tak častěji, než je zdrávo. Druhá čárka je hodně silná, ale na fotce jde špatně vidět 😒

muddledgirl
29. dub 2013

@olivie Ahojky, podle doktora Jonáše má spoustu žen ovulaci při menstruace nebo kolem menstruace.Já mám PCO a neovulovala jsem vůbec.Teď piji 12 dní Nosifol a světe div se.Ovulace.Sice nevím kdy přesně, ale je. 5.den jsem měla skoro stejně silnou testovací čárku.Dnes 9. den, čárka už skoro není vidět.Takže ovulka byla pár dní po menstruaci nebo někdy kolem 7.8. dne.Takže neházej flintu do žita......

luciebx
29. dub 2013

@maikkynna aby byl ovu test pozitivni musi byt testovaci carka stejne silna nebo jeste silnejsi nez kontrolni.. takovouhle carku jakou mas muzes mit klidne celej mesic... ovu by se mela testovat odpoledne... a ne z ranni moci.. 😉 zalezi kolikaty dpo jsi..