2 HPP a rodičovská dovolená, nepřijdu o rodičák?

map07
10. zář 2014

Mám dotaz - v současnosti jsem na rodičovské dovolené - do ledna 2015, u zaměstnavatele mám smlouvu na dobu neurčitou, nyní nastoupil syn do školky a já mám možnost nastoupit do práce (nové) taktéž na HPP. Nepřijdu o rodičák? A musím platit u nového zaměstnavatele zdravotní a sociální pojištění, když ho za mě ještě nyní platí stát? Díky za info

j.a.n.i
11. zář 2014

@map07 Ano, nastoupit můžeš a sociální a zdravotní budeš normálně platit.

map07
autor
11. zář 2014

@j.a.n.i takže tím je pak to zdravotní a soc.placené jakoby dvakrát ne? A když by to šlo na dohodu, tak by za mě nemuseli odvádět nebo ano (překročí to těch 10tis)

j.a.n.i
11. zář 2014

@map07 Pokud budeš nad 10 tis. tak museli... a 2x to placené nebude.

map07
autor
11. zář 2014

@j.a.n.i já myslela, že když jsem pořád na rodičáku, platí stát,tak to stát přestane a platí jen zaměstnavatel a já? A zůstane mi i tak rodičák? Vždyť si přeci teď už můžu vydělat při rodičovské neomezeně od loňského roku nebo od kdy. Díky moc za info!

j.a.n.i
11. zář 2014

@map07 Jo, můžeš si vydělat neomezeně, ale prostě když si budeš vydělávat, tak za tebe stát žádné zdravotní platit nebude. A sociální neplatí nikdy.

imzadi
20. říj 2014

@j.a.n.i ahojky...mam podobny dotaz, muj puvodni zamestnavatel me chce prijmout zpatky az za rok a ja mam ted moznost nastoupit do nove prace. musim u toho puvodniho dat vypoved? nebo si ji muzu drzet dal jako pojistku kdyby tahle nova prace nebyla ono? a musi tento novy zamestnavatel vedet o te me puvodni smlouve? dekuju moc ;)

evulina77
20. říj 2014

@imzadi nemusíš dávat výpověď a původní zaměstnavatel nemusí nic vědět.

imzadi
20. říj 2014

@evulina77 diky moc za informaci...a ani ten novy, kam budu nastupovat?

evulina77
20. říj 2014

@imzadi nemusíš to říkat nikomu, je to v pohodě a jen tvoje věc

blondynka400
20. říj 2014

@imzadi
@evulina77 záleží, co máš podepsaného v pracovní smlouvě a nebo v té nové podepíšeš. Dost často je jako bod pracovní smlouvy uvedeno, že když budeš mít jiný pracovní poměr, musíš to zaměstnavateli nahlásit.

imzadi
20. říj 2014

@blondynka400 diky mrknu na to