Proběhla již ovulace? Testovací čárka slabší než kontr.

janik1979
17. únor 2014

Prosím o radu s ovulačním testem. Tento měsíc testuji poprvé a podle návodu by měla být testovací čárka stejná, nebo silnější než čárka kontrolní, ale mě se testovací ukázala slabší, než kontrolní. Proběhla u mě tedy již ovulace, nebo ještě ne? Testuji od 9 dne menstruačního cyklu a dnes je to 17 den a řekla bych, že testovací čárka slábne. Děkuji za rady 🙂

terinda
17. únor 2014

Vyprdla bych se na testy a měřila bazální teplotu, přijde mi to lépe zjistitelné 😉
Navíc dělání a sledování grafů je lehce návykové 😀

janik1979
autor
17. únor 2014

@terinda Když bazální teplota se musí měřit hned po probuzení a to je u nás jaksi nereálné, jelikož nejmladší syn vstává kolem páté a to jsem ráda, že lezu z postele a na měření bych si nevzpomněla, protože lezu ještě se zavřenýma očima 😵

sasanka033
17. únor 2014

zadnej z tech testu neni pozitivni, ale jeste byt muze. mas poneti, kdy asi muzes ovulaci mit? jak dlouhe mas cykly? osobne nemam s ovu testy dobrou zkusenost, ovulaci mivam pravidelne a pritom ovu testy mi ji ukazaly tak jednou za 4 cykly.

sasanka033
17. únor 2014

@janik1979 hele na mereni nemusis mit otevreny oci 😀 😀 😀

janik1979
autor
17. únor 2014

@sasanka033 Minulý měsíc jsem měla spontální potrat v 5tt bez čištění a Dr. říkal, že se můžem snažit hned znovu, tak jsem nechtěla nic podcenit a koupila ovulační testy. Vždy jsem měla cyklus 28-29 dní, s tím, že ovulaci na sobě poznám podle hlenu a bolesti prsou, ale nevěděla jsem, zda se to po tom potratu nezmění, tak jsem pro jistotu koupila ty testy a teď jsem z nich zmatená, zda vůbec nějakou ovulaci tento měsíc mám. Nejtmavší byl předevčírem a to jsem začala mít i ovulační hlen, ale prsa mě začínají bolet až dnes. Minulý měsíc jsem měla ovulaci podle příznaků 17- den a tento měsíc podle testů to vychází také na 17-den

sasanka033
17. únor 2014

@janik1979 v tom pripade muzes mit anovulacni cyklus, telo se rovna po potratu. ale jak rikam, podle me jsou testy nespolehlivy. pokud jsi mela ovulacni hlen, tak to je podle me mnohem slibnejsi ukazatel.

sasanka033
17. únor 2014

@janik1979 ale ty testy nejsou pozitivni na ovulaci.

janik1979
autor
17. únor 2014

@sasanka033 no jestli je dobře chápu, tak jsou pozitivní na LH hormon, který se vylučuje před ovulací

sasanka033
17. únor 2014

@janik1979 ale nejsou pozitivni na ovulaci🙂 to by musely bejt stejne tmave zabarveny. vetsina zenskejch je ma celej cyklus aspon trochu zabarveny, malokdy je tam uplne bilo.

janik1979
autor
17. únor 2014

@sasanka033 tak teď jsem z toho zmatená ještě víc 😵

sasanka033
17. únor 2014

@janik1979 jakto? 😀 proste aby byly ovu testy pozitivni, musi byt ty dve carky stejny. podle my zkusenosti ale neukazujou dobre, to bys musela testovat treba 4x denne, protoze kazda hodina je tam dulezita, ovu trva jen par sekund a muze se ti stat, ze to otestujes tesne pred tim limitem 24-48 a druhej den tesne po a uz ti to nic neukazuje. proste ver svymu telu a nevyhazuj prachy za testy🙂

apacheee
AMBASADORKA
17. únor 2014

Testy určitě pozitivní nemáš, ale já za sebe mohu ovulační testy doporučit, podle mě jsou daleko přesnější než měření bazální teploty. Ale co člověk, to názor. Musíš testovat každý den ve stejnou dobu a cca 2 hodiny před děláním bys neměla pít a nedělat je z ranní moče. Pak se ti nemůže stát, že ovulaci prošvihneš🙂 Hodně štěstí.

janik1979
autor
17. únor 2014

@sasanka033 vyhazovat peníze za ně už nebudu. Testovala jsem poprvé a podle toho, jak jsem z toho zmatená a je to nepřesné, tak i naposled 😀 Řídila jsem se podle testu i podle hlenu a nic nenechala náhodě, tak doufám, že se zadařilo a jediné co koupím bude těhu test 😀 a bude jasně pozitivní 😀

janik1979
autor
17. únor 2014

@apacheee děkuji za názor. Je pravda, že jsem je vždy ve stejnou dobu nedělala ☹ Ty první jsou dělané v jednu odpoledne a ty další tak kolem jedenácté dopoledne, no a dnešní již v deset dopoledne, ale pití jsem dodržela. Řídila jsem se podle toho nejtmavšího a podle ovulačního hlenu a nic nenechala náhodě, tak doufám, že se zadařilo 😀 a pro jistotu to ještě zvopáknem 😵

sasanka033
17. únor 2014

@janik1979 hodne stesti🙂

janik1979
autor
17. únor 2014

@sasanka033 děkuji 🙂

terezapetrova
17. únor 2014

@sasanka033 Pobavila jsi me komentářem, diky 🙂 Od srdce se zasmát je vždy prijemne. Cimz absolutne nezlehčuju zadne problémy nikoho a vsem drzim peste, ja bych uz taky strasne chtěla byt záse tehu 🙂

terezapetrova
17. únor 2014

@sasanka033 Jo a myslela jsem ten koment k
otevrenym ocim při mereni teploty 🙂

werumka
18. únor 2014

@janik1979 Ahoj, buď úplně v klidu, podle mě k ovulaci došlo. To, že není test jasně pozitivní, je věc čistě subjektivní. Každá máme v době ovulace jinou hladinu LH (rozptyl je 9-70 jednotek!) - takže někomu by testy s citlivostí 20 ukazovaly ovulaci půlku cyklu a někdo musí používat citlivost ještě vyšší, aby ovulaci zaznamenal. A tohle všechno je normální a v pořádku. Pokud odpovídaly příznaky, tak bych byla klidná, případně koupila na příští cyklus testy s vyšší citlivostí.

janik1979
autor
18. únor 2014

@werumka Moc děkuji za uklidnění. Doufám, že ovulace byla a vše proběhlo jak mělo 🙂 Měla jsem testy Lady Max z lékárny Dr. Max s citlivostí 20mlU/ml a myslím, že citlivější neprodávají ☹ Od začátku testování jsem měla na testech slabého ducha, který není na fotce moc vidět a v ty dny, kdy jsem měla čárku silnější, jsem měla i ovulační hlen......

werumka
18. únor 2014

@janik1979 Mohlas mít tu hladinu LH skutečně nižší - ať už by to bylo způsobené potratem, nebo je to tak u Tebe normální. Jsou k sehnání citlivosti 10 IU/ml, ale nejsou tak časté, případně na EBay - tam mají balení cca 50 testů za 350 Kč i s poštovným.

jitaf
7. kvě 2014

Ahojky tak já ty testy mám podobně...v neděli kdy je čárka nejsilnější ze všech jsem měla hrozný dloubaní v pravém vaječníku...od včera mám nějaký výtok (bílé barvy) a pobolívají mě prsa...ale stejně si myslím že MS dojde...jen mi teda každý říká že jsou negativní ale dnes na testu je duch jako hrom ten 15 DC je nejsilnější ze všech...BT je u mně katastrofa tak teda nevím jak funguji

stepankakv
8. čer 2014

Prosím o radu. Dnes 18 DC. Myslíte že ovu ještě dorazí?

verunka_korunka
8. čer 2014

@stepankakv Zatím 2x jsem měla to stejně, den před tím než byla testovací čárka silnější než kontrolní byla strašně slabounká, slabší než v předešlých dnech (skoro neviditelná). Testuj dál.

stepankakv
8. čer 2014

@verunka_korunka dekuju za radu. A staci testovat 1 denne nebo je lepší 2 krát? 🙂

verunka_korunka
8. čer 2014

@stepankakv 1 denně stačí. testovala jsem vždy odpoledne jak jsem přišla po práci domů, dokonce jeden cyklus jsem měla 2 dny za sebou "pozitivní" ovulační test. Ale dočetla jsem se, že v tom případě je až ten druhý braný jako pozitivní. Tak hodně štěstí v lovení 😉

stepankakv
8. čer 2014

@verunka_korunka Děkuji. Snad už to konečne vyjde. Jak dlouho se snažíte?

verunka_korunka
8. čer 2014

@stepankakv Více méně od ledna, ale tam jsme to určitě prošvihli 😀 Vysezenou HA mám od října

stepankakv
8. čer 2014

@verunka_korunka my už rok a jednou už jsem potratila. Tak snad už to ted vyjde.

verunka_korunka
8. čer 2014

@stepankakv Tak hodně štěstí 🙂 já si říkám, že nemám už na co čekat (je mi 29) takže jsme testovat ovulaci začali hned od února 😀