Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

katarina82
23. led 2007

Zkus, já se taky trápím a nepiju-je to hrozný, ale co bychom nevydržely, že? 😉

wacinka
23. led 2007

no jenže jak mám vydržet tak dlouho nepít:(

hoffga
23. led 2007

Mě to taky dělá problémy, ale pokusím se to vydržet 😉 Aspoň jednou 😉

ulicnice
23. led 2007

ahoj holky! hoffga, u mě to vždy (tedy přesněji - zatím 2x, testovala jsem teprve 2 cykly) bylo tak, že jsem začla testovat v den dle návodu, první dva dny žádná testovací čárka, 3. den silnější, 4. den ještě silnější a 5. byla slabší a 6. žádná. Jen jsem se nedopracovala nikdy k tomu, aby ta testovací čárka byla stejně tmavá nebo tmavší než kontrolní. Taky mi tu už holky poradily, že asi moč byla málo koncentrovaná. Takže příští měsíc drasticky před testováním omezím pití a zkusím i po těch 12 hodinách, až se mi ta slabá čárka objeví.

winetka
23. bře 2007

Holky, chtěla jsem se zeptat. když se mi na testu ukáží dvě silné čárky, ovulace proběhne nejdříve ze 24 hodin? nebo je možné, že ovu proběhne už ten den?

len
23. bře 2007

Winetko - během 24 hodin. Většinou to vychází až na ten další den, ale není výjimečné, že je to ještě ten samý den, takže pro oba případy je nejvhodnější se snažit hned, jakmile najdeš // 🙂

winetka
23. bře 2007

pokud tomu dobře rozumím, tak nejčastěji k OVU dojde do 24 hodin, ano? já totiž našla již včera dvě velmi silné čárky na testu, dnes ráno byly ale ještě silnější. takže se domnívám, že k ovu by mělo dojít už během dneška. jsem ráda, že jsi mě, len, ujistila🙂 na testech totiž píší, že k ovu dojde za 24 - 48 hodin...

len
23. bře 2007

No, můžeš kouknout sem: http://merenibt.xf.cz/index2.html - v kategorii "měření BT - příklady křivek" je spousta křivek s použitím ovulačních testů. Červenou svislicí je vyznačen den ovulace a + v řádku OPK znamená pozitivní ovutest. Většinou opravdu k ovu dojde druhý den po //, ale občas se stává, že ovu nastane ještě ten den a občas se taky stává, že jsou // několik dní za sebou (potom se počítá ten poslední den se //) a taky se stává (což ale nebude tvůj případ 😉 ), že se // neukážou vůbec a ovu přesto proběhne 🙂

winetka
23. bře 2007

Super stránky!!! četla jsem až do teď a jsem nadšená. myslím, že jsou zodpovězeny všechny mé dotazy 😵

hrosirodinka
27. dub 2007

Holky, prosím o radu,mám nepravidelný cyklus, takže jsem začala testovat
už 12. den, první čtyři dny se mi ukázala jen kontrolní čárka, testovaná žádná, další 16.den cyklu se ukázala čárka slabá, další den 17.den cyklu
silnější, ale pořád slabší než kontrolní a další den už slabší, další zase
slabší a poslední den už nebyla vidět skoro vůbec. Ten 17. den cyklu jsem
si udělala test o ve dvě odpoledne a další večer o půl jedenácté, to už byla
čárka slabší než o v ty dvě hodiny. Je možné, aby ovulace proběhla v tak krátké době během pár hodin? Upozorňuju, že jsem fakt nepila třeba 5 hodin, abych měla jistotu, že moc nebude zředěná....
Dost jsem si od toho slibovala, vypotřebovala 11 testů, ale o moc
chytřejší nejsem....poraďte...díky.

len
27. dub 2007

No, obávám se, že zpětně těžko říct - buď ovulace neproběhla, nebo proběhla mezi těmi dvěma testy, ale takhle zpětně - to ti asi nikdo nezodpoví...

extravaganca
27. dub 2007

hrosirodinka:Já teda žádný odborník nejsem,ale aspoň pisnu jak to bylo u mě.Když jsem poprvé tělala ovu testy,tak vždy v 15 hodin a 2 hodiny jsem předtím nepila.Dělala jsem si ovu testíky ale nikdy čárečka nebyla tak silná jako kontrolní,tak jsem se na to vykašlala.
Když jsem si přečetla tuto diskuzi,tak jsem si řekla,že to prubnu znovu.Ovu testíky jsem začala dělat 8.DC (mám krátké cykly).Nepila jsem předtím 3 hodiny a testovala jsem v 18 hod.Tak ten 8.DC byla malinko slabší,9.DC byla druhá téměř sejná jako kontrolní,10.DC už byla slabší,11.DC téměř neviditelná (spíš jsem věděla kde by se měla ukázat a tak trochu ji vsugerovala 😀 ).
Takže asi tak...

hrosirodinka
27. dub 2007

Holky děkuju za reakce, taky bych řekla, že buď ovulace neproběhla nebo
byla mezi těmi dvěma dny, kdy jsem vytestovala ty dvě "silnější" čárky.
Je mi 34 pryč, tak je možné, že jsem se trefila do anovulačního cyklu....

e1971
29. dub 2007

Ahoj holky,chtěla bych si v lékárně koupil ovu testy,ale vůbec nevím jaké,poradíte?

kamila3
29. dub 2007

e1971: VYZKOUŠLA JSEM VÍC OVUTESTŮ,ALE NEJLEPŠÍ SE MI ZDÁL TAKOVÝ V RŮŽOVÉM OBALU BALENÍ PO3KUSECH,BOHUŽEL JSEM ZAPOMĚLA FIRMU A VÝBORNÝ BYL TAKY OD FIRMY SERATEC BALENÍ 6KS.A TADY PO TOM JSEM TEĎ TĚHU...JE ALE DŮLEŽITÉ SE NETESTOVAT RÁNO,IDEÁLNÍ PO OBĚDĚ A NEVIPÍT ZROVNA KÍBL LIMONÁDY.JÁ SE ZAČALA TESTOVAT UŽ 10.DEN CYKLU A POZOR !!!OVU JSEM MĚLA AŽ 19 AŽ 21 DEN CYKLU.PROSTĚ POZDĚJI NEŽ SE VŠUDE UVÁDÍ.TEST TI BUDE UKAZOVAT POSTUPNĚ SLABOU A PAK ZESILUJÍCÍ ČÁRKU (TU TESTOVACÍ SAMOZŘEJMĚ),ALE NEMUSÍ BÝT STEJNĚ ZBARVENÁ JAKO TA KONTROLNÍ.JÁ JI MĚLA I BĚHEM OVULACE POŘÁD TROCHU SVĚTLŮEJŠÍ NEŽ TU ČÁRKU KONTROLNÍ A PŘESTO OVU PROBĚHLA.JE TO PODLE HLADINY TOHO HORMONU KAŽDÉ ŽENY V TĚLE.I PŘESTO ŽE PROUŽKY NEBYLI STEJNĚ ZBARVENÉ U MĚ OVU ÚPROBĚHLA NORMÁLNĚ.NEBOJTE SE TOHO .PODÍVEJTE SE NA MĚ .... AJSE V TOM....DRŽÍM PALEC.

hrosirodinka
30. dub 2007

Tak to jsi mě,Kamilo3,potěšila,teď mám naději,že ta ovu opravdu byla...Ještě
by mě zajímalo,jestli nevíte, zda u anovulačního cyklu taky stoupá ten
testovaný hormon nebo ne. Myslím tím, jestli i když si vytestujete slabou
čárku, tak je možné, že je to anovulační cyklus nebo je to anovulační cyklus
jenom, když i kdyby jste testovaly každý den, tak nevytestujete vůbec žádnou
čárku. Nebo se anovulačním cyklem může myslet i ten, kdy vám test
ukáže krásně silnou čárku, ale ovulace nakonec neproběhne???

kamila3
1. kvě 2007

hrosirodinka: tzěžko říct,myslím ,že to jsou všechno hormony a když ovu proběhne normálně tak ji v té moči naměříš.ale nevím,musela by si se zeptat lékaře nebo naspat mejlem třeba na babyonline.cz,tam mi jednou taky doktorka dala dobrou radu.docela by mě to samotnou zajímalo,tak pak napš.ahoj

pavvu
3. čer 2007

Ahoj jmenuji se Petra a ovulační test používám teprve poprvé.Mám tam 2 silné čárky a nějak nevím kdy se mužu začít tulit?Mám 2 holčičky a přála bych si kluka a slyšela jsem ,že když ho počnu v ovulaci větsinou se kluci rodí.Prosím o radu děkuji

martasek26
5. říj 2007

Ahoj Peto, pokud mas na testech dve silne carky, tak se zacni tulit. Je to ten pravy cas. Ja mam bohuzel s ovulacnima testama jenom spatne zkusenosti. Nikdy se mi neukazala ovuace, pritom pri mereni bazalni teploty u me probehla. Merila jsem 3 mesice pokazde asi 14 dni v kuse. A nikdy nic. neni nad bazalni teplotu, aspon se tolik nenervuju.

christla
6. říj 2007

Ahoj holky! Tak já na ovu testy nedám dopustit. Je to vlastně jediná metoda, která mi vyhovuje. Měření BT je u mě tak nějak nanic. Teplota si dělá co chce.

berusinek
7. říj 2007

Ahoj holky, nevíte jak je to u ovutestů, když se objeví silná testovací čárka až po limitu? Dělala jsem si test, nic moc tam nebylo, pak jsem musela odběhnout a když jsem ho šla asi po dvou hodinách vyhodit, byla tam tlustice. Nikde v návodu jsem to nevyčetla, jestli je to jako u těhotenských testů, že po limitu to neplatí nebo ne? PORADÍTE NĚKDO??

christla
7. říj 2007

Já si myslím, že to platí, taky se mi takhle objevují čárky. Já to beru jako že je pozitivní. A máš tu čárku stejně tlustou nebo víc výraznější? Nebo je slabší?

kamila3
7. říj 2007

AHOJ HOLKY,JÁ MÁM S TESTY ZKUŠENOSTÍ...IKDYŽ U TEBE PROBÍHÁ OVULACE TA DRUHÁ ČÁRKA NEMUSÍ BÝT ÚPLNĚ TLUSTÁ JAKO TA KONTROLNÍ.JDE O TO ŽE KAŽDÁ ŽENA MÁ JINOU HLADINU TOHO HORMONU V MOČI JINOU. A PODLE TOHO SE TO BARVÍ.KDYŘŽ ZKUSÍŠ ZÍTRA VE STEJNOU DOBU JEŠTĚ JEDEN TEST MĚL BY SE TI UKÁZAT TAKY POZITIVNÍ,OVULACE TRVÁ 1 AŽ 3 DNY,JAK U KTERÝ ŽENY.KDBY ALE OVU NEBYLA NUKÁZALY BY SE TI //,ALE JEN /.

christla
7. říj 2007

kamilo, asi máš pravdu, už jsem slyšela, že některá ženská považuje za pozitivní i druhou sabou čárku.

kamila3
7. říj 2007

NO ONO TEN HORMON V MOČI BUĎTO JE NEBO NENÍ A IKDYŽ JE TAM JEN SLABÁ,MYSLÍM ŽE JE TO BRÁNO JAKO POZITIVNÍ.MÁM DOKONCE DOJEM ŽE JSEM NA JEDNOM BALENÍ TESTŮ CO BYLI PO 6KS ČETLA,ŽE KAŽDÁ ŽENA MÁ TU HLADINU JINAK A PODLE TOHO TO ZBARVÍ.ALE JE MOŽNÝ ŽE JE TO NÁSTUP OVULACE A ZÍTRA UŽ TA ČÁRKA BUDE SILNÁ,PODLE TOHO JAK TO V MOČI STOUPNE,PO OVULACI TEN HORMON ZASE KLESNE.NO FAKTEM JE ŽE JSEM V 29tt... DRŽÍM PALEC.

christla
7. říj 2007

Tak já doufám, že se mi to brzo povede.... Tenhle měsíc jsem měla pozitivní ovu testy. Koukni se do mého alba a napiš, jak se ti jeví, jestli jako pozitivní nebo jako negativní.

kamila3
7. říj 2007

NO TO SE VŮBEC NEBOJ,ŽE OVULACE NEBYLA.BYLA TAM JAKO HROM....TEN ZE 4.10 SE MI ZDÁ UŽ JAKOBY SLABŠÍ ,ALE TEN ZE 3.10.JE JASNEJ.ONO TO PAK KLESÁ A VLASTNĚ TY ČÁRKY ZASE BUDOU SLÁBNOUT.DŮLEŽITÝÁ JE MÍ STYK PŘED A V DOBĚ OVULACE, PO OVULACI UŽ TO ASI MOC SMYSL NEMÁ.SPERMIE MUŽE PŘEŽIJE "U TEBE V DĚLOZE" AŽ 72HODIN ZATÍMCO TVOJE VAJÍČKO JE SCHOPNÉ OPLODNĚNÍ ASI 24H,JE TO RŮZNÉ JAK U MUŽE TAK U ŽENY.TAKŽE JESTLI SI MĚLA SLABOUNKOU ČÁRKU NA TESTU UŽ NĚKDY 1.10. JE VÝBORNÁ DOBA SE DO TOHO PUSTIT.PODLE TESTU BAL NEJLEPŠÍ DOBA MEZI 1.10 A 4.10,NO ALE UVIDÍŠ.JÁ JSEM DOKONCE MĚLA KLASICKÝ PŘÍZNQAKY MENSTRUACE A BYLA JSEM NEŠŤASTNÁ ,ŽE TO DOSTANU A ŽE SE TO NEPOVEDLO.BOLESTI JAKO PŘI MS JSEM MĚLA ,ALE NIKDE NIC.A 32DEN CYKLU SE MI OBJEVILA NA TĚHU TESTU SLABOUNKÁ ČÁRKA.TAK DRŽÍM PALEC.FAKTEM JE ŽE JSEM SE SNAŽILA NA TO NEMYSLET,PSYCHIKA JE HROZNÁ VĚC... CHODILA JSEM V DOBĚ OVULACE NA SQUASH A NA AEROBIK CO TO DALO,ABYCH NA TO NEMYSLELA.A VÍDÍŠ....

kamila3
7. říj 2007

NENÍ TŘEBA CHYBA U PARTNERA?JAK DLOUHO SE POKOUŠÍTE?
ZNÁM JEDNU PANÍ A TA MÁ DCERU A TA NEMOHLA OTĚHOTNĚT ASI 3N ROKY.ZKOUŠELA VŠECHNO MOŽNÝ VYŠETŘENÍ,LAPAROSKOPII,HORMONY A KDE CO A DR JÍ ŘÍKALY ŽE JE ZDRAVÁ A ŽE BY MĚLA BÝT TEORETICKY TĚHOTNÁ.NEBYLA.AŽ TO JEJÍ MILOVANÝ PSISKO DOSTALO NĚJAKOU PSÍ FORMU RAKOVINY A LÍTALA S NÍM PO VETERINÁŘÍCH A LÉČILA HO JAKO MIMINO,OTĚHOTNĚLA.PES STEJNĚ ZDECHL,BYL NA TOM MOC ŠPATNĚ A ONA TRUCHLILA A FAKT JÍ MOC CHYBĚL.NO A PRÁVĚ V TÉ DOBĚ K TOMU DOŠLO...

christla
7. říj 2007

Tak se nechám překvapit.... Sakra, kdyby to tak vyšlo! Já jsem z toho, že nemůžu těhotnět byla hotová hlavně ze začátku, teď to holt beru tak, že když mrcha přijde, tak si řeknu, že to snad vyjde další měsíc.... Ale ono to se to nějak protahuje.... 😒
Jinak mě od 2.10. bolí břicho a lvá strana zad. Nevím, jestli to s tím nějak suvisí nebo ne.

kamila3
7. říj 2007

TO MŮŽE SOUVISET S OVULACÍ,MĚ HROZNĚ BOLEL PODBŘIŠEK NEŽ OVU PŘEŠLA.NO UVIDÍŠ,ZKUS PAK TĚHU TEST,ALE JAK ŘÍKÁM,JÁ MĚLA POZITIVNÍ AŽ 32 DEN CYKLU A BYLA SLABOUNKÁ A PO LIMITU.DĚLALA JSEM PAK TĚHU TEST 33 DEN A JEŠTĚ PAK 3TESTY A UŽ TA ČÁRKA BYLA SILNĚJŠÍ A SILNĚJŠÍ.TAK DRŽÍM PALEC.