Pokles BT těsně před MS, přesto těhotná. Stalo se vám?

janikula
16. kvě 2012

Ahoj, chtěla bych se zeptat na zkušenost, zda se vám při měření BT některé stalo, že cca 2 dny před očekávanou MS klesla (př. o 0,2st.C), přesto zase stoupla a těhotenství se nakonec potvrdilo.
Může mít vliv na hodnotu BT, že jsem se vzbudila dříve, vstala (odskočila jsem si), pak jsem si lehla zpět na cca 1,5 hodiny a pak teprv v hodinu měření po druhém probuzení měřila?
díky

kajovaevicka
16. kvě 2012

@janikula Mně teplota taky před těhutestem klesla.. vlastně pořád kolísala, nahoru a dolů... a těhotná jsem🙂 A vliv na BT to určitě mít může, že jsi neměřila za stejných podmínek, jako vždy

crawler
16. kvě 2012

@janikula určitě to může mít vliv - podle mě je lepší si ji změřit po tom prvním probuzení a do grafu zanést změnu času, takhle už to je ovlivněné, i když základní poučka říká měřit po minimálně 1 hodině spánku...

janikula
autor
16. kvě 2012

@crawler @kajovaevicka
Držela se hezky na 36,9 posledních pět dní a dnes šla na 36,7 (27.DC) a těhu test také zatím negativní, tak jsem z toho nějaké vystresovaná

crawler
16. kvě 2012

@janikula nestresuj se 😉 já jsem zatím taky čekající snažilka - v pátek má dorazit ms, nechci si dělat žádné plané naděje, ale pořád to ve mě hlodá, tak už ani radši kafe nepiju 🙂 kdy ti má dorazit ms? já bych testovala až den po jejím očekávaném příchodu...

chcememimi
16. kvě 2012

@janikula tak dva dny před ms je to ještě brzy...testovala bych tak den po vynechání ms....kolísat to může a vliv to má určitě taky 🙂 já třeba dnesteplota 36,4 a pak jsem si ji pro zvědavost měřila kolem 12 jak se to změní a najednou 36,1, akorát je divné, že šla dolu 😲 .....

janikula
autor
16. kvě 2012

@crawler zítra nebo v pátek má dorazit. Pořád tajně doufám, že nedorazí. No já se vždy nechám trochu vyprovokovat, jinak by bylo ideální testovat, když ms nedorazí...přesně, jak píšeš

crawler
16. kvě 2012

@chcememimi taky mi často jde dolů - třeba po probuzení 36,5 a než se dobucám a opravdu vstanu, což trvá třeba jen 10minut protahování a pak změřím a je tam 36,2 😅 taky jsem se tomu už kolikrát divila - proto bazální teplota má vypovídací hodnotu opravdu jen po rozlepení očí 😉

chcememimi
16. kvě 2012

@crawler no mě to zaskočlo tím, že už jsem byla asi 4 hodiny vzhůru a kmitala jsem po bytě 😅 ale dnes mě dost bolí břicho, tak ted čekám na výsledek ovu testu.... 😅

janikula
autor
16. kvě 2012

Trochu jste mě uklidnily, že ještě není vše ztraceno. Dokážu úžasně panikařit 😅

janikula
autor
16. kvě 2012

Já to jen tak pro sebe zkoušela měřit navečer, to byla vždy vyšší než ta ranní (vždy přes 37) a dnes přes den byla 37,1. Zajímal mě i rozptyl přes den a jak se může měnit. O tom se nikde moc nepíše nebo jsem to nenašla. Jen vždy rada, jak měřit...jak tu píšete po probuzení ani nevylézat a změřit. Dnes jsem to měla trošku jinak

janikula
autor
16. kvě 2012

máte někde odkaz na grafy?
můj je http://www.fertilityfriend.com/home/3ce2d3

luckyhoney
16. kvě 2012

Mě 10 dní DPO teplota začala klesat ale testík byl pozitivní .. mrkej jak mi to lítalo https://www.modrykonik.cz/fotoblog/luckyhoney/?...
Jinak to že si vstala a pak si zase lehla a měřila až po hodině a půl určitě na teplotu vliv má a velký

kajovaevicka
16. kvě 2012
janikula
autor
16. kvě 2012

@kajovaevicka tobě to tam hezky hupskalo celou dobu 😉

kajovaevicka
16. kvě 2012

@janikula Právě, právě 😀 A vidíš to, na škodu to nebylo... 😉

janikula
autor
16. kvě 2012

@luckyhoney teda mít pozitivní test 10 DPO, to obdivuju, to jsem neměla nikdy....jsem po 2 nevydařených těhu (1 zamlklé a 1 mimoděložní)

janikula
autor
16. kvě 2012

Zase jste mi vrátily optimismus, že není ještě vše v kýblu. děkuju 🙂
A jinak se zeptám, co mykoza v raném těhu? Já zblajzla v neděli celou čoko bonbonieru, tak si říkám, že je to z toho, ale při prvním těhu jsem taky měla mykozu....člověk se fakt asi pak chytá jakéhokoliv pozitivního (i když třeba svědivého) příznaku 😵

chcememimi
16. kvě 2012

@janikula jestli myslíš mykozu jako hodně silý výtok, tak to je temer pravidlo a hodnee opakovane v tehotenství 🙂 ja ji mela snad od zacatku do konce 🙂

janikula
autor
17. kvě 2012

@chcememimi je to hlavně svědění a zarudlá kůže a to dost. Začla jsem baštit nějaké lactobacily a plácám si tam bílej jogurt s kulturama, to celkem pomáhá. Už se to i drobet lepší, ale pořád to tam je 😖 .
A čím sis to léčila nebo co ti na to dával mudr?

janikula
autor
17. kvě 2012

@kajovaevicka
@crawler
@chcememimi
@luckyhoney
Jinak holky, dnes ráno jsem opět zmatkovala s měřením BT. Jak jsem měla trochu nervy na pochodu, tak jsem se vzbudila asi o hodinu dřív než teplotu měřím a to byla 36,5st C, ale jen jsem změřila, otočila se a spala dál. A za hodinku v těch mých 4,40hod, tak byla 36,7stC jako včera. Udělala jsem si TT, ale byl negativní. Ale pořád to nevzdávám 😅

chcememimi
17. kvě 2012

@janikula přesný název ti asi neřeknu, ale byla to taková žlutá mastička, kterou jsem si taovou stříkačkou musela dávat uplně dovnitř, až k čípku pak všude z venčí...ale je to hodně podobné tomu,co ted na mykozy reklamují bez rcp 🙂

chcememimi
17. kvě 2012

@janikula vedeš si to do grafu?

janikula
autor
17. kvě 2012

@chcememimi ano, měřím a dávám si to do grafu
http://www.fertilityfriend.com/home/3ce2d3

chcememimi
17. kvě 2012

@janikula už jsem jukla....nu teplota by měla být aktuální hnedpo prvním probuzení, jen do grafu napsat přesnou hodinu...lítat ti to může i tak 🙂 já mám teď graff taky všelijaký 😅

chcememimi
17. kvě 2012

@janikula a jaký testík jsi si dělala?

janikula
autor
17. kvě 2012

@chcememimi
Ten název si nepamatuju, těhotenský trošku dražší (ale nebyl to clearblue). Pro mě je lepší žádný doma nemít, pak mě to jen láká testovat a testovat, teď už asi jen vydržím co dál BT a jak MS....
Hodně ti to lítá v grafu?

chcememimi
17. kvě 2012

http://www.womenzone.cz/uzivatelka/chcememimi/g... tady ho máš....dle grafu byla ovu hned na začátku a teď mi to šlo zase dolu a tam se to drží, tak jsem z toho taky dost zmatená...zkus si udělat obyč mamatest 10 😉 ten je nejlepší a ukáže to hodně brzy

crawler
17. kvě 2012

@janikula tak já mám taky pokles 😔 takže zítra čekám menzes 😝

brittta
17. kvě 2012

@janikula Mě včera BT klesla a dnes už mám MS. Moc ti přeju, aby to bylo u tebe jinak a vyšlo ti to...

janikula
autor
17. kvě 2012

@brittta tak to mě moc mrzí