Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

shelly0056
22. dub 2014

Toto je test z dneska som 26dc.

lauritka
22. dub 2014

@shelly0056 no ja z toho teda vobec neviem urcit kedy to bolo vlasten najsilnejsie 😕 😕

shelly0056
23. dub 2014

@lauritka Ahojky no neviem ci si videla foto aj co som dala predtym sama neviem kedy to bolo. Potom sa ciarka stratila a vcera ze pre zvedavost urobim a zase je tam aj ta druha ciarka nechapem to.

lauritka
23. dub 2014

@shelly0056 no ved videla som.. druha ciar ka moze byt stale-cely cyklus.. ale tie predty m testy si mala niekolko dni take silne, neviem z toho urcit vrcholl.. co to mas za testy ?, lebo tieto sa mi zdaju velmi citlive.

shelly0056
23. dub 2014

@lauritka Mam Woman Secret a tie Ovulation lh Test Strip tym som testovala aj vcera. Robila som si aj tehu test a ten bol negativny ☹ tak ja uz neviem.

lauritka
23. dub 2014

@shelly0056 no skoda z enemerias teplotu, tem by sme uvideli ci ovulacia prebehla alebo ako si na tom.

shelly0056
23. dub 2014

@lauritka teplotu nemeriam len mam pocit ze od unavy asi odpadnem je mi tak cely den

lauritka
23. dub 2014

@shelly0056 to moze byt aj jarna unava.. ja som tiez taka zaspata

shelly0056
23. dub 2014

@lauritka no uvidime sama som zvedava co z toho nakoniec bude

nikki2
24. dub 2014

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit? Snažíme se o miminko. Ovu testy dělám první měsíc, ten poslední test je z dneška. Kdy mám přibližně očekávat ovulaci, když ten poslední test je o dost výraznější než předešlé?
Na kdy ideálně naplánovat styk aby byla největší šance? Milovali jsme se včera večer, pojistit to i dnes a nebo stačí na to vlítnout až zase zítra a pozítří? Jinak včera mě jednou velmi silně píchlo v pravém podbřišku, musela jsem tu bolest chvíli rozdýchávat, myslela jsem, že to byla ovulace ale podle testů mám ještě cca 1–2–3–4 dny čas nebo se pletu? Teplotu neměřím, pozoruji hlen, zatím je třetí den spíše krémový, není jako vaječný bílek. Díky moc za rady 🙂

shelly0056
24. dub 2014

@nikki2 ahojky testuj pekne dalej 🙂 🙂 🙂 🙂

lauritka
24. dub 2014

@nikki2 ideane je, ked ti vyjde uplne pozitivny, vtedy sa zacnete sazit, ovulacia potom nastane do 48 hodin ;)

shelly0056
27. dub 2014

Ahojte babulky som zmetena dneska som si zo zvedavosti urobila ovu testik co mi ukaze menzes mi meska tri dni.Nechapem preco mi ukazal toto.Ovulaciu urcite mat nemozem prosim poradte.

nikki2
27. dub 2014

Ahoj holky, tak testovala jsem dál dle vašich rad. Takže dle ovulačních testů proběhla ovulace nejspíš 17.DC nebo 18.DC. Dnes 19.DC už testovací proužek slábne. 17.DC jsem měla velké bolesti v podbřišku jen na jedné straně, včera 18.DC už to bylo snesitelnější ale večer asi půl hodiny po sexu mě v podbřišku na té samé straně bodlo tak silně, že jsem málem zakřičela bolestí. Tipuju, že to mohla být ovulace.

Kdy si myslíte, že dle testů ovulace proběhla? Vyhodnocuji to správně, že nejspíš ten 18.DC?
Styk jsme měli ve dnech vyznačených červeným puntíkem- tedy tři dny před, den před a v den ovulace, tak doufám, že se nám zadařilo a za cca 14 dní se objeví na těhotenském testu taky dvě čárky 🙂 Ono se říká, že první 3 měsíce po vysazení HA je ta šance největší, že?
Už se nemůžu dočkat až to vyjde (ať už to bude ted nebo později) 🙂
Všem ostatním taky držím pěsti ať se vám co nejdříve zadaří.

monishkka
26. čer 2014

ahoj holky s pritelem se snažíme o miminko,ale mam problém s MS mam je nepravidelne tak je problem vypočitat ovulaci ☹ zkoušela jsem ted test na ovulaci poslala jsem fotku.Nevim jestli neni ovulace jestli se obevi nějaky proužek🙂 tak se chci vas zeptat jestli ji mam DĚKUJI

nolies
26. čer 2014

@monishkka Ahojky, test ještě není pozitivní, ale vypadá to, že by zítra nebo pozítří mohl být 🙂 Zkus zítra ve stejnou dobu zopakovat 🙂

amanda2014
30. črc 2014

ahoj holky, taky zkouším ovu testy a chci se zeptat - rozlišuje také citlivost na 10 a 25? mám Ovular:
http://www.podpora-plodnosti.cz/Ovulacni-test-O...
Ale u něj, jsem nenašla, jakou má citlivost. Měřím od 9.DC (to byl duch), 9., 10.,11., 12.DC slabý duch až nic emoticon, takže čekám, kdy se teprve rozsvítí emoticon , pokud jsem to tedy nepropásla již 6.-8.DC :D

petavan
31. črc 2014

@amanda2014 mám stejné ovu testy jako ty a ted testuji prvni týden 🙂

amanda2014
31. črc 2014

@petavan Ahojky a nevíš jestli se u nich rozlišuje citlovist jako u těhu testů? 🙂 anebo jakou citlivost má ten Ovular? 😉

petavan
31. črc 2014

@amanda2014 to jsem právě taky nezjistila ale kdybych na to přišla dám vědět. 🙂

amanda2014
31. črc 2014

@petavan tak jo, děkuju, já jdu dneska na 6 testík první cyklus, dnes mám 14.DC, tak uvidíme, kdy ovu dorazí ;)
a jak jsi na toms testováním ty? kolikátý den cyklu měříš? 🙂 držím palce 😉

petavan
31. črc 2014

@amanda2014 dnes jdu na 4 testím a měřím si je kolem 16:00 tak po čtvrte sem dám fotku i s dnešním a dnes je to 20 DC a včera už byly obě silné tak to ma nejspíš později myslela jsem si že už to proběhlo minulý tyden zkusila jsem testy a podle testu to je dnes :D tak ještě že jsem začala testovat

amanda2014
31. črc 2014

@petavan no tak to jo, to je paráda, takže ovu budeš mít zítra? já proto testuju od 9.DC, abych nic neprošvihla 🙂 sice se snažíme teprve 2.měsíc, ale je dobré znát své tělo a jak funguje ;)

petavan
31. črc 2014

@amandaa2014 no ja jsem si právě myslela že už jsem ji měla protože dnes jsem 20DC a vychazí to podle testu právě na dnesek tak jeste ze jsem zacala testovat

amanda2014
31. črc 2014

ahoj holky, dnes mám stejně silnou druhou čárku ovu testu, jsem 14.DC. Kdy tedy nastane ovulace? četla jsem toto: (máte s tím někdo zkušenost? děkuju 😉

Zvýšení množství LH vede k prasknutí tzv. Graafova folikulu a uvolnění vajíčka do vejcovodu. Časový harmonogram zvyšování hladiny LH je často popisován nejasně či nejednoznačně. Nejdřív dochází ke zvýšení LH v krvi, v moči je toto zvýšení patrné až po cca 8 až 12 hodinách. Po 24 až 36 hodinách od počátku vzestupu LH v krvi dojde k ovulaci. V krvi dosahuje LH svého maxima krátce (asi 12 hodin) před ovulací. Maximální hladina LH měřená ovulačním testem z moči se proto může shodovat se dnem ovulace. Modelové měření ovulačním testem by mělo vypadat asi takto :
den x. ? kontrolní a vaše linie jsou přibližně stejně intenzivní, k ovulaci dojde následující den. Ideální den pro pokus o miminko.
** den x + 1 ? vaše linie je intenzivnější, než kontrolní. Den ovulace.
čerpáno zde:
http://www.emimino.cz/denicky/domnela-neplodnos...

petavan
31. črc 2014

@amanda2014 nejlepší bude sex dnes, zitra i pozítří ;) vychází nam to stejně akorad ja jsem dnes 20 DC

amanda2014
31. črc 2014

@petavan tak to bude mazec 😀 děkuju 😉 a ať se zadaří 🙂

petavan
31. črc 2014

@amanda2014 vam taky budu držet pěsti pak si napišem jak jsem dopadli ;)

amanda2014
31. črc 2014

@petavan javor ;) 😎 děkuju 🙂 papa

dyndula
1. srp 2014

@amanda2014
@petavan
Dnes jsem se rozhodla, že také začnu s testy, zkoušíme teprve druhým měsícem, ale proč tomu nepomoct. Mám na to ještě čas do další soboty, a proto bych se zeptala, jaké testy bych si měla podle vás koupit, když také testujete? Kupujete je raději v drogérce a nebo v lékarně?