3 letý příspěvek. Kolik musím mít odpracováno?

arwenka
3. bře 2009

Zdravím a omlouvám se, jestli tady už podobné téma je. Mohl by mi někdo sdělit, jak je to s těmi všemi lhůtami v roce 2009? Děkuji 🙂

arwenka
autor
3. bře 2009

Pokud to chápu dobře, nedostanu mateřskou, když nemám odpracovaných 270 dní v kuse??? Byla jsem bohužel 3 měsíce na pracáku a nastoupila v listopadu 2008....

kacka.va
3. bře 2009

já bych řekla, že platí, že tříletou si můžeš vybrat, pokud máš nárok na PPM a to je pokud odpracuješ minimálně 270 dní.

arwenka
autor
3. bře 2009

Kadenko - a pokud nemam? Na co mam vlastne narok?

asanaa
3. bře 2009

arwenka pokud nemáš nárok na PPM tak budeš rovnou pobírat rodičovský příspěvek a bohužel musíš čerpat 4 letou variantu 😒

asanaa
3. bře 2009

arwenka a před tím pracákem jsi zaměstnaná nebyla??Těch 270 dní je za poslední 2 roky.A nemusí být v kuse.Jo a nejsou to odpracované dny,ale dny účasti na nemocenském pojištění

arwenka
autor
3. bře 2009

Jo takhle - tak to dohromady dam. Byla jsem zamestnana od lednai 2007 do zari 2007 plus ted od listopadu 2008 do nevimkdy 2009, protoze nevim, jak dlouho me tady sef necha.. To by melo dat, ne?

asanaa
3. bře 2009

To by ti mělo dát 😉

arwenka
autor
3. bře 2009

To jsem zvedava 🙂 Snad ano, jinak jsme total v pytli

asanaa
3. bře 2009

To se ti vůbec nedivím,taky jsem to řešila 😠 Je to strašný

arwenka
autor
3. bře 2009

Tak jsem to zjistila. Na MD se musi nastoupit 6-8 tydnu pred porodem. V te dobe uz zacne vyplacet nemocenskou zamestnavatel a podminka je odpracovanych 270 dni v poslednich dvou letech (resp. plneni nemocenskeho pojisteni) od nastupu na MD. Potom, kdyz chce maminka nastoupit na dvouletou materskou, musi splnit podminku - a to prijem minimalne 380 Kc denne v dobe zamestnani. U trilete a ctyrlete je to jedno, ale k te trilete se vztahuje take tech odpracovanych 270 dni....

asanaa
3. bře 2009

jojo,to ti dá ne??

arwenka
autor
3. bře 2009

Melo by. Ufffffff 🙂 A Tobe? Jak Ty to mas?

mikca
3. bře 2009

to ti da stopro...pocita se to i kdyz jsi na neshopence, takze kdyz ted pujdes treba na riziko, tak narok ti vznikne a tim padem muzes volit ty tri roky..kdyz mas zamestnavatele tak neni co resit... 🙂

arwenka
autor
3. bře 2009

Mik - neda mi to stopro, prave.....musim tady zustat MINIMALNE do cervna, aby to dalo....

mikca
4. bře 2009

arwe kdyz jsi nastoupila v listopadu 2008 tzn ze uz jsi preckala zkusebku, tak ted kdyby jsi nastoupila na neschopenku, tak se ti ti do toho pocita a takly a to pak stihas..neni to za odprpacovane dny ale za to kdyz jsi zucastna na pojisteni a to jsi i na neschopnosti..takze ted jsi 15 tyden..takze pohoda..muzes jit marodit a narok mit budes..proc do cervna..to nechapu??

arwenka
autor
4. bře 2009

Mikco - ja si nemuzu dovolit z financnich duvodu valet se doma, musim pracovat co nejdele a pokud to pujde, tak i pri materske, vis? A pokud je potreba 270 dni, da mi to jen s odrenyma usima 🙂 🙂

arwenka
autor
4. bře 2009
mikca
5. bře 2009

ja tomu rozummi, ale nechapu proc s odrenyma usima..vzdyt jsi pracovala i v roce 2007 a to se taky pocita..ja si nemyslim ze to bude z odrenyma usima, ale uplne v pohode to das tech 270 dni....jo jen mala technicka pri materske pracovat samozrejmne nemuzes..teda pokud se neprohodis s manzou...pracovat muzes az pri rodicaku, ale to asi vis 🙂

arwenka
autor
5. bře 2009

Mik - no tak to ale skutecne nevim, to je novinka.....ja jsem zvykla totiz z doby, kdy byl muj prvni syn malickej a ja delala na ZL a neprerusila ho ani na chvili. Mela jsem ale v te dobe asi od zacatku tu malou materskou.....ty jo, to je v pytli - budu muset delat nacerno 😀

mikca
5. bře 2009

arw novinka to neni jelikoz materska je nahrada mzdy kterou ti plati zametsnavatel,,muzes pracovat, ale ne u zamenstanvatele u ktereho pobiras materskou..ikdyz ted od roku 2009 to vyplaci ossz...tak mozna je to jinak, ale stejne je to stale pocitano jako nahrada mzdy ...nevim jak ted , ale v minulosti se to nemohlo... 🙂

arwenka
autor
5. bře 2009

Mik - ja jsem na OSSZ volala a tam mi zas rekli, ze to vyplaci zamestnavatel....uf. Nezbyde mi, nez pro nej proste delat nejak bokem 🙂 ¨Ty jo, ja tady neco planuju a nevim, zda me necha vubec NECO delat, az mu to povim ☹

lucik23
18. bře 2009

Ahoj holky, tušíte jak je to, pokud jsem za poslední dva roky jako studentka pracovala jen na poloviční úvazek? Chtěla bych teď na plný, pokud mi to můj rozbouřený žaludek dovolí 🙂 Děkuju za odpověď. Termín mám na konci října 2009

arwenka
autor
18. bře 2009

Luciku, ja si myslim, ze pokud Ti vyjde tech 270 dni za posledni dva roky, tak je jedno, na jaky uvazek 🙂

jajik25
20. bře 2009

Ahoj holky mohl by mi někdo říct jak je to s vybíráním mateřské?Jsem momentálně na mateřské dovolené která mi končí v březnu roku 2010.Nedávno jsem zjistila že čekáme druhé mimi tak bych se chtěla zeptat když porodím dejme tomu v listopadu jestli budu mít nárok na vybrání tří leté varianty?Zaměstnaná zatím jsem.Taky by mě zajímalo jestli má zaměstnavatel právo mě propustit ikdž jsem na mateřské?Díky za odpověď