Za kolik měsíců jste otěhotněly pomocí ovulačních testů?

medvide30
26. pro 2013

Ahoj holky, zajímalo by mě za kolik měsíců jste otěhotněli když jste používali ovu testy? Takže jste věděli kdy je ovu a +/- se strefovali. Děkuju

simculajs
26. pro 2013

Já s pomocí testíku hned první měsíc 🙂

maice
26. pro 2013

@simculajs A jake prosim pouzivas???

simculajs
26. pro 2013

@maice Já měla konkrétně značku Wondfo, bylo to nějáké výhodné balení že k tomu byli i dva těhu testy zdarma 🙂

veru324
26. pro 2013

@medvide30 ahoj, používala jsem ty od Dr.Maxe, je jich v balení 7 asi za 80 Kč. Prvně se zadařilo hned (ale nedopadlo), teď podruhé asi po 5 měsících. Už jsem ale měla vychytané příznaky ovulace, tak jsem jenom tím testem spíš potvrzovala

maice
26. pro 2013

@simculajs Děkuju 🙂 mrknu na to 🙂 Potřebovala bych nějakáké citlivé...

maice
26. pro 2013

@veru324 Tak to gratuluji a taky trošičku závidím, ať to tentokrát vše dobře dopadne 🙂

medvide30
autor
26. pro 2013

@veru324 a to jsi testila celých pět měsíců? Mě právě docela dalo brouka do hlavy jak tam píšou, že pomocí testů by se mělo zadařit do 3-4 měsíců a my to jaksi nestihly 😀

veru324
26. pro 2013

@medvide30 jojo testila. Ale tak ani to, že se trefíš přesně na den není záruka otěhotnění 🙂 u mě to třeba bylo asi dost o psychice, jakmile jsem to vypustila a začla si plánovat nejbližší měsíce jinak (neslučitelně s těhu), okamžitě se podařilo 😀

medvide30
autor
26. pro 2013

@veru324 jo na tý psychice něco bude, poprvý se nám zadařilo taky v momentě kdy jsem se na to vyprdla a říkala si že už to asi nemá ce. A bum bylo to tam. Tak uvidíme jak teď no.

mumisek01
26. pro 2013

Ja jsem sledovala ovu pomoci testu asi 5 mesicu, abych vedela plus minus kolikaty den ovu mam,sesty mesic jsme se do toho pustili a podarilo se na prvni pokus😉 tak drzim palce🙂

aajda
26. pro 2013

Dva ovu testy v životě a dvě děti 😀 Každé z testovacího cyklu - ale já tušila, kdy ta ovu je, jen jsem se těma testama ujistila...

sarkad2856
26. pro 2013

@medvide30 taky mám plus mínus ovu vysledovanou a testem jen potvrdim

maice
28. pro 2013

@sarkad2856 Jaké známky ovu na sobě pozorujete? Ja brala 12 let HA a před několika měsíci jsem vysadila. Cyklus má řádně rozházený a ovu na sobě asi nepoznám :(

sarkad2856
28. pro 2013

@maice Žena, která dobře zná svoje tělo pozná blížící se ovulaci celkem snadno. Stačí mi, pozorně sledovat změny vaginálního hlenu či velikost poševního čípku. Velmi spolehlivé je také měření bazální teploty.
Taky jsem brala delší dobu HA.Menstruaci jde upravit i pomocí bylinkového čaje 😉

maice
28. pro 2013

@sarkad2856 Bylinky piju už několik mesíců -kontryhel, drmek...ale be z výsledků. Mám velmi nízkou hladinu progesteronu, takže k ovulaci bez pomoci nedochází... :(

sarkad2856
28. pro 2013

@maice Vím že i ženy s nízkou hladinou progesteronu přirozeně otěhotněly.Otázka z ní zda se dostavuje menstruace.Jinak bych to řešila s doktorkou a určitě by napsala ultrogestan

maice
28. pro 2013

@sarkad2856 Menstruace se právě nedostavuje. Předepsala mi clostilbegyt, ale bez výsledku, resp. i jako lajk bych řekla, že to můj problém neřeší.

sarkad2856
28. pro 2013

@maice Záleží jak dlouho je užíváš aby se to třeba trochu srovnalo.Jinak by tě mudr. měla poslat na další vyšetření co by to ještě mohlo spůsobovat třeba štitná žláza apod...Prostě zjistit kde je chyba.Mám právě taky blbou doktorku že nic moc neřeší 😒 takže čekám na poslední očkování a přecházím k jiné,která se bude snažit mi pomoci

maice
28. pro 2013

@sarkad2856 Ja jdu taky pryc.Na leden jsem objednana jinam,leci aniz ny me jakkoli vysetrila alespon ultrazvukem ☹ jeji pristup se mi rozhodne nelibi,zvlast kdyz tu ctu,co je to za silenej driak...

snazilka00
28. pro 2013

Ahoj. Prosím o radu, včera jsme se s manželem tulili. Včera ovu test negativní, dnes ovu test pozitivni. Kdy se mame znovu tulit? Dnes nebo až zitra? Diky za radu 😀.

maice
28. pro 2013

Ovu bude nejspis zitra...a tulit,klido dnes i zitra 😉

sarkad2856
28. pro 2013

@maice Taky mám takovou doktorku a její přístup laxní k pacientum se mi nelíbí ☹ proč tam asi člověk chodí že se mi tam snad líbí?Nebo že chci mimnko?? No driaky to sice jsou ale pokud nepomahájí do 6 měsícu je zbytečné je do sebe tlačit a raději zjištovat příčinu

sarkad2856
28. pro 2013

@snazilka00 Tak to budeš mít nejspíš ovu zítra... Tulila bych se dnes i zítra 😉 Hodně štěstí

snazilka00
28. pro 2013

@sarkad2856 diky, uvidime co na to manžel 😀 😀

maice
28. pro 2013

@sarkad2856 No sice podporuji ovulaci,coz jsem chtela,ale neresi druhou cast cyklu,tzn. narust delozni sliznice.Takze i kdyby k tehu doslo,tak se mimi nema kde udrzet... ☹

sarkad2856
28. pro 2013

@snazilka00 nz 😉 no třeba bude i rád 😀

sarkad2856
28. pro 2013

@maice Vím že někteří doktoři tací jsou 😒 vyřeší jen půl problému a pak dlouho nic 😒
Jen se připrav že i když máš některé výsledky druhá si je bude chtit udělat taky říkala mi to kamarádka taky přešla,ale hlavní je že něco dělala ta nová
Pak máš možnost i na konzultaci jiného doktora a pak zjistíš zda tvá doktorka postupuje tak jak má

snazilka00
28. pro 2013

@sarkad2856 snad jo, ale to čekání zacina být stresující, alespoň pro me. Snazime se už půl roku. A co ty? Jak se dlouho snažíte?

sarkad2856
28. pro 2013

@snazilka00 My už víc jak 3 roky a ted nejspíš zustanu i sama ☹ Loni jsem otěhotněla,ale nedopadlo to cca v 8tt

chris_n
28. pro 2013

já je ani nepotřebovala 😀