Sex byl včera, ovulace dnes. Máme na to vlítnout znovu?

baru88
15. únor 2014

Ahoj holky, první měsíc zkouším ovulační testy a nevím tedy, kdy je ta správná chvíle ;) Sex byl včera večer, ovulace podle testů by měla být dnes. Moje otázka je, kdy si myslíte, že je by bylo nejlepší na to vlítnout znovu ;) děkuju za odpovědi 🙂

madulinka
15. únor 2014

Kazdy den aspon tyden a to by bylo, aby to nebylo 🙂

nonnni
15. únor 2014

@baru88 podle testu ovulace neni dnes, ale probehne do dvou dnu (positivni test pouze hlasi prichazejici ovulaci, neznaci ovulaci jako takovou). Takze bych to pojistila zitra. Denne se nedoporucuje.

baru88
autor
15. únor 2014

@nonnni děkuju za odpověď ;)

me79
15. únor 2014

Rikaji ob den v dobe ovulace. Držím palce!

baru88
autor
16. únor 2014

@me79 děkuju ;) snad se zadaří

enalga
22. únor 2014

@me79 Ob den? proč?

eli_graf
4. bře 2014

@baru88 já bych se nebránila dennímu snažení. anebo zkoušet jeden měsíc ob den, a druhý měsíc každý den v období ovulky... 🙂

eli_graf
4. bře 2014

@enalga říká se, že spermošky nestihnou dozrát do správné fáze, aby byly schopny oplodnit vajíčko... ale je spousta párů, který se snažili denně, a šlo to, stejně jako ob den a šlo to, a tak třeba jednou a je to... těžko říct, no....

pikvik1
4. bře 2014

Děvčata, poradíte prosím?
Jsem 19DC, klasicky jsem zkoušela testíky, vyšly takto:
Snažení bylo včera večer, dnes bohužel ne a bude zase zítra odpoledne. Jsem trochu nervní z toho, že to nevyšlo dnes... myslíte, že je šance?

pikvik1
4. bře 2014

S odstupem času se ten horní test krásně dobarvil, testovací úplně září 🙂

nonnni
5. bře 2014

@pikvik1 jj, ovulace prijde za 12-48 hodin, takze to mate nacasovane akorat🙂

pikvik1
5. bře 2014

@nonnni Super!! dnes si půjdu tvrdě za svým 😀 Kéž by nám tak blbě nevycházela práce..

enalga
22. bře 2014

@pikvik1 Hele není to nahoře těhotenskej test? protože pokud je, tak už máte zaděláno 🙂

pikvik1
23. bře 2014

@enalga Nee, je to ovulační. Mají to tam divně napsané to "Preg".

summer18
27. bře 2014

Ahojky holky. Asi tomu rozumíte víc než já, potřebovala bych zjistit od kdy se co počítá. Od kdy se vypočítává ovulace a i ta vaše oblíbená zkratka DC To je od začátku MS, nebo po jejím zkončením? A to samé s tou ovulkou.
Omlouvám se, ale tepreve jsme se začali snažit, tak chci bejt ,,připravená" ve zprávnou dobu. 🙂

anilil
13. dub 2014

@summer18 Ahojky, DC - je zkratka pro den cyklu, takže 1. den menstruace je 1 DC atd. Ovulace bývá v polovině cyklu, záleží jak máš dlouhé cykly. Zkus ovulační testy, ty Ti dají určitou představu. Tak ať se brzy zadaří!! Já si už přeji otěhotnět 15 měsíců. ☹

elvira
13. dub 2014

@summer18 - já si myslím, že nejlepší bude se aspoň teď, ze začátku snažení, ničím nezatěžovat, milovat se podle chuti a neřešit žádné ovulace, testy a časovat sex...
Na to bude ještě spousta času, pokud se, nedej bůh, nějakou dobu nezadaří. 🙂

summer18
14. dub 2014

@elvira já sem to i tak udělala, zatím si užíváme, ale byla jsem zvědavá, jak to chodí 🙂

domca89
14. dub 2014

Holky nic ve zlém, nechci kritizovat či tak, ale já s partnerem spím vždy když máme chuť, či chceme. Je to skoro každý den, někdy i několikrát za den, teď tedy už těhotná jsem, dost mi je nevolno a tak jsme to omezili, ale chuť je pořád. A jako, že bych někdy řešila jako jestli teď spolu budeme spát, protože je "ta" doba a pak hele máš smůlu, mám před MS a šance na těhotenství je mizivá, to ne. A že tu řešíte, kdy spolu spát a kdy ne, mi přijde dost absurdní a přijde mi, že toho chlapa to pak nemůže ani bavit.

prokopka98
14. dub 2014

summer18
omluvám se, že vstupuji do diskuse, ovualce se přesně dá vysledovat podle metody - sensiplan, ale taky je důležité, jak je na tom manžel, je dobré podpořit plodnost u obou

summer18
15. dub 2014

@prokopka98 nechci to nějak přesně nebo to měřit nějakýma papírkama... to mi příjde teď absurdní.

@domca89 je pravda, že jsem si přečetla jak jsem to napsala... a blbě, nemyslela jsem tím, že chci chodit do postele s kalendářem v ruce! To rozhodně ne! Ale jen jsem se chtěla v tom zorientovat. Na tom snad není nic špatného. Do dneška nevím, jestli sem nějakou ovulku mám nebo ne a neřešim to, to budu řešit po roce snažení. 🙂

Tak se omlouvám, jestli vypadám, jako chtivá mamina! :D
Já stejně nechci aby to vyšlo hned na poprvý, narodilo by se to v prosinci či lednu a to jsou jediný dva měsíce, kdy mímo nechci!! :D

anetadr
15. dub 2014

@domca89 ono se to snadno neřeší, když člověk do pár měsíců otěhotní - ale jsou tu holky, které se snaží několik let, tak to pak řeší. Pochopitelně je nejlepší jen si užívat a nic neřešit - komu by se to nelíbilo. Důležité je i tak si zachovat zdravý přístup - ano, v období ovulace se snažit víc, ale jen pokud je chuť, nikdy ne přes moc. Vím o čem mluvím. Na druhé těhotenství jsme čekali 15 měsíců.

domca89
15. dub 2014

@anetadr No tak to, že jsem se současným partnerem otěhotněla téměř hned ještě neznamená, že jsem s tím nikdy problém neměla. S bývalým jsme spolu byli 5let a z toho jsme se 3roky snažili o dítě. Já brala prášky. chodili jsme na testy a vše bylo podle doktorů ok. Kde tedy byl problém, když až teď čekám první dítě s jiným partnerem?

anetadr
15. dub 2014

@domca89 hodnotit kde jste měli problém mi nepřísluší - ani netuším, jaký máte životní příběh. Jen se v dobrém zastávám holek, které po řadě měsíců či let čekání nejsou tak nad věcí jako vy 😉 vám to pochopitelně přeji🙂

anilil
15. dub 2014

@summer18 Po pravdě jsem trošku vykulená z přístupu budoucí maminky, která dle mého ani do této diskuze nepatří, když nechápe stres snažilek. Přeci se tady nebudeme ospravedlňovat, proč si chceme ověřit ovulaci, nebo jak často máme sex. 🙂 Tato diskuze byla založená proto, abychom si sdělily své starosti, podpořily se, zjistily, že nejsme na stejný problém samy a zpříjemnily si dobu, než otěhotníme. 🙂