Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

strouzek
20. srp 2009

ahoj já bych řekla že si měla ovulku ten 17 dc. u mě to tak bývalo, když byla nejsilnější čárku tak zhruba za těch 24 hodin nastala ovulka, tu jsem cítila vždycky podle bolestí i graf to ukazoval na ten den. co se týče slábnutí čárky tak to je taky normální, před ovulkou dosáhne vrcholu a pak zase začne klesat takže den před ovulí máš silnou a druhý den při ovulce už slabou a někdo i žádnou

gen
20. srp 2009

strouzek - diky! Ja tu carku mela jeste hodne silnou i ten druhy den ale nejsilnejsi byla ten 16DC. Jinak bricho me bolelo 5 dni, je to normalni?

gen
2. zář 2009

Ahoj, potrebovala bych jeste poradit prosim, delala jsem si vcera 2 ovu testy a po 5 minutach byla testovaci carka slabsi ale kdyz jsem se podivala po pul hodine, tak byl test pozitivni. Schovavam si i starsi testy a tohle se mi pred tim nestalo, kdyz byla test. carka slabsi po 5 minutach, tak zustala i potom. Mam to tedy ted brat jako pozitivni? Nemate s tim nekdo zkusenosti??? ☹

gen
3. zář 2009

Zadny zkusenosti?? 😢

nany123
3. zář 2009

gen..ja bych je brala jako negativni..vsude pisou, ze vysledky jsou relevantni presne po tech 5 minutach. Opravdu se to stane, ze po nakym case se jeste trochu dovybarvi. Ja si ty svoje pozitivni testy fotim 😀 😝 ..

slunicko.lucinecka
11. říj 2009

Ahoj holky, ráda bych se s váma taky poradila...mám doma ročního chlapečka, první těhu bylo ukázkové, cyklus 28 dní, otěhotněla sem přesně uprostřed, ale od porodu se v tom plácám...první ms sem měla v březnu a rozhodli sme se, že budeme mít další mimčo, dělala sem si ovu testy a byly pozitivní (uprostřed cyklu), ale otěhotněla sem až v době očekávání ms...bohužel to nedopadlo a v 7tt sem musela jít na revizi....po revizi, asi 2. cyklus sem začala měřit a byl to ukázkovej anovulák, což mě na další měsíc odradilo, ale asi od 24. DC sem měřila a teplota byl hodně vysoká (u mě je v těhu od 36.8 do 37)samozřejmě sem ms nedostala a těhu test byl pozitivní, ale do 4 dnů sem ms dostala, ale byla zvláštní, normálně tak 2dny pře špiním, tentokrát sem se hrozně rozkrvácela a vůbec nic mě nebolelo, od revize mě ms pěkně trápila....taks ems e rozhodla zas testovat, protože měření teď nejde (malej začal spát v postýlce a 2x za noc se budí na kojení)...tak sem je vyfotila a mám je v albu, tak prosím mrkněte a řekněte, co si o tom myslíte 😉 děkuji!!!!

kkamca
11. říj 2009

ahoj..
slunickolucinecka:Koukla sem ti do albíčka..a ty ovu testy i když jsou docela blbě vidět,ale i tak bych řekla,že jsou negativní. 😒

slunicko.lucinecka
11. říj 2009

díky... 😉

yanna.o
11. říj 2009

sluníčko, na žádné z těch 3 fotek nevidím pozitivní test.. ta čárka by byla minimálně stejně silná jako kontrolní.. mmnt, něco se okopčím..

yanna.o
11. říj 2009

Přečti si tohle:
http://merenibt.xf.cz/index2.html
(ms cyklus, příklady křivek, ovulační testy..)
výpočty taky (lze tam zadat i luteální fáze - to si tam přečti taky, co to znamená 😉 )
http://merenibt.xf.cz/form.html
pak taky tohle:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
pak koukni sem
http://www.peeonastick.com/opkodyssey.html

Na tý fotce máš ty testy zaschlý, takže to vypadá méně výrazně, než to vidíš ty, ale jakmile je test bez pochyb pozitivní, tak začne testovací čárka nabíhat už v prvních vteřinách a rychle sílí, během pár minut je silnější než kontrolní - je široká, je tmavší. Někdo to může mít třeba stejně silné. Já jí mám jeden den určitě silnější a druhý den stejně silnou jako kontrolní, ale už to slábne, není tak intenzivní nebo je dokonce i slabší. Po zaschnutí už není tak pěkně rozpitě silná, široká, výrazná, ale je furt vidět, že je silnější než kontrolní, příp. stejně silná.
Na čípek ti může občas mrknout manžel 😀 Den po ovulaci ztvrdne a zavře se. Kolem ovulky je měkký, otevřený. Rozdíl je prý evidentní 😉 Ovulku poznám osobně i tak, že začnu mít větší chuť na sex po celý den, druhý nebo třetí den to mizí, pak manžel sáhl na ten čípek v den pozitivního testu (měkký) a pak za 48 hod.(tvrdý). A většinou mám v den pozitivního testu i ten bílkový hlen ráno na wc na papíru. Jakmile bude test pozitivní, chce to tulit se hned ten den a ne až za 24 - 48 hodin, jak tam píšou. Hned ten den a den potom. Obden už jsem měla tvrdý čípek a den potom tam spermijky už nemusejí stihnout dorazit (vajíčko tam moc dlouho nečeká).

yanna.o
11. říj 2009

Jo a v 30denním cyklu mám ovulaci 17-18 DC, test je pozitivní 17 DC za 13-14 dní (luteální fáze) můžu čekat MS (ale mnohem raději bych pozitivní těhotenský test... 🙂 ). Ve 29denním cyklu je pozitivní 16 DC.

yanna.o
11. říj 2009

a v těch příkladech křivek koukni na ty s názvem Vztah BT a ovulačních testů, když si měříš tu BT, ale i obecně je vidět, za jak dlouho po pozitivním testu proběhne ovulka http://merenibt.xf.cz/priklady.html

babbbu
11. říj 2009

ahoj holky, myslite si, ze je sance otehotnet 14-15 den cyku? ja totiz vuvec nemam poneti, kdy mam ovu, cykly mam 28 nekdy 27 dni? Diky za radu...

yanna.o
11. říj 2009

babu, jestli máš luteální fázi jako já 😅 tj. těch 13 dní (14 dní před mám pozitivní test), tak jo 😀 Tak si kup 3 ks testů za 130,- a zkus testovat 13, 14, 15 DC 😉

yanna.o
11. říj 2009

je to popsaný v tom prvním odkazu, co jsem ho teď dávala 😉 🙂

yanna.o
11. říj 2009

kdyby byly negativní i 15 DC, tak 16 DC bych pokračovala 😉

slunicko.lucinecka
11. říj 2009

yann, díky merenibt mám proštudováno 😉 měříš i BT? přemýšlím, jak to udělat, dřív sem měřila v 5, ale teď musím vstávat v noci k malýmu, četla sem, že by se mělo měřit min po 4 hodinách spánku...malej v noci vstává kolem 4. hodiny, tak to bych mohla kolem 2-3 měřit, když chodím spát v 10, ne? 😖

yanna.o
12. říj 2009

sluníčko neměřím teplotu.. chtěla jsem, abych to viděla i zpětně, kdy přesně proběhla (v den pozitivního testu nebo spíš den potom) Ale spím každý den jinak, budím se na wc, kvůli kraválu venku, malý se odkopává..pak nemůžu zabrat, tak se převaluju , přičemž usínám pozdě (takhle to mám poslední 3 měsíce 😒 ), takže by to nebylo asi podle "pravidel" (za stále stejných podmínek, po min 4 hodinách spánku) a hlavně já bych se tím taky docela stresovala (budit se stejně, čekat až teploměr změří teplotu, zapsat ji, zkoušet usnout.. myslet na to..). Ale dělala bych to, pokud bych nepoznala ovulku jinak. Mám to štěstí, že na sobě poznám den, kdy vylítne LH, stačí mi to ověřit (pro ten pocit..) jedním ovulačním testem. Na pozorování celého cyklu, určení ovulky zpětně atp. je to měření taky dobrý. Na přesné určení ovulky (včas předem) jsou ale mnohem lepší zase ty ovulační testy.
Je mi jasný, že jseš zvyklá v noci vstávat 😀 ale to si rozmysli, jestli chceš spát 4-5 hodin, pak usnout na půl hodinky a vzbudit se zas na kojení.

Mně se dostavila první MS v době, kdy jsem začala kojit 2x denně (ráno a večer) a to ještě takový cucy. Jakmile se dostavila, dostavil se i hleník a chuť na sex v době ovulky.

Takže nevím, zda za to, co popisuješ, může ještě to častější kojení nebo zda jsi testovala moc brzo a ovulka přišla až pak (to záleží, jak míváš dlouhé cykly).

lajla
13. říj 2009

holky prosim nevite nekdo..? mam rizenou ovu...prasky doberu v patek takze o vikendu by mela byt ovulka..dneska jsem si delala ovu testy a carky jsou silne..nevite jestli je mozne, ze se ovu dostavi drive i kdyz je rizena??? jsem z toho na vetvi..protoze pritel dorazi az v patek vecer 😖 😖 😖

slunicko.lucinecka
17. říj 2009

Ahoj holky...jen se jdu pochlubit, že konečně sem si byla 100% jistá, že byl ovu test pozitivní...už sem se na testy vyprdla, normálně sme se "tulili" obden, ale včera sem šla na záchod a měla sem typickej "bílkovej" hlen...udělala sem test a druhá čárka naskočila okamžitě a byla ještě tmavší než ta kontrolní....tak sme ještě večer pojistili a uvidíme, co se bude dít 😉 🙂

kamozrout
18. říj 2009

Dobrý den,

moc vás všechny prosím o radu. Jsem už z toho všecho zmatená! Snažíme se o miminko už 6 měsíc a stále nic Přitom poptvé jsem otěhotněla za 3 týdny po svatbě, tedy za 3 týdny co jsme jsme se začali snažit. Nečekala jsem, že to teď půjde také tak hladce, ale že to bude tak dlouho trvat na to jsem také nebyla připravená. Už mi z toho asi trochu straší ve věži Proto se na vás obracím s prosbou o radu. Poslední menstruaci jsem měla 29. záři, cyklus mám nepravidelný (poslední cykly byly 26, 27, 27, 29, 26, 26 ..). Hlen jsem poprvé zaregistrovala 10. října na toaletním papíru dle mého to byl hlen bílkový. Dělám si i ovulační testy a ten byl pozitivní 15 DC (dvě stejně silné čárky) 16 DC (testovací čárka tmavší než kontrolní) a 17 DC (dvě stejně silné čárky). Hlen jsem ještě zaregistrovala v pátek. A dnes tedy 20 DC jsem měla na toaletním papíře před chvílí bílý hled opravdu ho tam bylo hodně. Takže vůbec nevím co z toho mám vyvodit? Kdy myslíte, že byla ovulace?

Předem moc děkuji za všechny názory Míša

vendy01
18. říj 2009

Ahoj Míšo, z toho co píšeš myslím, že ovulka byla ten 17DC. Řekla bych, že ovulka nastala do 24h od nejvíc pozitivního testíku 😉 Pokud máš ovulku takhle déle vzhledem k celkové délce cyklu, mohl by to být problém v délce luteální fáze a tím pádem i příčina nezdaru.. Nezkoušela jsi měřit BT? My se snažíme o druhé dítko už 10 měsíců a taky nic...

kamozrout
18. říj 2009

Ahojky Vendy, moc se v tom nevyznám, co je délka luteální fáze? BT jsem měřit nezkoušela, nějak se mi do toho nechce ☹ Jejda 10 měsíců, to je také dlouho, že? Jak to zvdádáš? Mě už z toho pomalu začíná hrabat, navíc syn (4 roky) se teď zastavuje u každého kočárku a každého miminka a ptá se kdy také budeme mít takovou sestřičku či bratříčka? Je to fakt hrůza, a ještě ke všemu i snad každá druhá má kamarádka je těhotna, to také nepřidá. A jak to řešite vy, měříš BT, používáš ovu testy nebo co všechno pro to podnikáš? Manžel už mi říkal jestli nechci jít ke gyndu, že poprvé jsem otěhotněla do 3 týdnu a teď už tak dlouho nic, no co mu nato mám říct? Říkala jsem mu že tam můžu jít tak nejdřív po roce.

yanna.o
18. říj 2009

kamozroute, přečti si můj příspěvek výše - ten s těmi odkazy. Taky myslím, že jsi ovu měla 17 DC. Teď jde o to, za jak dlouho dostaneš MS (luteální fáze) nebo snad radši nedostaneš.. 😉 😀
V těch odkazech máš krásně a jednoduše vysvětleno všechno, na co se ptáš. jsou tam i obrázky a grafy. Je tam vidět, jak fungují ovu testy.

A vendy má pravdu. Na ovu testech je napsáno, že pohlavní styk by měl být za 24 - 48 hodin. Ale ve skutečnosti by měl být hned ten den (ovulka může být druhý den dopoledne a vajíčko nečeká, resp. čeká pár hodin..) a za 48 hodin je už pozdě. Předpokladem je, že to člověk správně vyhodnotí, tj. nebude hledat pozitivní výsledek u testu, kde je testovací čárka slabší než kontrolní. Tys ho měla jasně pozitivní 16 DC, takže ovulka proběhla do druhého dne.

yanna.o
18. říj 2009

nebo vlastně si přečti i ty moje krátký příspěvky 😀 tam jsem taky něco žbleptla

kamozrout
18. říj 2009

Yanno díky moc za odpověď, tak snad to výjde, i když nevím pohlavní styk byl totiý 15 DC, takže nevím 😉

yanna.o
18. říj 2009

kamozroute, hodně štěstí! 🙂 je to možné, pokud by byla ovulka v ten den, co byl test pozitivní, ale i den potom.. (mohla být hned dopoledne, když pak už ti to lh sláblo), jelikož spermijky vydrží zpravidla den až dva 😉

vendy01
19. říj 2009

Míšo, Yanna hezky vysvětlila tu luteální fázi.. Já měřím BT tak sporadicky, takže spíše ne, ale ovu testy dělám a vždy mi vyjde pozitivní testík 16-17 DC. Délku cyklu mám 32dní. Zrovna ve středu jsem se konečně objednala na gyndu, protože už mě to přestalo bavit. Je to nápor na psychiku a navíc nemám žádný viditelný problém, který by oplodnění bránil. Cykly mám pravidelné, testíky pozitivní, snažení probíhá, tak nevím... První snažení nám navíc taky trvalo déle (rok), ale to jsem měla rozhašené hormony. Jsem na to zvědavá. Počítám, že mi bude dělat hormonální profil, folikulometrii a manža půjde na spermio. Dej vědět, jak u tebe 😉 . Držím palce! 😉

kamozrout
19. říj 2009

Vendy, mě se do měření BR vůbec nechce, takže pokud to nebude naprosto nutné, tak to ani dělat nebudu. Mě zatím vycházely ovu testy pozitivní 14 - 15 DC, až tento měsíc to bylo o den déle. Taky se chystám objednat na gyndu jestli příští týden ty zatracené měsíčky dostanu. Manžel už mě tam posílala před měsícem, ale říkám si co mi asi tak řekne, tak brzy, i když pro nás je to strašně dlouho, jak už jsem psala poprvé jsem i přes hrozby doktorů kvůli mých problémům s močovými cestamy (mám je již od 4 let) otěhotněla za pouhé 3 týdny. Už mi to pomalu začíná připadat jako zázrak 🙂 S tím náporem na psychyku máš pravdu, jsem z toho už celá špatná a manžel také, hlavně když si myslel, že to bude také tak rychlé jak poprvé ☹ TAké mi nepříjde, že bych měla nějaký viditelný problém, který by bránil oplodění. Cykly mám také jakžtakž, testíky také pozitivní, snažení také probíhá, manžel už mi říká, že ho docela honím 🙂 , takže také nevím co si o tom mám myslet ... Myslíš, že ta všechna vyšetření se na gyndě dělají i dřív než po roce? Určitě ti dám vědět jak to u mě vypadá, a ty se mi také prosím ozvy jak jsi dopadla na gyndě. Držím pěstičky. A jestli se mohu zeptat kolik roků má první dítko - holčička nebo kluk?

vendy01
20. říj 2009

Míšo, já čekám MS v neděli a tuším, že to opět nedopadlo. Na zítra k doktorovi se už hrozně těším 🙂 Záleží na tom, jakého máš gynekologa, někteří striktně dodržují rok, ale mnohokrát je to jen o domluvě. Myslím, že alespoň UZ by měl udělat každý doktor. Našemu Filípkovi budou 4.12. 2 roky. Ukáže se ti to, když dáš myš k mé fotce. Jukni ke mně do albíčka, mám tam spoustu fotek 😉 (foťáček vpravo nad textem). A jak máš ty staré dítko? Já bych chtěla navázat na 3 letou mateřskou, proto jsem antikonc. vysadila se značným předstihem a vidím, že jsem udělala dobře.. 😒 Uplně chápu tvé rozčarování po tom, co se vám to poprvé podařilo hned. Na druhou stranu tady na koníkovi je spousta holek , které nemají dítko ani jedno, několik potratů za sebou a různé problémy. To si nakonec připomenu a je mi líp. Nesmíme to vzdávat a bojovat! Dám vědět, jak zítra dopadnu 😉