Pomohly vám ovulační testy k těhotenství?

dolda
25. led 2012

A jestli ano, tak hned napoprvé, co jste si ovu testy dělali nebo to trvalo několik cyklů? děkuji za odpovědi

ia.
25. led 2012

mě u prvního těhotenství ano, po 3 měsících neúspěchu jsem si koupila ovu testy a v dny, kdy sílila jsme se snažili. Výsledkem je náš první syn 🙂 u druhého těhotenství už jsem ovu testy nepotřebovala, blížící ovulaci jsem na svém těle poznala bezpečně i bez nich (lepkavý hlen, bolesti v podbřišku) 🙂 nicméně i když jsem se sexu v ovu vyhýbala, vítězná spermie si počkala a výsledkem je druhý chlapeček 😅

asus
25. led 2012

ovu test nepomohl jen sem si tím zjistila zda ovuluji 😉 a kdy 😉

evulka25
25. led 2012

ne

tyrisa
25. led 2012

ne

eficenka
25. led 2012

ne - dělala jsem si 3 cykly... Teď jedu 4 cyklus a místo OVU testů měřím BT a ta je o 100ˇ% lepší...

adela27
25. led 2012

ano! udělala jsem si jeden, hupslo se na to a za 17 dní na těhu testu // 🙂

antarres
25. led 2012

ani jednou mi to na testu nic neukázalo, osvědčil se mi ale mikroskop LadyQ, 2x nám to vyšlo

zanet2009
25. led 2012

ano, dvakrát jsem ovu testy používala a hned na první pokus jsem vždy otěhu

petanevesta
27. led 2012

zatím mi nepomohly k těhu (jedeme teď 3. pokus), ale aspoň si tím ověřuji, že ovulace je...navíc to na sobě docela už pěkně poznám, takže příští měsíc nekupuju, i kdyby tentokrát těhu taky nevyšlo ....

romcovaklarka
27. led 2012

Myslím si, že ano - měřila jsem teplotu, testovala a snažili jsme se mít sex ve správnou dobu 🙂 Ale třeba bychom to trefili i bez toho, to samozřejmě nemůžu vědět 😉 Začala jsem testovat ve 4. cyklu po vysazení HA a v 5. cyklu jsem otěhotněla.

anetadr
27. led 2012

snažili jsme se 1. měsíc - iniciativně jsem si je koupila, snažili jsme se když čárka sílila a hned ten první měsíc jsem otěhotněla - těžko říct, zda by to bez nich nedopadlo stejně 😀

pavcza
27. led 2012

Myslím si, že ano. Netušila jsem, kdy mám ovulaci, měla jsem nepravidelný cyklus, na měření teploty jsem byla líná a tak jsem si zkusila, že jeden cyklus je vyzkouším, abych aspoň zjistila, kdy je. Zprvu jsem byla zmatená, že čárky furt byly, ale slabé a v den, kdy byla testovací silnější než kontrolní mi i začlo bolet v podbřišku, takže jsme se snažili celý víkend a za pár dní jsem byla v šoku z pozitivního těhu testu 😀 Takže si myslim, že pomohly, neb i ta ovulace byla později, než jsem si myslela a většinou jsme se v té době už moc nesnažili, že už je po 😉

rennca
27. led 2012

u nás 100%ano a to hned první pokus. Moc jsem si přála chlapečka tak jsem chtěla vyzkoušet zda platí pravidlo rychlejší spermie 😀 udělala jsem si ovu test a v době kdy byla čárka nejsilnější(do 24h nastává ovu) jsem na to vlítli. No a je to kluk 😀 Ale může to být náhoda. Při druhém jsem chtěla zkusit holčičku ale příroda to zařídila sama a dřívě než jsem chtěli...navíc jsem 2 měsíce ani netušila že jsem těhu...no a je to zase kluk 😀

hojda
27. led 2012

Ano hned:-¨)

saronka
27. led 2012

jojo já jich použila 🙂 plus jsem měřila i BT ale já šla na to dost vědecky.. ale super ukážou kdy je ovu, záleží taky na typu testu doporučuju wondofo.

t_novotna
30. led 2012

Ahoj holky,

stalo se některé z vás, že se vám neshodovala ovulace zjištěná podle ovulačních testů a podle bazální teploty?!? Začátkem tohoto týdne jsem podle ovulačního testu měla mít ovulaci, když jsem test zkoušela v prostředku týdne, už se mi objevil jen slabý proužek, tak jsem si řekla, že už je po ní. No ale bazální teplota se mi zvýšila až v pátek, no a pokud jsem správně prostudovala návody na internetu, tak by teplota měla vzrůst v den ovulace - je to tak, anebo si to špatně vykládám? Díky za odpověď - pokud má něko podobnou zkušenost...

pajiskazemlyna
30. led 2012

@t_novotna

Ahojky, četla jsem tvůj příspěvek a pokusím se poradit.
Na ovulačním testu - pokud je 24 až 48 hodin před ovulací se objeví proužek v testovací zóně, který je SILNĚJŠÍ než kontrolní.
S bazální teplotou je to tak, že se zvýší až po dni ovu - jakoby se dozvíš, že byla ovulace zpětně ..
Snad jsem to napsala srozumitelně ..

amona
9. únor 2012

Ahoj holky, podle kalkulačky pro výpočet ovulace co jsem tu našla na interentu bych měla mít od pondělí možné plodné dny a dneska ovulaci. Dělám si tedy od pondělí ovulační testy,ale zatím není po testovací čárce ani vidu! :( Jak dlouho trvá, myslím tím kolik dní čárka sílí než je na urovni kontrolní??? Nevím jestli sjem se vyjádřila dobře, ale když se mi teřba ráno objeví slaboučký stínek (řekněmě v pátek ráno) kdy tam mohu očekávat ovulaci?? Díky

ludmilad
12. únor 2012

Používala jsem kombinaci ovulačních testů a bazální teploty, podařilo se po 3 měsících.

gilleskaa2055
14. únor 2012

Můžu se zeptat, jak ovulační testy fungují?, jak poznám kdy má ovulaci a kolik dní cyklu si měříte?

baibies
14. únor 2012

Ahojky, my co měli povoleno se začít snažit tak dva cykly se nedařilo na řetí jsem objednala 10 ks ovulačních testů a zadařilo se zjistila jsem že OVU mám z 28 denního cyklu - 18 den, všude píšou že ovulace je 12-16 DC dle délky cyklu. Takže já moc doporučuji. Jinak teplotu jsem neměřila, vstávala jsem pokaždé jinak a to musí být přesnost aby z výsledků měření bylo co vyčíst..

Já začala s ovu 10 DC, když mrknete do albíčka myslím že to tam mám vyfocené.. Když čárka byla slabá, měřila jsem třeba 2x denně abych věděla přesně, pak už začala slábnout takže jsem věděla, že od nejsilnější čárky + cca 24 hodin mě čeká ovulace.. A vážně se zadařilo!!! Holky držím pěstičky!!!

denousek
14. únor 2012

ano..po 4 měsících..

petra273
14. únor 2012

Nám se taky zadařilo díky těmto testům, testovala jsem asi půl roku a přesně 22.10.11 tam byly dálnice, které jsem za celou dobu neviděla a fakt se povedlo 😀

37hanka
16. únor 2012

Ahojky,mám trochu jiný problém.Mám už dvě dcery(15,10let).S přítelem bychom chtěli miminko,ale nějak se zatím nedaří.Je to už 9 měsíců.Přítel byl na vyšetření,vše O.K.Takže od příštího týdne zkusím OVU testy.Je mi 37let.Máte někdo stejnou zkušenost?Pomohly vám OVU testy?Díky

hopisek
16. únor 2012

Ahojky 🙂 .Také se snažíme.Už 11měsíců ☹ .Ovu testy jsem zatím vyzkoušela dva cykly.První nic,ale spíš nebyla ovu,neboť nebyla druhá čárka tak silná.A tenhle cyklus byla čárka silnější a na výsledek teprve čekáme 🙂 .Takže jsem také zvědavá jak to dopadne.

hujova
19. bře 2012

ahojky mamky, chceme se začít pokoušet o miminko letos v květnu, červnu. Od začátku ledna si měřím bazalku a zaznamenávám si hlen a menstruaci, ale moc tu bazalku nepobírám, musím si to dát do nějaké tabulky. Hrozně mooooc bychom toužili po holčičce. Mám koupené ovulační testy, kolikátý jen v měsíci je mám dělat? Co se na tom testu ukáže? Když už tam čárky jsou, tak je ovulace a když se blíží, tak jsou slabší? Chápu dobre?

veronyk
19. bře 2012

Také jsem používala mikroskop LadyQ, který dokáže určit, kdy je ovulace a pokaždé když tester ukázal ovulaci jsem otěhotněla.

rosny
19. bře 2012

Me testy pomohly, utvrdila jsem se aspon v dobe ovulace a sledovala vice hlen, diky tomu se nam podarilo na asi paty pokud pocit. Jinak jsem merila i BT.

@37hanka zacit muzes v kazdem veku 😉 a tva otazka se tyka te same jako toto tema, aspon si testem vysledujes, kdy mas ovulku

@t_novotna test ti prokaze blizici se ovulaci a bazalni teplota ti rekne, ze uz jsi mela ovulaci, takze by to melo byt ok

@hujova najdi si tu diskuzi na bazalni teplotu a na testy, tady je pouze otazka, takze ti tu odpovidat nemuzeme

mirkson
19. bře 2012

ano, ovulacni testy jsem pouzivala nekolik mesicu pred obema otehotnenim.
Ovulovala jsem dost pozde v kazdem cyklu

mates22
20. bře 2012

nepomohly