Proběhne ovulace i při užívání Utrogestanu?

zzuzzana1
12. kvě 2017

ahoj, potřebovala bych radu, myslíte že proběhne ovulace i při užívání utrogestanu? A může to nějak ovlivnit ovulační testy?

no_title
12. kvě 2017

při užívání Utrogestanu se už ovulace nedostaví, leda že by vajíčko bylo už těsně před uvolněním v den, kdy začneš užívat, pak může do 2 dnů nastat ovulace i přesto, že bereš Utrogestan. Později je to už méně pravděpodobné, protože hladina progesteronu po několika dnech užívaní je už vysoká a k ovulaci nedojde. Každopádně Utrogestan trochu blokuje průchod spermiím, tak pokud je to ten případ, kdy ovulace nastala v prvních 2 dnech užívání, tak si zobni ACC long, mělo by to těm potvůrkám trochu pomoct, aby propluly 🙂

zzuzzana1
autor
12. kvě 2017

@no_title já si právě včera vzala první utrogestan a dnes ovu test pozitivní

no_title
12. kvě 2017

@zzuzzana1 tak to by ještě mohlo vyjít 🙂

no_title
12. kvě 2017

jinak já jsem taky otěhotněla tak nějak na začátku užívání Utrogestanu, snad ten první nebo druhý den, takže možné to je 🙂

zzuzzana1
autor
12. kvě 2017

@no_title a ještě prosím ten ACC kong těsně před nebo jak? Stačí jeden?

no_title
12. kvě 2017

@zzuzzana1 já bych teď dávala 2 denně po dobu 2 dní. Začni už dneska. Jestli máš dneska pozitivní ovu test, tak je stejně nejlepší tulit se dneska 🙂 v den ovu je to už jen taková pojistka.

zzuzzana1
autor
12. kvě 2017

@no_title dekujiiii😊

zzuzzana1
autor
12. kvě 2017

A je možné že by ten utrogestan ovlivnil nějak ten ovu test?

no_title
12. kvě 2017

@zzuzzana1 neměl by 😉 Ovu testy reagují na hormon LH, Utrogestan je čistě syntetický progesteron

zzuzzana1
autor
14. kvě 2017

.

nikolaa64
21. črc 2022

@zzuzzana1 to jsme na tom stejně řeším stejný problém