Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

maudn
11. čer 2010

Ahoj holky, já jsem teď objevila levné testy, je jich 5 a ostojí 103kč, koupíte je na samoleceni.cz osobní odber v lekarne v Brně u Tesca nádraží.

slovnicek
25. čer 2010

Romankav, zuzana_22 - holky dekuju;) ... ty webovky me nenapadly: mrknu;) ....
zuzana_22: taky jsem si dala termin do podzimu a doufam v plodne leto :D

saminomimino
27. črc 2010

Hoky mám prozbyčku nevíte,může ovulační test vyjít slabě pozitivní i naprosto mimo ovulaci i plodné období?jsem 23 DC pozitivní ovu test byl 15DC ovulace dle šílené bolesti 16 DC,nyní je druhá čárka světlejší ale je tam což tedy jasně ovu není ani podle čípku,nevíte vyplavuje se ten hormon i jindy,zdravá bych měla být dle mudr...
Někde jsem četla že v těhu se ukazují i ovu testy pozitivní prý jsou si hormony podobné,neví nemáte některá zkušennost.Díky

evab.
31. črc 2010

Ahoj, také jsem si pořídila ovulační testy, ale nějak velkou váhu jim nepřikládám. Každopádně jsem si jej zkoušela dělat v nejrůznější dny cyklu a vždy tam nějaká čárka byla, ikdyž třeba jen slaboučká a postupně když se měla blížit ovulace, tak začala sílit a pak zase slábnout.

saminomimino
31. črc 2010

@evab. no tak to je dobře,pozitivní ovu test je jen v případě že jsou obě čárky stejně tmavé nebo testovací je tmavší,vždy když ukazuje testovací jen stín nebo je světlejší test nelze brát za pozitivní,myslím že testy fungují mě test ukázal 13 DC // takže ovu měla nastat dp 24-48 hodin a za den byla tu ,šílené bolesti v bodřišku,tak se mi obvykle ovu hlásí ovu test jsem chtěla vyzkoušet jen jestli funguje a jestli funguju já. 😉
bohužel však test jen ukáže že narůstá LH a že se dá předpokládat ovulace ale jestli opravdu dojde k prasknutí folikulu a vyplavení vajíčka to lze potvrdit jen u mudr vaginálním ultrazvukem,pokud chceš mít jistotu,nebo je dobrým ukazatelem ta bolest ta totiž značí prasknutí folikulu...
Já jsme si to pojistila vším takže ovu by měla probíhat tak jak má..
a jak dlouho se snažíte?

evab.
31. črc 2010

Do února jsem brala antikoncepci a o nějakém snažení se dá hovořit až tak od dubna. Ty testy jsem si koupila spíš ze zvědavosti. A vypadá to, že fungují. Ovšem jestli vše funguje i u mě tak jak má, těžko říct. U doktora jsem zatim nebyla, nechci z toho dělat vědu hned na začátku. Po někalokaletém braní antikoncepce ani nečekám, že hned otěhotním. Dám tomu nějaký čas a pak se uvidí.

luphen
29. lis 2010

ahoj holky - kdyby jste chtěla některé ovulační testy tak mi písněte...já si jich nakoupila a tedka po různých vyšetřeních mi bylo řečeno že to bez pomci doktora nepůjde takže mi jsou v podstatě na nic...

pehamek
13. led 2011

mohla bych se zeptat na zkušenost s těmito ovulačními testy http://www.ovulacnitesty.cz/ovulacni-testy/lh-s...
případně jaké byste mohly doporučit? Kupujete přes net nebo v lékárnách?

ovulinka
14. led 2011

ovulační testy používám každý měsíc už 2 roky a 2 čárky se ukážou vždycky 14 den a pořád nic ☹ tak jsem se rozhodla jít k lékaři a ted jdu na testy FSH a PRL tak se uvidí jak je to s ovulací a když to pujde dobře tak se snad i miminka dočkáme držte nám palce 😀

petka12
11. črc 2011

Mám dotaz. Koupila jsem si ovu testíky. 13.den si mi ukázaly 2 čárky, testovací byla jen o něco slabší než kontrolní. 14. den už byla 2.čárka o hodně slabší-bráno spíše jako negativní. A dnes 15. den tam je čárka jen jedna. Dle testíku bych řekla, že ovu snad proběhla13-14 den. Zaráží mě spíše to, že dnes 14den mám hrozné křečovité bolesti podbřišku, řekla bych, že mám teda ovulaci, ale test je negativní!! Co si o tom myslíte?? Moc díky za jakoukoliv odpověď.

vvia
11. črc 2011

ahoje tak ja vam poviem, moju skusenost. po dlhsich problemoch s endometiazou, vysokym prolaktinom, ktory nakoniec ani nebol vysoky, oblickovymi kamenmi ktore mi boli rozbite z dovodu, aby nic neohrozovalo pripadne tehotenstvo, mi moj gynekolog nakoniec nalepil nalepku aktualne neplodna, pretoze vraj neovulujem. jeden mesiac som tam bola 10den po menstruacii, co bolo samozrejme skoro a ze ziaden dominantny folikul, potom som lezala v nemocnici zase, takze sme to viac neriesili, tento mesiac som tam bola na 12 ci 13den po menstruacii a nic, ziaden dominantny folikul. nasadil mi clostil (hormonalne svinsvtvo, ale co my zeny nespravime pre dieta). mala som ho zacat brat teraz pri dalsej menstruacii a co sa dnes nestalo? akosi som mala vytoky ale nevenovala som tomu pozornost velmi, lebo ved vo stvrtok mi povedal, ze ja urcite ovulovat nebudem, zeby tam videl aspon nieco na sone, co by mohlo narast do dominantneho folikulu, proste ze je mu to luto, ja som mu hovorila, ze sa mi zda ze mavam ovulku neskor, ale ..... dnes mi to nedalo, spravila som si ovulacne testy a kto ma ovulaciu? 🙂 mala som nejaky smiesny test Woman Secret. rychle som utekala na gynekologiu a moj gynda sa tesil so mnou jak male dieta. mam ovulaaaciu, proste mam ju len neskor, ale vzdy na to dojdem podla vytokov 🙂 takze sup sup na dieťa :D mam "naordinovany sex" este aj presne na hodiny :D takze baby, ovulacne funguju a ak smiem poradit (kedze som ich viacej vyskusala) tak Woman secret spolahlivo

petka12
11. črc 2011

Vvia, moc díky za odpověď. Moc ti přeju, ať ti to vyjde. Taky si myslím, že ovu testy fungují. A je možné, že bych ovu měla dnes, když mám ty bolesti podbřišku, ale test byl už dnes negativní! Nevím, co si mám o tom myslet.

katka2011
12. črc 2011

@petka12 Petka mam rovnaky problem, tiez na 13 DC dve ciarky, testovacia o nieco slabsia ako kontrolna a potom to iste 18 DC... tak neviem vobec ci som ovulovala alebo nie...

luckamb
23. zář 2011

Ahoj holky,
mám dotaz....myslíte, že když mám na testu tu testovačí čárku slabší je pravděpodobnost, že ovu už byla nebo bude za daleší dobu?? Nebo je možné, že by mi to ukázalo slabou i kdybych vůbec, ale vůbec neovulovala? Jde totiž o to, že jsem do června brala HA a malou stále přes noc kojím, takže doteď jsem MS nedostala. Ale začlo mě píchat v podbřišku, tak jsem ten ovu test zkusila. Dříve jsem ten test mívala úplně bílý a včera poprvé se mi tam objevila slabá čárka. Díky za rady a odpovědi.

luckamb
23. zář 2011

@katka2011
@petka12
@vvia
@ovulinka
@pehamek
@luphen
@evab.
@saminomimino
@slovnicek
@maudn
Ahoj holky,
mám dotaz....myslíte, že když mám na testu tu testovačí čárku slabší je pravděpodobnost, že ovu už byla nebo bude za daleší dobu?? Nebo je možné, že by mi to ukázalo slabou i kdybych vůbec, ale vůbec neovulovala? Jde totiž o to, že jsem do června brala HA a malou stále přes noc kojím, takže doteď jsem MS nedostala. Ale začlo mě píchat v podbřišku, tak jsem ten ovu test zkusila. Dříve jsem ten test mívala úplně bílý a včera poprvé se mi tam objevila slabá čárka. Díky za rady a odpovědi.

katka2011
23. zář 2011

@luckamb a ktory DC si teraz a ktory DPO? mne ukazalo slabucku ciarku na ovu teste rano uz 8 DPO...

katka2011
23. zář 2011

@luckamb teraz myslim pri tehotenstve... ale ak mas slabu ciarku tak skus otestovat za 4-8 hodin a uvidis ci zosilnie, prip. na dalsi den ak ide o ovulaciu... ak ti meska ms, tak skus aj velmi citlivy tehu test, napr. mamatest 10 ale skus rano a uvidis, mal by spolahlivo ukazat tehu...

luckamb
23. zář 2011

@katka2011 no tak to je právě ta záhada hlavolamu:D Já měla MS naposledy 5.11.2009, pak jsem 15. 8. 2010 porodila, po šestinedělí jsemzačla brát HA,která se bere vkuse no a 13. 6. 2011 jsem přestala brát prášky. Od začátku září už kojím jen v noci, takže si myslím,že čistě teoreticky by to tělo mohlo opravdu užnaskočit. Dřív, když jsem zkoušela ty ovu testy (červenec,srpen) nebyla tam ani tenoučká čárečka......takže v podstatě mi jde o to, jestli by se ta druhá (byť slaboučká) ukázala, i kdyby to tělo ještě vůbec nefungovalo.

katka2011
23. zář 2011

@luckamb aha... no neviem ti presne povedat, nemam zatial skusenost kedze nie som mamina zatial, ale skus ten test zopakovat vecer a potom zajtra, a skus pre istotu aj citlivy tehu test aby si si bola ista ci je ten ovu test pozitivny kvoli ovulacii alebo tehotenstvu, lebo ovu test je pozitivny aj v tehotenstve, to viem na sto pro..

luckamb
23. zář 2011

@katka2011 taaaaak a teď jsem zmatená ještě víc :D :D :D Ale děkuji ti i tak Kačko.

katka2011
23. zář 2011

@luckamb skus teda znovu testovat a uvidis, fakt pre istotu aj tehu test.... drzim palce

vvia
26. zář 2011

@luckamb ked si precitas navod, tak zistis, ze jedna ciarka moze byt slabsia od tej druhej. ak si mala v dobe testovania 2 ciarky, tak si bola bud pred ovu, alebo si ovu mala.

vvia
26. zář 2011

@luckamb fiha, pozeram ze to mas zlozitejsie 🙂

luckamb
26. zář 2011

@vvia no právě :D Je to složitější, dám ti sem fotku, schválně co tam uvidíš. Na tom prvním myslím, že ta čárka vidět je i na fotce, ve skutečnosti trochu víc, pak hrozně slaboučké a dnes zas malinko silnější. Koukni :p

evab.
26. zář 2011

@luckamb Ono to s těma testama asi nebude tak jednoduché. Já jsem tam třeba kterýkoli den cyklu měla slabou čárku, ale jen když se přiblížila ovulace, tak začala sílit a pak zase zeslábla. Každopádně se na to 100% spolehnout nedá, kolegyni v práci se testy ukazovaly pozitivní, ikdyž ovulaci dle doktora prý vůbec neměla. Asi by bylo lepší zajít se zeptat na gyndu.

vvia
26. zář 2011

hm no neviem ja ked som mala ovulaciu a ukazal mi to aj test tak boli obe dost viditelne. kupovala som ale tie "ocikavacie" ...uprimne ti poviem, ze sama teraz neviem, pretoze minuly mesiac ani mne tie ovulacne nefungovali ako by som chcela, aj ked obvykle si to viem odsledovat. Najjednoduchsie by bolo ak by ti gynekolog odsledoval ovulaciu...

vvia
26. zář 2011

@luckamb hm no neviem ja ked som mala ovulaciu a ukazal mi to aj test tak boli obe dost viditelne. kupovala som ale tie "ocikavacie" ...uprimne ti poviem, ze sama teraz neviem, pretoze minuly mesiac ani mne tie ovulacne nefungovali ako by som chcela, aj ked obvykle si to viem odsledovat. Najjednoduchsie by bolo ak by ti gynekolog odsledoval ovulaciu... ale mas pravdu, na prvom je ta ciarka dost vidiet. A neskusila si pozorovanie hlienu? zda sa mi to jednoduchsie

mirkson
26. zář 2011

ahoj,
ja ovulacni testy pouzivam uz dlouho, mam je vyzkousene. Ovulaci jsem uz dvakrat mela potvrzenou doktorem na ultrazvuku ve stejnou dobu, jako mi ukazoval ovulacni test. Vzdy koupeno na ebay.com. Jmenujou se WANFU

luckamb
30. zář 2011

@mirkson no a myslíš,že ta moje čárka (Slabá-viz.foto o kousek výš) by se objevila, kdyby tělo ještě vůbec neovulovalo??? A prostě ještě v důsledku nočního kojení "spalo" :D

luckamb
30. zář 2011

@vvia hlen jsem nezkoušela