Plodné dny - jak to na sobě poznám?

novynka
19. led 2013

Ahoj holky, je mi jasné, že ovulaci a plodné dny máme každá jinak a ne tak, jak mi to vypočítá nějaký kalkulátor ;) Jak to mám ale na sobě poznat? Bez jakýhokoliv měření a ovulačních testů. Občas tu píšete, že mám sledovat své tělo, ale jak mi to jako naznačuje? Bolestí prsou? - ty mám pocit že mě pobolívají bez přestání. Bolesti v podbřišku? - to na sobě nijak pravidelně nesleduju. Únavou a nevolností? - co když jsem jen unavená z práce nebo je prostě nízký tlak? Jaké máte vy zkušenosti? Díky za každou radu ;)

chrisula
19. led 2013

@novynka ahooj,ja to pokazde poznam tak,ze me boli dost podbrisek...dost

naomi6
19. led 2013

@novynka bezpečně to poznám podle hlenu, který vypadá jako vaječný bílek. Objevuje se několik dní před ovulací a ještě tak den, dva po ovu. Zkus tyhle stránky: www.merenibt.xf.cz Jsou opravdu skvělé a podle měření bazální teploty zjistíš ovulaci nejpřesněji. Držím palce 😉

lucifereeek
19. led 2013

můžeš to poznat i podle píchání v břichu na levé nebo pravé straně, a jak píše @naomi6 podle hlenu pokud na sobě nic takového nepoznáš, tak ještě pravděpodobné dny ovu dle jak ty říkáš kalkulaček a když ani to ne, tak snad jen sex ob den a to by bylo aby nebylo 😉 😀

lenicka07
19. led 2013

Ahojky, souhlasím s holkama, taky to tak mám (teda teď né, jsem těhotná 🙂 Píchání v podbřišku (já vždycky mám jen na levé straně, i když oba vaječníky fungují normálně). Nejdříve to je jen takové pobolívání (u mě tak dva dny) a ten den kdy je ovulace, bodavá bolest, která často přestává najednou. Kontrolovala jsem to i ovulačními testy a souhlasilo to. S tím hlenem je to taky pravda. Ale osobně bych se na to moc nesoustředila, když jsem to všechno moc hlídala, tak to s těhotenstvím nevyšlo. Jiné příznaky ovulace jsem na sobě nepozorovala.

maximka33
19. led 2013

ahoj, tak do té doby, než jsem potratila, jsem to na sobě moc nepoznala. pak ale tělo nějak víc reagovalo a kolem půlky cyklu nebo u mně spíš trochu později mně dost píchalo okolo levého vaječníku. několika ovulačními testy jsem si potvrdila, že se v té době chystá ovulace. někdy to šlo tak daleko, že břicho bolelo tak, že jsem ani neměla chuť na sex, ale co by snažilka neudělala že 🙂 mně teda pomohly ty testy, pak už jsem to na sobě poznala. podle hlenu, čípku a bazální teploty jsem se neorientovala.

evulinkab
20. led 2013

@novynka já to poznám na sobě na 100%, mám ovulku přesně 16DC...vždy tak tři dny PŘED začnu mit bílkový hlen, čím víc se blíží ovulace, tim je ho i více..a v den ovulace se do hlenu přimíchá i jednorázově trochu krve...V tu chvili vím, že probíhá ovu.Mám to i potvrzené z gyndy.No a jeste me k tomu trochu píchá v podbřišku..ale jen trošku.

novynka
autor
20. led 2013

díky za rady, asi budu sledovat ten hlen, něco takovýho se mi často projevuje, píchání v břiše ani ne...

novynka
autor
2. únor 2013

tak nevím... včera jsem si ráno zkusila udělat ovulační test, teď někdy bych jí očekávala, test mi ale ukázal jen slabounkou čárku, z čehož jsem usoudila, že ovulace opravdu za pár dní přijde... no ale večer už jsem najednou měla hlen :/ je možný, že by se test spletl??

lenicka07
2. únor 2013

a v tomhle cyklu jsi si dělala teprve první test? já jsem vždycky začínala už několik dní před očekávanou ovulací, abych viděla jak čárka sílí. Slabou jsem jí mívala třeba už pár dní po menstruaci a trvalo dost dní než byla silná jak má být (ale měla jsem takový divný cyklus, ovulaci až 17. den, což je hodně pozdě). Ten hlen jsem většinou měla ale tolik jsem se na to nespoléhala, spíš to bylo před ovulací (tak dva tři dni, pak třeba ani né) - takže to jsem brala jako orientační. Testům jsem věřila, protože jsem to měla zároveň potvrzené od doktorky (ultrazvuk) - asi tři cykly, vždy to přesně sedělo.

kamculenka
7. únor 2013

Holky a můžu mít plodný bílkovitý hlen a přitom ovulace neproběhla? Nebo to je prostě "nemožné" a je plodný hlen pouze s proběhlou ovulkou? Děkuji

misacik
7. únor 2013

Co vím já, resp. co bylo řečeno mě, můžeš mít sice plodné dny, ale nemusí proběhnout ovulace, takže hlen být může, ale ovulka s jistotou automaticky proběhnout nemusí ☹

kamculenka
7. únor 2013

Hm, takže jsem tam, kde jsem byla :/
Já mám totiž bolesti jakoby ovulační, ale otázka, je to ovulace, nebo si dělá tělo ze mně prču?

misacik
7. únor 2013

@kamculenka Já to ale taky nevím na 100%, jestli to tak doopravdy je. Možná, když vypozoruješ ten hlen, tak je to opravdu známka toho, že se ovulace blíží. Já ho mívám taky a teď si tady čtu, že se ovulace projevuje i pícháním v břiše nebo podbřišku, co jsem teď taky pozorovala, tak nevím.....

kamculenka
8. únor 2013

No já mám právě píchání v podbřišku opravdu v době, kdy bych měla mít ovulaci. Takže nevím, jestli to opravdu je ovulka a nebo si tělo dělá prd.. pak si zas říkám, proč by to ale dělalo, že, bolení jsem měla i když jsem se nehlídala, když jsem neplánovala mimi, takže těžko říct. No zkusím si dva tři měsíce ovu testy. Třeba opravdu u mě vše probíhá jak má. Mám sice obezitu, ale cyklus pravidelný, jen mírné bolesti u ms první den, nic, co by se nedalo vydržet, takže endometrioza snad taky ne, bolesti ovulační taky mám, tak třeba i ovuluju, tak kurnik to by bylo aby nebylo. HA jsem brala 10 let, ale rok a půl jsem bez HA, násilné ukončení - tromboza v žíle v noze. Ale to jsem krvácela hned, pak za 15 dní tak, jak jsem měla a pak to naskočilo na 27-30 dní a tak se to drží celou dobu bez jakýchkoliv potíží, tak sakryš to by bylo aby nebylo!! 😅

novynka
autor
14. únor 2013

tak tomu moc nerozumím... tento cyklus jsem si koupila ovulační testy, v balení jich bylo 5 a stály asi 250 Kč :( Takže jsem pochopitelně netestovala každý den... Když nad tím teď přemýšlím - první test, jak jsem psala výše, jsem si dělala 12DC, asi 5 dní po skončení menstruace, a vyšla mi tenounká čárka, pak mě ale večer překvapil zvláštní hlen, který vím, že se každý měsíc opakuje (jen jsem nesledovala kdy ;) ), ale nebyl to ten bílkovitý, jak píšete, spíš to byla taková gelová hrudka?! :/ nicméně, jsem to považovala za ovulaci, takže jsme se s manžou zasnažili... pak jsem od známý slyšela, že to ten "pravý" hlen není, tak jsem průběžně zkoušela testy dál, ale čárky už jsem se nedočkala.. teď o víkendu čekám menstruaci, už mě napadla i myšlenka, že jsem stihla otěhotnět ještě než by ovulace přišla (pokud je to vůbec možné? :/), ale dneska jsem si dělala těhotenský test a nic :(

blahova_andrea
14. únor 2013

@naomi6 jé, díky...tak to mám právě plodné dny 😀 já se tím nikdy moc nezabývala a jen si to tak nějak myslela a teď to vím jistě 😉

andelka
14. únor 2013

@novynka každá žena může mít ten pravý hlen trochu jiný. Někdo jen gelovitý, někdo vyloženě jako bílek a někdo cítí jen mokro, protože plodný hlen může mít až 99% vody.Na to je dobré sledovat to pravidelně, vysledovat opakující s echarakter hlenu a porovnat to buď stesty (dělat ale každý den) nebo z měřením BT.
K tomu aby došlo k otěhotnění stačí i styk tři dny před ovulací, spermie si prostě počkají.

Já osobně poznám plodné období podle změny charakteru hlenu (MS--žádný..krémový hustý..krémový řidší..průhledný, malinko tažný (to je těsně před ovu)..hustší..žádný--MS). Pobolívání v podbřišku jsme měla asi 2x. Jiné příznaky nemám. Ale měřím BT, takže si ovulku zhodnotím zpětně kdy byla.

spikella
14. únor 2013

Zdravím snažilky i všechny ostatní,
zrovna mi došel valentýnský dárek,,,ovulační testy,,,a kdy začít. Poslední MS 28. ledna,,cyklus mám dlouhý cca 30-32 dní
dnes na ovulačním testu slabší čárka. Další příznaky žádné.

Děkuji za postřehy

naomi6
14. únor 2013

@blahova_andrea není zač, tak to je skvělé. Já jsem na sobě poznala ovulaci až po porodu, kdy se mi krásně cyklus srovnal.

janicka85
28. únor 2013

ahoj , za ovu testy jsou vyhozený peníze, symtotermální metoda je nejpřesnější, poradila mi ji známá 🙂 , prý si objednala o ní knížku v CENAPu

marcelka287
28. únor 2013

@novynka Ahoj, mám to podobně jako holky. Já jsem to teda začala sledovat až tak rok po vysazení hormonální antikoncepce.. Nevím jestli to bylo tím, že jsem to začala více sledovat kvůli mimi a nebo jestli to bylo tím, že to trvalo tak dlouho než se mé tělo dalo dohromady. Mě teda nic nebolelo ani nepíchalo, jen jsem to prostě poznala podle toho že mám "výtok"🙂 cca 3-4 dny

naomi6
1. bře 2013

@novynka Mně nikdy ovu test nevyšel pozitivní, i přes to, že ovu byla, takže já bych se na testy moc nespoléhala. Klidně mohla ovu být...

naomi6
6. dub 2013

@novynka Jůůůů, vidím, že už se podařilo,tak moc gratuluji!!!!! 🙂

novynka
autor
6. dub 2013

@naomi6 🙂 nojo, zdá se, že podařilo, a musím říct, že asi opravdu jen díky tomu, že jsem zrovna ovulaci moc neřešila... ten poslední měsíc jsem si u sebe nevšimla vůbec žádného hlenu, ani toho hrudkovitého, co se mi opakoval, navíc se mi díky homeopatické léčbě rozjeli ošklivé výtoky, takže jsem ten měsíc tomu žádnou naději nedávala a čekala jsem, až budu mít nový cyklus, že znovu začnem zkoušet... a ejhle, MS už nedorazila ;)

valkyra92
6. dub 2013

já jsem dokonce slyšela, že jsou ženský, který ovulaci mají nepravidelně a probíhá u nich třeba jen jednou za 3 měsíce. Doktorka mé známé doporučila inofolic sáčky, mimo jedné léčivé látky obsahují i kyselinu listovou a to jí ovulaci zpravdidelní na každý měsíc. Dobrala balení a povedlo se. Jsem teď 5.týden po revizi a hned jsem začla s užíváním.. minimálně tím nic nezkazím

lenicka07
7. dub 2013

@novynka Taky moc gratuluju! 🙂 jo to tak bývá, že když člověk na to přestane myslet, tak se to podaří, když to nejmíň čeká 🙂 já to říkám pořád... Přeju ať všechno dobře pokračuje a mimi je v pořádku!

blondinka19
24. říj 2013

Dobrý den mám otázku on se na mě vystříkal a potom prej jěště trošku ale nevěřím tomu 😢.on miminko prostě nechche myslíte že by to chtělo změnu???dělala jsem si test a nejsem těhotná 😢 už si nevím rady co stím prosím poradtě dekuju za odpovědy

hankamisa
15. pro 2013

holky nevíte jak dlouho před ovulací bývá čípek zkrácený a čirý táhlý hlen?

akihikousami
29. bře 2014

Holky, bolí mě v podbřišku (hodně) a mám hlen, ale testy jsou negativní. Může se ten test mýlit? 😒 ☹

michal1912
15. čer 2014

Ahojky vsem snazivkam,mame uz tri vetsi deti,ale sami kluky,radi bychom holcicku,nikdy jsem se o takovehle veci nezajimala,ale ted posledni dobou mam stejne problemy jako vy ostatni,v patek me bolelo na prave strane,nejdrive jsem si myslela,ze je to slepak,pak to preslo,a zacalo me bolet v ppdbrisku,do toho se pridalo boleni prsou ze strany,ms jsem mela ted 2.6.2014,hleny mam,jako pisete vy ostatni,tak uvidime,jak dopadnem,uz se o mimco snazime dlouho,a zatim nic,tak preji vsem hodne stesticka 🙂,protoze deti jsou to nejkrasnejsi co mame