Prapodivný cyklus, ovulační test vyšel znovu pozitivní

kackaku
9. črc 2013

Holky, potřebuji poradit…Mám pravidelné cykly(29–31 DC) s pravidelnou ovulací(14–16 DC). Takhle funguji léta(tedy ovulaci sleduji pár posledních měsíců, ale MS chodila vždy ve zmíněném rozmezí). Dnes jsem už 34 DC a tt jsou negativní. Ale tento cyklus jsem ovulaci nesledovala(byla jsem nemocná, pak jsem se vdávala a stěhovala). Ke konci cyklu jsem dělala pár ovulačních testů a na 26 DC mi vyšel pozitivní. Byla jsem v šoku z takového posunu, spíš jsem si myslela, jestli se nejedná o těhotenství, ale další den byl test jen se slabým duchem. Dál jsem to neřešila a vyčkávala na MS. Ale ticho po pěšině, stále nic. Dnes jsem mimo tt udělala další ovulační a zase pozitivní!! Měla bych být nějakých 8 dpo (pokud to počítám tak, že byla ovulace na těch 26 DC). BT jsem měřila jen včera a dnes – 37. Proč dnešní ovulační test vyšel jako pozitivní, nenapadá vás? Omlouvám se za román, ale z tohoto cyklu jsem už nešťastná 😒

lady_giraffe
9. črc 2013

No mě napadá, že pokud jsi se vdávala a stěhovala, tak jsi celkem rozhozená a může to být tím. Mám v živé paměti jak jsme po příjezdu na lyžák vždy půlka holek dostala ms a to i když ji vůbec neočekávala. Čili změna prostředí, stres... to vše může mít vliv na hormony.

kackaku
autor
9. črc 2013

@lady_giraffe lTo nejpíš jo, sice se mi to nikdy nestalo, ale asi ta spousta událostí vliv na cyklus měla. Spíš mi jde o ty ovulační testy. Proč dvakrát pozitivní?

jajkaz
9. črc 2013

To, že se ovulace posunula fakt může být vlivem stresu..... a co se testů týká...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/ovulacne-test...
Údajně ovulační test reaguje i na Hcg. A snad i dříve, než těhotenský. Takže pokud tvůj ovu test opět sílí, mohla by se za dva tři dny ukázat i druhá čárka na těhutestu 😉

kackaku
autor
9. črc 2013

@jajkaz Asi opravdu posun vlivem stresu. Ale jsem překvapená, protože nikdy žádný stres vliv na cyklus neměl..Ale všechno je jednou nejspíš poprvé. To s tím těhotenstvím-bylo by to krásné, ale moc v to nedoufám 😅 😔

ssedrumm
9. črc 2013

Ahoj holky, můžete mi poradi? Snažím se otěhotnět a tak jsem si koupila ovulační testy. Měřila jsem je podle návodu a pořád jsou negativní, nebo tedy část C je tmavá a T je trošinku vidět. Měřila jsem si to už několikrát a pořád to vychází stejně takhle. Bylo to +,- okolo 9. dne periody, jak mi vycházelo v tabulce. Před půl rokem jsem brala "clostylbegid" a ještě něco pak na eventuelní zahnízdění vajíčka, to jsem měla asi 3x, ale žádný výsledek to nemělo, tak jsem to přestala zatím brát. Přemýšlím, že změním i gynekologa. Přítel zatím nemá udělaný spermiogram, ale chystáme se na něj. Jinak jsem byla na ultrazvuku a vajíčka se mi vytváří v dostatečném množství, co mi bylo řečeno...

ratatooy
9. črc 2013

@ssedrumm no tak problemu muže být víc,ale v prvni řadě bych ten test udelala na zkoušku celej mesíc 9den mi přijde moc brzo,ovulace ale muže byt kdykoliv behem cyklu,a moje zkušenost je s ovu testama že mi taky furt nvycházely a pak se zjistilo že se mi sice vajička tvoří ale malokdy mám ovulaci,spíš mi vajička zustavaly ve vaječníku a neodcházely jak mely

ratatooy
9. črc 2013

@lady_giraffe tak tohle mám přesně já když nekam přijedu dostanu ms ale neni to stresem ale změnou nadmořské výšky

ssedrumm
9. črc 2013

@ratatooy

délku cyklu jsem teď měla 26, čili tam psali, že mám zkoušet testy 9. den, dnes jsem měla 13. den a nic, nebo tmavý proužek nahoře a dole světlounký, no už jsem z toho celá jelen - ale měří se to ode dne začátku MS nebo po skončení?

berusia
9. črc 2013

@kackaku tak mě se stalo naprosto stejná situace dva týdny zpátky,cítila jsem se divně jako bych byla těhotná,doma jsem neměla těh.test,tak jsem zkusila ovu test a na něm dvě čárky a to už byl 28 den,to jsem nepochopila,ale 3dny na to se jsem to dostala ☹ 😒

kackaku
autor
9. črc 2013

@berusia Já bych teda byla šťastná i za tu MS...tohle se mi nikdy nestalo 😖 Takové zpoždění...a podle BT se MS nechystá 😒

andelka
9. črc 2013

@kackaku tak stresových faktorů jsi měla v cyklu víc, takže to mohlo ovulku posunout, někdy se tělo na ni několikrát chystá (několikrát je v cyklu pozitivní ovulační test, několik epizod plodného hlenu) než ji skutečně uskuteční. Mi se to stalo před státnicemi, 2x změna hlenu a nic, BT se zvedla až po státnicích (cyklus měl 43dní, ovu 32den). Máš luteální fázi 15dní, takže na MS máš ještě času dost.
A samozřejmě ovutesty nejsou až kdovíjak spolehlivé.BT 37 by mohla být poovulační, ale taky to není jistota, když chybí celý měřený graf.

@ssedrumm dny cyklu se počítají od začátku MS. A při kratších se má testovat průběžně od 9DC. Při cyklu 26dní můžeš mít ovu klidně až 16DC.

ssedrumm
9. črc 2013

@andelka
když jsem byla u gynekologa, tak mi řekl, ať očekávám ovulaci 16.den a zaměřim se na to, ale přeci to nemůže být každý měsíc stejný, když mám jednou 26 dní nebo pak 28 dní i později cyklus 😕

kackaku
autor
9. črc 2013

@andelka Jasně no...BT 37 je u mě jasně poovulační teplota.. 😉 Mám to už vysledované. Takže počítám s MS za nějakých 7 dní 😉

kackaku
autor
9. črc 2013

@andelka Ale teda neskutečně se mi to nehodí, protože v sobotu odjíždím na tábor a těšila jsem se, že si to tam užiju bez MS 😉

andelka
9. črc 2013

@ssedrumm při nepravidelnějších cyklech to opravdu není stejné..luteální fáze bývá konstantní (od ovu do MS) ale ta folikulární ne, jednou může ovu být 14DC (a cyklus 26) a jindy 18DC (cyklus 30). Ovu testy se dělají dost dopředu, právě aby se to zachytilo.

@kackaku chápu. 😅

svatule
9. črc 2013

@kackaku je možné i to, že jsi těhotná 😉 lh a hcg jsou podobné a na těhotenství reaguje i ovulační test, zkoušela jsem to u syna, měla jsem doma 5 ovu testů, které expirovaly, takže jsem je neschovávala do dalšího cyklu, ale zkoušela dál, a právě ten cca 8.dpo dvě čáry 😉 na tt ani duch 🙂

No, 11dpo se ukázala druhá čárka i na tt, no a další cyklus už nenastal 😉

Tak uvidíš, držím pěsti 🙂

ssedrumm
9. črc 2013

@andelka
děkuji za info, tak si podle toho myslím, že teď ke konci týdne bych už to mohla naměřit snad pozitivně 😅

kackaku
autor
9. črc 2013

@svatule Tak to by bylo uplně nejlepší 😵 Ale moc v to nedoufám 😅

jenny.kay
9. črc 2013

Mně ovulační testy nevyšly nikdy pozitivní a jedno dítě mám a druhé čekám 🙂 Ne každému prostě vycházejí tak, jak by čekal...

svatule
9. črc 2013

@kackaku naděje umírá poslední 😉 tak pak dej vědět, jak to dopadlo!

kackaku
autor
9. črc 2013

@svatule Určitě 🙂

ratatooy
10. črc 2013

@ssedrumm a kde to psaly?tim se řídit nedá protože to neni stejny pro všechny,ovulaci zjistíš nejlíp podle utz u doktora ja ji mivam 17den při 28dnových cyklu

berusia
10. črc 2013

@kackaku možná to bude opravdu mimísek,zkuss testík později,přeji //🙂

ssedrumm
10. črc 2013

@ratatooy no četla jsem to přímo v návodu těch testů, na utz jsem byla a tam mi řekl, ať se soustředím každý 16.DC, tak asi plus minus kolem toho, jenže jednou je to 26. dní, 28.dní a někdy třeba 32. dní ...

ratatooy
11. črc 2013

@ssedrumm tak u 26dní bych delala ovu testy zhruba kolem 14dne u 28dní od toho 15 dne výš a u 32 dnu bych delala test až od 20 dne,v navodu nemužou vedet kdy je ovulka,a plno ženskejch má ovulku i v dobe ms

lenickamimi
25. kvě 2020

@svatule ahoj četla jsem tuto diskusi a mám dotaz ohledně ovu testů je možné že digitální ovu test clearblue se zbláznil 😂 jde o to že v sobotu jsem měla už test pozitivní na max za dva dny tedy dnes ve 3 odpoledne byl už negativní a teď večer za pár hodin znovu pozitivní to není normální nebo co si o tom myslíš

nikynikol25
18. říj 2020

@lenickamimi Ahojky jak si dopadla s tim digi me ukazal pozitivni 18dc a 19dc negativni a v cera 22dc opet pozitivní papirkove na to nevypadaly ani jednou ani bazalka

priefi
18. říj 2020

@kackaku stres mohl udělat to, že tělo se chystalo na ovulaci a pak ji stoplo, ovulace tedy se posunula a podle všeho u Tebe se to asi udělalo 2x v rámci 1 cyklu... Výjimečně se také může stát dvojí ovulace

kackaku
autor
31. říj 2020

@priefi Toto vlákno jsem zakládala před 7 a půl lety😃. A asi to tenkrát bylo vážně stresem😆.