Plodné dny - jak to na sobě poznám?

novynka
19. led 2013

Ahoj holky, je mi jasné, že ovulaci a plodné dny máme každá jinak a ne tak, jak mi to vypočítá nějaký kalkulátor ;) Jak to mám ale na sobě poznat? Bez jakýhokoliv měření a ovulačních testů. Občas tu píšete, že mám sledovat své tělo, ale jak mi to jako naznačuje? Bolestí prsou? - ty mám pocit že mě pobolívají bez přestání. Bolesti v podbřišku? - to na sobě nijak pravidelně nesleduju. Únavou a nevolností? - co když jsem jen unavená z práce nebo je prostě nízký tlak? Jaké máte vy zkušenosti? Díky za každou radu ;)

pt1981
15. čer 2014

ahoj holky, třeba některá využijete ovulační mikroskop. Mám ho z aukra, takže ho použila paní a teˇˇd já. Já za něj dávala 300kč a poštu, nabízím za 150 a poštu. Je tam takový sklíčko, to se nasliní a pak se podle výsledku určují plodné a neplodné dny. Velice jednoduché. Tvar cca jako rtěnka 🙂

martinulinecka
17. čer 2014

Ahojky,plodne dny se poznaji tim,ze bud te muzou bolet prsa,nebo te muze bolet v podbrisku,nebo pichava bolest na vajecniku,nebo migrena a hlavne v ten den mas zvyseny hlen na kalhotkach a to dost.Jo a muzes taky byt hodne nervozni jako kdyz mas dostat mns.Kazdy muze mit jen neco,ja mam pravidelne kazdy mesic skoro vsechny priznaky.Od te doby,co mi to pan gynekolog rekl,tak jsem si toho zacla vsimat a opravdu mi diky tomu pomohlo otehotnet u mych dvou deti.Takze preju vsem odne stesti.Toto trva 1-3 dny.

natulisek
19. čer 2014

Dobrý den, chci se zeptat jestli je možná ovulace i když mi vynechala menstruace? Mam boles podbřišku a výtok až takovej vodovej pruhlednej. Ted jsme s přítelem 150km od sebe a vidíme se malo, zrovna zejtra ma přijet tak si dělám naději že jde o ovu 😖

ycida
7. črc 2014

ahoj, musím říci, že jsem HA vysadila po deseti letech a jako nezkušená jsem byla dost mimo když jsem měla příznaky ovu :D. Díky ale modrému koníku, vím co a jak.
Já při ovu mám píchání na pravé straně a pobolívání v podbříšku a malá bolest hlavy.

nicol1003
11. črc 2014

ahojky holky chci se zeptat jak poznám kdy mužu jít na druhé dítě ted zrovna sem dostala 6.7 měsíčky a mám to už 5dní chtěli bysme s přítelem udělat druhé mimi kdy je to přesně lepší ? po měsíčkach ? nevim ani kdy mam ovulaci plodné dny nepoznám to moc děkuji

gepe
19. zář 2014

@michal1912 holcicky jsou pry do prava 😉

simonatut
20. dub 2015

akihikousami, test se mýlit může 🙂

sarita0018
26. kvě 2015

dobrý večer holkí mam takovou malou prozbičku.... chtěla sem se zeptát sáma newim gdy mám plodné dný kamaradka mi řika.... že po menstrulaci asi 2 den jsou plodné dní je to pravd a nebo gdi jsou fak ti plodne dný já sem s e chtěla zeptát svého pratického gynekologa ale on je moc ne přijemní tak sem se ho raději nezeptala má tu něgdo takovou skušenost děkuji vám moc..... sna d mi to něgo napíše... gdyš tu má přebás něgdo fb ad mí napíše na fb jmenuji se kateřina vidličková mám na profilu synka a družim ho na rukou gdyš tak moc vám děkujííííííííí....:D 😖 🤐 😵 😨 😒

apajda
1. kvě 2016

Ahojte holky, tak o ovulaci taky začínám přemýšlet... Může se poznat podle chuti na sex? Páč píchá mne v kdečem všem a žádné jiné změny než zvýšenou chuť na sex v půlce cyklu a pak pár dní před MS nepozoruju. A přijde mi to i logický

unhostacka
5. zář 2016

@novynka Ahoj holky, s manželem se pokoušíme o první miminko, dost jsem toho načetla, bazální teplotu si měřim (to je u mě na prd když jeden den mám 35,89 a druhý den 36,5 a další den zase 35,89 a podobné zmatky). Dnes jsem přesně 10. den cyklu a dnes mě začalo pobolívat v podbřišku a vystřelovat do vaječníků. Co myslíte je to ovulace nebo ne? Pro jistotu se o mimi pokoušíme ob den takže bychom to propásnout neměli ale i tak do toho raději praštíme i dnes. Ale zajímá mě to kdyby se náhodou nepovedlo, tak abych věděla na příště. Díky

zdenuuula
17. led 2017

Ahojte,holky prosím vas potřebovala bych poradit,jak se da poznat ovulace?menstruaci mám nepravidelnou ,poslední jsem mela 11.1.2017.většinou me bolí podbřišku, nebo prsa,a stoho třeba další měsíc nic.s pritelem chceme mít miminko,ale nějak se nám nedaří, protože nevím kdy je na to ten správný den kdy by se to mohlo podařit. Holky jsem tu nová, tak se na me nezlobte jak to tu píší🙂děkuji za každou radu.

vanea
17. led 2017

@zdenuuula Ahoj, můžeš to poznat buď podle ovulačních testů, nebo měřením bazální teploty🙂 pak ještě třeba kontrolou čípku...A pokud znáš své tělo, tak dle symptomů..ale to já třeba nepoznám, každý měsíc je to jinak:X

Ovulační test: seženeš v lékárně, nebo na internetu. Buď se počůrává (digitální clearblue), nebo se namáčí do moči (vesměs všechny "papírkové", nedigitální). Na ovulačním testu, který se dělá odpoledne nebo večer (nedělá se ráno! ráno se dělá těhotenský test), se ti musí pro správný výsledek zobrazit dvě stejné čárky. Tzn stejně barevné..pokud je jedna slabší, může zesílit až další den, což by termín ovulace opět prodloužilo. Po pozitivním ovulačním testu (obě čárky stejné), nastává ovulace za 12-48 hodin. Je tedy nejlepší se milovat v den pozitivního testu a pak kdykoliv v dalších 48 hodinách. (Lépe dříve, než později, vajíčko na spermie nepočká, spermie naopak vydrží cca 2 dny čekat na vajíčko)

Měření bazální teploty: Je pečlivá práce, u které musíš každý den ve stejnou dobu, za stejných podmínek měřit teplotu ve vagině (dá se i v konečníku či ústech, ale ústa nejsou spolehlivá..) . Vždy musíš měřit na stejném místě, nesmíš vstát z postele, musíš prostě ihned po probuzení, každý den ve stejnou dobu, po 4-6 hodinách spánku. Pokud vstaneš, už je teplota jiná, takže je ti výsledek k ničemu..Zapisuješ buď na papírek a teploty porovnáváš, nebo zapisuješ do aplikace v telefonu, která ti sama vyrábí graf a pomáhá ti určit ovulaci. Pokud bys to chtěla vysvětlit víc, tak dej vědět, je tam spousta informací:D

nevesta2708
18. led 2017

Ahojky, já to poznala vždy podle výtoku 🙂 Když byl nejsilnější, tak jsme na to hupsli a bylo 🙂 UŽ dvakrát se takhle zadařilo ;)

zdenuuula
18. led 2017

Ty bazální teploty a ovulacni testy,jsou asi problémem u me,nevím přesný návod jak a kdy začít, je to pro me trochu složité, omlouvam se☹

barcaaaaaa
25. dub 2017

Ahoj holky,
nikdy jsem nebrala antikoncepci, nebylo mi zní dobře. Myslela jsem, že díky tomu půjde i otěhotnění rychle, ale pak jsem se dočetla, že to stím nesouvisí. No každopádně poradíte jak na to, aby se zadařilo co nejdříve ?
Trochu plavu co se ovulace týče, všude uvádějí, že je cca 14 den od začátku ms ale já nic necítila . a teď 4 dny před ms mám výtok a bolest břicha, myslíte že je to ovu ?

luj89
25. dub 2017

@barcaaaaaa nejrychleji otehotnis, pokud budes znat plodne dny a mit sex v teto dobe. Ovulaci je nejlepsi merit ovu testy. Neodhaduje se od zacatku cyklu ale naopak od konce. U kazdeho je to jinak, ale byva to kolem 10 dni pred (cim delsi je lutealni faze, tim lepe). Ja ji teda bez ovu testu nepoznala, ale nekdo popisuje vodnaty vytok jako vajecny bilek, nekdo bolest bricha, nekdo trosku spini, nekdo to pozna podle cipku, bazalni teploty ci ovu testu.

luj89
25. dub 2017

@zdenuuula u kazdeho ovu testu je navod 🙂

barcaaaaaa
25. dub 2017

A myslíte, že je možné mít ovu 4 dny před začátkem menstruace ? 🙂

vonrataj
23. srp 2017

Ahoj holky, mám dotaz - měřím BT, sleduju hlen i ostatní symptomy. HA jsem vysadila loni v listopadu, cyklus se dává teprve teď do pohody (mívám delší 36-55dní). Používám vitex (Drmek) na úpravu cyklu, od té doby (teď druhý měsíc) a ještě hned první cyklus po vysazení jsem zažila šílenou ovulaci. Při styku mám bolesti (asi když je ta ovu, jinak ne), ale zase dopředu díky různým pobolívání, výtoku a pozitivním ovu testům snad vím, kdy ovu probíhá. Teplota je u mě však také různě rozkolísaná. Myslím, že dnes ovu být musela, ale nejsem si jistá - test ukázal // silné, výtok jsem neregistrovala extra hojný, bylo pobolívání podbřišku a cítila jsem dnes vaječníky. S manželem jsme na to samozřejmě hupli. Ale nevím, jestli teď mám být v klidu, že ovu proběhla nebo teprve ještě přijde? Zkusím i další dny testovat. Ale zajímalo by mě, jestli míváte někdo také bolestivou ovulaci a víte, jestli je ta bolest před nebo při ní? Díky 🙂

chiara1990
27. srp 2017

ja to poznam vzdy podle bolesti

vonrataj
27. srp 2017

Tak jen dodávám, že další den byl test stejně pozitivní a další už slábl, takže usuzuju, že bolest je (alespoň u mě) buď den před nebo přímo při ovu 🙂