Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

janina121
30. zář 2011

Ahoj holky, s jednorázovými ovulačními testy mám zatím dobré zkušenosti. Už se dlouhou dobu snažím otěhotnět, ale mám nepravidelný cyklus, tak většinou začínám testovat už cca 10. DC a občas jsem měla ovulaci až 22. DC. Testy ovulaci vždycky spolehlivě určily (byla jsem i na folikulometrii, tak se mi to potvrdilo). Každopádně tohle testování opravdu leze do peněz. Poprvé jsem si je koupila v lékárně za příšernou cenu, tak jsem se rozhodla nakupovat na internetu. Mám super zkušenost s e-shopem testydoma, nákup byl bez problémů, balíček dorazil vždycky do 3 dnů a halvně ovulační testy mají levné i spolehlivé. Také jsem si koupila těhotenské testy (kdyby náhodou 🙂 ), mají je od 12,- Kč/ks a nejcitlivější (10 mIU/ml). Třeba vám to pomůže 😉

ejviska
1. říj 2011

@luckamb ja si dovolim vam sem vstoupit 🙂 Necetla jsem to cele, ale neco k ovu testum ( doufam nepisu neco, co uz tu bylo 😎 )
Testy funguji na uplne jinem principu nez tehu testy, to co je na fotkach je negativni test, takze z neho nejde urcit,jestli ovu uz byla nebo teprve bude. Takto bude test vypadat mimo ovulaci.
Je nutne testovat vzdycky ve stejnou dobu a nikdy ne z ranni moci, nejlip mezi 10-20h denni a predtim aspon 2h nepit.
Pozitivni test ma carku stejne silnou, jako je carka kontrolni a znamena, ze ovulace probehne do 48h. Zaznamena zvyseno hladinu hormonu, kt. je pred ovulaci. Opravdu musi byt ta carka stejne syta, jak kontrolni, jinak je to negativni = zadna ovulace

luckamb
2. říj 2011

@ejviska děkuju za odpověď. Já právě nevěděla, zda by se mi tahle slabá objevila i v případě, že by tělo ještě vůbec nezačlo fungovat. A z toho co píšeš si odvozuji, že takhle slabé se mohou objevit i v případě, že ženská vůbec neovuluje. Právě jsem myslela, že když slábly, tak že ovu mohla být někdy předtím.

ejviska
2. říj 2011

@luckamb presne nevim, co myslis tim "telo zaclo fungovat". Jestli myslis konkretne ovulaci?
Ta nemusi byt v kazdem cyklu. Ale myslim, ze to nocni kojeni na ni nema vliv. 😉
OPravdu je dulezite testovat ve stejnou dobu a predtim nepit. Potom muze byt ektera carka slabsi, nektera silnejsi.
Zkus dalsi mesic, podle delky cyklu zacnes testovat a musis denne. Ja testy kupovala na anglickem ebay. Tam vyslo asi 100 testu kolem 200kc 😉

luckamb
2. říj 2011

@ejviska no já se obávám, že noční kojení na to vliv mít bude, protože prášky neberu od 13.6. a Ms jsem nedostala ani jednou. 😉

luckamb
2. říj 2011

@ejviska tudíž žádný cyklus, žládná představa, kdy testovat a kdy ne :D Prostě jsem to zkusila, protože mě píchalo jakoby na vaječníku. Tak mě napadlo udělat test a dopadlo to tak jak vidíš na obrázku :D
Ty jo to je super cena. A na ty 200 to vyšlo i s poštovným??

ejviska
2. říj 2011

@luckamb my zijem v UK, takze postovne zadne.. ale zkusim kouknout, jestli posilaj do evropy
Ja tomu teda u tebe nerozumim.... ty jsi psala, ze jsi brala antiko, takze jsi ms uz od porodu mela, ne?
Jestli to myslis tak, ze to kojeni je jako antikoncepce, tak to urcite neni ( v tomto pripade) . Ale tak to asi nemyslis, kdyz jsi mela HA 😉

ejviska
2. říj 2011

@luckamb tak treba tady http://www.ebay.co.uk/itm/100-OVULATION-PREGNAN...

100 ovulacnich testu je za cenu 9.90 liber a postovne do CR je 6.50 libry. Takze celekm cca 16 liber, to je asi 440kc. To je vyhodne ne? Ale to jsem nasla jen velice namatkou, zkus pohledat, do vyhledavace das "ovulation tests", treba ma nekdo i zasilani do celeho sveta zdarma. 😉

luckamb
2. říj 2011

@ejviska od porodu jsem brala HA v kuse - takže bez MS k tomu kojím. HA jsem vysadila a MS měla přijít.Zatím právě pořád nepřišla, což si myslím, že je v důsledku toho kojení. Vím, že MS není 100% antikoncepce a spousta holek otěhotnělo, protože si to myslelo. Ale spousta holek prostě dokud kojí tak neotěhotní. No a já měla hroznou radost z té slabé čárky, protže jsem si myslela, že to můžu brát, jako že ovu byla a že budď bude pozitivní test a nebo to konečně dostanu :D :D Je to zapeklitá situace :D

luckamb
2. říj 2011

@ejviska takže poslední MS jsem měla 5. 11. 2009 😀 😀

ejviska
2. říj 2011

@luckamb tak tu posledni ms ti zavidim. KOjeni funguje jako antikoncepce za techto podminek

Aby si kojení zachovalo antikoncepční efekt, musí být splněny následující podmínky:

Žena musí kojit často (ženy lovů-sběračů kojily 40x denně, jak vidíme na kmeni Kungů na Kalahari), tj. nejméně 6x za 24 hodin (raději častěji).
Nejdelší přestávka mezi dvěma epizodami kojení nesmí v žádné případě přesáhnout 6 hodin v noci a 4 hodiny ve dne.
Žena nesmí menstruovat.
Od porodu neuplynulo více než 6 měsíců.
Dítě je „téměř plně“ kojeno (může být přikrmováno nápoji, „avšak nikoli pravidelně“).

Ja bych si spis myslela, ze se telo vzpamatovava z te antikoncepce. 😉

luckamb
3. říj 2011

@ejviska no uvidíme :D Nechám se překvapit :D

edmi
3. říj 2011

ahojte,vcera na 10 dc som mala negativny ovulacny test ani duch tam nebol preco? pri prvom tehu som otehotnela na 14 dc len sa to neskoncilo dobre

alexandra_j22
3. říj 2011

@edmi pri prvom tehu som aj ja na moje velikáááánske prekvapenie otehotnela presne na 14DC a mrchu som mala pred tym presne na 28 den čo bol zázrak ked som posledný rok niekedy aj 3mes.nedostala a potom som mala cyklus 50 - 40dní. A u mna to tiež neskončilo dobre :( teraz mi konečne prišla mrcha od kyretu po 6t. tak si chcem spravit ovulačny testík či mi nabehla ovulácia alebo mi zase začnú moje problémy :(

edmi
3. říj 2011

@alexandra_j22 ja mam po kyrete28 dnovy niekydy dostanem o 2 dni skor alebo o 2 dni neskoe ale takto sa to pohybuje tak preto si stale myslim ze moja ovulka nebola zmenena,aj dneska tesnem ovulacny keby nahodou hoci muza nemam doma pride az v stredu a vo stvrtok ideme na spermiogram tak hada,m ovulka pride od stvrtka vecera po nrdelu lebo pondelok zase odchdza na 10 dni,tak sa moc modlim aby dorazila ovulka,a vies comu nechapem pre ked sa chodi na folikumetriu chodi sa kazdy druhy den a testovat sa musi kazdy den aj ked ducha nemam

alexandra_j22
3. říj 2011

@edmi ja som si ešte nikdy nerobila ovulačny test tak som zvedavá ako to u mna dopadne. A tebe prajem aby sa ti ovulka dostavila ked budes mat doma manžela 🙂 a ake používas ovulačne testy ? ja som teraz vydela v drogerií DM ovulačne testy pepino bolo ich tam 5ks za 7,20€

luckamb
3. říj 2011

@edmi
@alexandra_j22 koukám, že nám ty ovu testy dávají zabrat všem :D

edmi
3. říj 2011

@alexandra_j22 vies co ja som si objednala ovu testy cez net bolo 5ks v baleni a volaju sa Woman secret aj ja som vcera len prvy krat v zivote testovala tak ja tiez neviem

edmi
3. říj 2011

@luckamb jaaaj ani mi nevrav,vcera som len zacala a uz ma to nebavi🙂)) ale uz sa dlho snazime tak musim nieco podniknut

slunicko76
3. říj 2011

ahoj devacata, ja jsem pouzila ovulacni test jednou( pri jedne ovulaci-asi 4x jsem testovala) a mame doma uz skoro rok a pulletou holcicku, takze za mne mohu ovu testy doporucit 100%.
Jen nevim, co to bylo za znacku,ale koupila jsem je v lekarne jako bezne ovu testy!

mirkson
3. říj 2011

@luckamb
Nevim, jak jsou testy spolehlive, kdyz jeste kojis. Myslim si, ze ta druha carka musi byt silnejsi. Ja jsem vzdy mela carku slabsi 1 nebo 2 dny. Treti den byla carka tlusta a to uz jsem vedela, ze do 24 hodin budu ovulovat. Hlen jsem si taky hlidala

mirkson
3. říj 2011

Ja jsem si ovulacni testy delala skoro rok!!! Myslim si, ze 5 testu je dost malo, abys zjistila, jak ti presne funguje telo. Ted uz vim, ze ovuluju pozde. Cyklus v prumeru mam 30 dni, ovulace v prumeru az 20 den.

nativanativa
3. říj 2011

@janina121 ahojte baby , ja som si tento mesiac kupila 10 ovu testov , zatial som si urobila 3 , ale po ovu ani chyru a ani slychu , mozno v priebehu tohto tyzdna , len bohuzial moj cyklus kolise od 29 - 32 uff.... , ale raz som si robila , rok dozadu a vysli mi pekne kolajnice , ale to som citila ze mam ovu , strasne ma pichalo v lavom vajecniku

golymetr
3. říj 2011

můžu se taky přidat?? taky zkoušim ovu testy já už mam snima zkušenost,ted jsem 8DC a už mam slabou čárku na ovu testu takže počítám že v pátek bude ovulka, snažíme se s přítelem o miminko nejlépe holčičku 🙂

luckamb
3. říj 2011

@edmi jak dlouho se snažíte?

edmi
4. říj 2011

@luckamb snazime sa 8 mesiacov a vy? ja som si vcera robila ovu test a uz som tam mala ciarocku takze take 2 dni a bude ovulka len muza chcem uz doma:(

edmi
4. říj 2011

@golymetr ahoj ja som v nedelu nemala ani chyru po ciarke to bol 10 dc a v pondelok uz bola ciarka tak aj ja pocitam okolo stvrtka piatka

boise
4. říj 2011

Ahojte, chcem vam len napisat svoju skusenost...prvy ovulacny test v zivote som si spravila 7.8., bolo to den pred dovolenkou...15.8. som mala dostat na dovolenke ms, ale toho siedmeho ma divne bolelo v boku a brucho...bola som presvedcena, ze ovulaciu som uz davno mala, vsak som bola po 23tom dni cyklu...a skoro som odpadla, ked bol ovulacny test pozitivny, mozte ho vidiet v mojom albume...potom sa uz ms nedostavila a dnes som v 11 tyzdni 😅 U mna bol cely cyklus rozhadzany, lebo len mesiac predtym som prestala kojit, takze tak...Vsetkym vam drzim palce, nech coskoro najdete kolajnice najskor na ovulacnom, a potom na teho teste 😉 😵 😵 😵

luckamb
4. říj 2011

@boise takže ovu se dostavila až když si přestala kojit, jeslti tomu dobře rozumím 😉
@edmi o první dva roky a teď zatím jen od červan, takže teprv 4 měsíce.

boise
4. říj 2011

@luckamb nie nie, mala som urcite aj predtym, len som si nerobila testy, kedze cyklus bol rozhadzany aj pocas aj po kojeni...a ked som prestala kojit tak sme sa rozhodli pre dalsie babo. Tak som si len tak spravila ovulacny test, ale to len pre tie bolesti pred odletom, bala som sa, ci nemam nejaky zapal alebo co. A bola to ovulka 😅 Predtym som si ale testy nerobila, to je pravda, pretoze ma to nejak nezaujimalo 😅