Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

kudynek
3. lis 2008

Aha mili, vsak se tam pise mezi 10 - 20 h, a je fakt mozne ze to zachycujes nejak divne, zkusila bych dalsi cyklus treba ve 20h klidne, ja to delam jak prijdu z prace 16h, a davam si pozor abych se pred tim tak ty 2 hodky moc nenapila, a ma se to delat porad ves tejnou dobu. Takze asi tak 🙂

vendy05
3. lis 2008

mili tak držím palečky, aby ovulka buď teprve proběhla a na testíku to bylo řádně vidět a nebo že ovu proběhla, jen jsi to nechytla 😉
Jinak jak píše kudynek, hodně záleží na moči, já třeba testuji pravidelně v poledne (chodím domů na oběd) a v práci od rána nepiju a když testuji o víkendu, kdy je čas pít atd... tak je ta čárka slabší, jinak já mám čárečky vždycky každý den o malinko silnější, není to nijak velký skok, ale nepatrný rozdíl a pak se to zesiluje až na úroveň kontrolní a pak to padá, ale mnohem rychleji, cca během třech dnů....

vendy05
3. lis 2008

jinak holky pokud si ovulací nejste jisté podle testů, zkuste třeba k tomu ještě sledovat čípek nebo hlen 😉 a bude to 100% 😉

mili84
3. lis 2008

vendy: Já si myslím, že podle hlenu to poznám mám to vždycky dost markantní - ale s testem se mi to stejně neshoduje. Hlen jsem měla v úterý, ale nejsilnější čárku z tch všech slabých v pátek☹ No, zkusím příští cyklus být pečlivější v tom pití a v čase, díky moc za rady, holky 😉 Dnes už mám hlen bílý a spíš hustší takže už je asi po ovu podle toho. Tak snad proběhla 😉

vendy05
5. lis 2008

Mili84, co máš za testy? Taky jsem někde na jinejch stránkách četla, že nějaký testy (z levnejchtestu) nikdy tu čárku stejně silnou nemají, vždy je slabší, s těmi já zkušenost nemám... no a pokud podle hlenu ovu poznáš, tak bych se asi řídila podle toho 😉

mili84
5. lis 2008

vendy: Měla jsem takový ty růžový (mám to v albu) a teď jsem si koupila LH28 s kapátkem a čárka je pořád slabá. Prostě už od minulého pondělí žádná změna, kromě jedné silnější čárky...

misa.ottovka
5. lis 2008

Ahoj holky, tak já jsem měla ovu testy z www.levnetesty.cz, a ukázaly mi ovulku na den přesně, díky nim jsem vlastně po půl roce otěhotněla. Pokud máte některá zájem, mám ještě 3 ovu testy a 1 těhu test navíc.

p.v.j.
5. lis 2008

vendy.. taky jsme měla z levných testů ty testy a čárka nikdy islná nebyla stejně jako kontrolní.
Dneska jsem řešila,neboť tady někdoprodává ov ty stejné jako na levn.testech za 18kč! ale mě se to rozleželo v hlavě,neboť když už se oto snažíme,zajdu si do lékárny pro ty dražší a kvalitnější 😉

dadunka
5. lis 2008

Ahoj holky, poraďte, jak se před testem nedoporučuje pít, to se během té doby nesmí ani čůrat? Odpovězte rychle nebo se počůrám 🙂

mili84
5. lis 2008

dadunka: 😀 😀 😀 samozřejmě jestli se Ti chce, tak běž, nebo ten test udělej už teď. To neznamená, že NESMÍŠ pít! Ale prostě jenom málo...

dadunka
5. lis 2008

Ahoj Mili, díky 🙂 , když já jsem ještě v práci a test mám doma a dělat ho mám až v 17.30, já mám strach, že kdybych si teď došla, asi to v půlce nestopnu a pak nebude čůrat co na test. Ještě chvilku vydržím a fičím dom. Pa 😉

mili84
5. lis 2008

dadunka: Tak jak to dopadlo? 😀 A děláš teď testíky první cyklus?

vendy05
8. lis 2008

mili mrkni mi do albumku testovala jsem od 5.11. do dneška a jak ta čárečka pěkně sílí, jinak se zaměř na poslední tři to je včera ráno a pak včera večer a dnes ráno, takže včera byl dost velký skok a to byl rozdíl mezi tstováním 12hodin....
p.v.j. tak těma testíkama od té paní testuju, takže můžu potvrdit že fungují bez problémů, já jsem za tu cenu ráda, protože ty co jsem měla tak už došli 😉
mili a jak to s tebou vypadá???? Co testíkování????

mili84
8. lis 2008

vendy: Mě začala čárka sílit ve čtvrtek. Tak jsme ještě počklai, včera byla zase silnější, tak jsme na to skočili 😉 Takže si mylsím, že ovu mám až teď 😎 😎 Tak uvidíme!!

mili84
8. lis 2008

vendy: No já to měla dva dny asi tak, jako ten Tvůj poslendí test🙂 Tak to máme stejně ovu 😀 😉

vendy05
8. lis 2008

mili tak to moooc gratuluju 😵 😵 , no tak tfuj tfuj ať vám to vyjde 😵

vendy05
8. lis 2008

jinak my jsme to tehle měsíc měli takové jistější, jelikož jsem byla na gyn. na prohlídce a při utz mi mudra ukazovala folikuly, měla jsem tři 16, 19 a 23 mm, takže mi říkala že do neděle bude ovulace, takže jsem testovala, jen tak jako pro zajímavost 🙂 , ale raději to z manžílkem pojišťujem každý den 😅

mili84
8. lis 2008

vendy05: Já jsem četla, že by se každý den nemělo, že prý nestihnout uzrát spermie...ale nevím, co je na tom pravdy 😉 My to zkoušíme zatím 1xza 2-3 dny...tak uvidíme🙂 Snažíte se první cyklus nebo už déle?

vendy05
8. lis 2008

mili mě doktorka říkala že v době ovulace máme ráno a večer 😀 takže asi stihnout uzrát, tak ono k úspěchu stačí jedna.... 😀 😀 mili dá se říct že třetí

lidunka1981
8. lis 2008

Ahoj ty ovulacni testy se kupuji vlekarne ze?? A kdy se pouzivaji?? Neznam to tak prosim o radu 😉

vendy05
8. lis 2008

lidunko v lékárně nebo na internetu 😉 .
a tady to jsem našla na netu
Ovulační testy jsou výbornou pomůckou pro páry, které se pokoušejí otěhotnět. Pomocí testů můžete totiž určit s 99% přesností vaše tři nejplodnější dny v měsíci. Samotné použití ovulačních testů je velice jednoduché a v mnohém se podobá používáni testů těhotenských.

Stejně dobrým pomocníkem se mohou ovulační testy stát také při určování neovulačních cyklů (po uplynutí menstruačního cyklu dochází ke krvácení, i když k vlastní ovulaci vůbec nedošlo).

Užití
Provedením testu se zjišťují plodné dny v průběhu ženského menstruačního cyklu, detekce zvýšené hladiny LH hormonu.

Účinné látky
Protilátka anti - LH

Dávkování
Aplikace vzorku moči - po 3 minutách odečet výsledku.

Na jakém principu testy fungují
Ovulační test zjistí ve vzorcích moči lidský luteinizační hormon (LH), jenž je vyplavován do krevního oběhu a posléze do moči v období ovulace. Díky tomuto testu tak můžete zcela přesné určit své plodné dny. Luteinizační hormon (LH) hraje důležitou roli v regulování ovulace a funkce vaječníků během menstruačního cyklu. Normálně se LH vyskytuje v moči ve velice malém množství, avšak jeho výskyt se mnohonásobně zvýší v polovině cyklu, obyčejně 1 až 2 dny před ovulací. Monitorováním nárůstu LH v moči je možné určit optimální šanci na oplodnění vajíčka.

Důležité varování
Ovulační testy nelze použít jako způsob antikoncepce, jelikož sperma může přežít až 72 hodin a tento test předpoví nárůst LH pouze 24 až 36 hodin dopředu. Pokud tedy by byl pohlavní styk uskutečněn před nárůstem LH, vajíčko by mohlo být stále oplodněno. Léky obsahující hCG (těhotenský hormon) nebo LH mohou ovlivnit výsledek testování a neměly by tedy být během testování užívány. Dále výsledky testu nemusí být správné pokud je testující žena těhotná, v menopause nebo užívá antikoncepci. Výsledky testu by neměly být zkresleny používáním léků proti bolesti, antibiotik a dalších běžně dostupných léků.

mili84
8. lis 2008

lidunka: Mrkni do alba, mám tam vyfocené ty moje. Ale měla jsem i LH 28. Jsou celkově dražší, ale co bych pro mimi neudělala 😉

vendy: Aha, tak to asi bude nějaká pověra s tím obden...No tak asi příští měsíc zvýšíme frekvence.. 😉 Kdyyž to říkala dr.takl tomu věřím spíš, než knížce.Já už mám dnes // slaboučké,tak už je po...takže jsme to s touhle frekvenci nejspíš prošvihli 😅 No neva, alespoň jsem do příště chytřejší 😎 A kdy čekáš MS?

vendy05
8. lis 2008

ahojda mili, no já čekám ms tak nějak kolem 23. tak uvidíme, no já už budu mít asi taky pomalu po protože jsem testovala před chvilkou a čárka je už o něco slabší, tak to asi ještě pojistíme a pak se uvidí 🙂
Vůbec si nelam hlavou frekvencí, je to úplně jedno, stejně vydrží ty mrňavý potvůrky minimálně ty tři dny 😉

mili84
8. lis 2008

vendy: No já to čekám snad nějak kolem 18. Já nikdy nevím, mám to spíš jak se tomu zachce, ale už dlouho ☹ Mám cyklus určitě delší než 30 dní...jednou bylo i 50 😀 😀 Nechám to přírodě. Dr. řekl, že mi nic není, tak to nechávám, ať si to tělo srovná, jak potřebuje. Hlavně že vím, že nějakou ovu vůbec mám...Já jsem taky testovala nějak kolem 20h, ale jelikož jsme tu měli známý a dali si večeři a já pila džus, tak to asi bylo taky dost zředěné...Ale to je jedno, chtěla jsem hlavně vidět ty // a ty už jsem krásně 2x viděla, tak to už teď nechám být...My to taky ještě dnes teda zkusíme, dám na Tebe 😎 I když jsem původně chtěla den volna 😀 😀

vendy05
8. lis 2008

to já mám 33Dc, to se teď naštěstí jakžtakž drží.... den volna si uděláš zítra 😉 😀
No ještě to pojistit a pak společně založíme téma srpen 2009 😵 😀

mili84
8. lis 2008

😀 😀 No to víš že jsem to už taky počítala, kdyby to teď vyšlo, tak kdy bych zhruba byla maminkou 😀 😀 😀 Ale to je fakt předčasné...No, tak to vypadá, že budu muset jít probrat manžela. Kouká se tu na TV na tu Ponorku (kravina.....), jenže teď na něj koukám, že má zavřený oči 😅 😅 Tak ho půjdu nějak probrat, aby z toho večera vůbec něco bylo 😅 😅 😵

vendy05
8. lis 2008

😀 tak krásný večer

moudivlacek
11. lis 2008

ahoj holky, my se tak pomalu pripravujeme, ze bychom se taky do toho pustili, tak jsem si koupila ovu testy, abych vubec zjistila, kdy mam ovu a snazili jsme se trochu vic 😉 mens mam pravidelnou, cyklus 26-27 dni, testy jsem delala od ct (9 DC), carka pomalu silila a v nedeli (12 DC) k veceru byla temer stejne silna jako ta kontrolni, v pondeli uz zase slabla. Kdy tedy k ovu doslo? Uvadi se cca 1-2 dny po pozitivnim testu, tak kdyz jsem mela test pozitivni v nedeli kolem pate vecer, tak kdy nastoupi ovu? mame se snazit hned ten den vecer, nebo az dalsi, nekdo pise kazdy den, nekde jsme zase cetla,ze obden,protoze se nestaci vytvorit nove spermie. Jsem naprosty zacatecnik, tak sorry za takovy dotazy a diky za rady 🙂 preji krasny den

mili84
11. lis 2008

moudivlacek: Ahojda 😉 Jakmile se objeví na testu silné //, tak se začněte snažit ten večer. Nejlepší je to už od doby, kdy ty čárky sílí. A pak klidně každý den - jestli se vám bude chtít 😎 Ovu nastává zhruba za 24h po tom, co objevíš čárky. Já jsem to taky nechytla v ten nejsilnější den, ale snažíme se 1x za 2-3 dny a teď kolem ovu i 2 dny za sebou. Je to v podtstatě na vás, jak máte chuť. Ono když se do toho budeš nutit, tak to pak za nic nestojí.To radši den počkej, až dostaneš chuť 😉 Aspoň já to takhle mám...Jako říkat si DNES MUSÍME...to neee 😅 Podle toho, co píšeš, došlo k ovu někdy během pondělí - takže největší pravděpodobnost byla u Tebe v sobotu, v neděli a v pondělí (možná ještě dnes 😉 Tak držím palce a dej vědět! my taky začínáme tenhle cyklus 😎 Ale už mám po ovu, tak teď musím čekat....

moudivlacek
11. lis 2008

diky moc za info, ale me se slaba carka objevila uz ten ct, tak jsme porad cekala,kdy bude stejne silna a nejvic se to priblizilo tu nedeli, nebylo to uplne ono, ale temer ano, tak jo, diky, to je super,ze jetu tahle diskuze, clovek se apon priuci, protoze vsude se doctes neco jinyho a pak vlastne nevim nic 😉
jaky testy pouzivas?