Adresa trvalého bydliště pro miminko

michaelahou
28. únor 2019

Krásný den. Prosím potřebuji poradit. Nemáte někdo zkusenost? Čekáme miminko a jde mi o to, ze já bydlím s přítelem v jedné obci, ale trvalou adresu mám ještě u rodičů. Jelikož se příští rok budeme brát tak abych si ji teď nemusela měnit, nova občanka a vše a za rok znovu zase (běhání po úřadech). Chtěli bychom, ale aby mimco po narození mělo stejnou adresu jako pritel, kde teď společne bydlíme. Na úřadě jsem se ptala a paní mi řekla, ze to lze aby mimco adresu mělo jako tatínek, ale musím to nahlásit v porodnici před porodem. Takže vše bylo vyřešené. Teď ale pritel přišel s informaci od kamaráda, který mu řekl, ze bude problém s materskou a rodičovskou, ze musí mít dítě adresu tam kde matka jinak by nám ji taky nemuseli zaplatit. Nevíte o tom někdo něco více? Budu si tedy muset opravdu zmenit kvůli tomu trvalou adresu? A za rok po svatbě znovu obíhačka po úřadech? Mooc vám všem děkuji za info a pomoc. Už nevím kde jinde se ptát. Krásný den všem 🙂

makrela17
28. únor 2019

Já se s dovolením přiháčkuji. Já i přítel máme trvalou adresu na úřadě, protože stávající pronajímatel bytu nám neumožňuje se přihlásit v místě bydliště. Zajímalo by mě, jak je to v tomto případě, jestli dítě může mít adresu také na úřadě... Vůbec se mi to nelíbí, ale momentálně s tím není k hnutí...😞

elwe
28. únor 2019

@makrela17 jestli máte smlouvu, tak se můžete přihlásit i bez souhlasu majitele

sonnenaufgang
28. únor 2019

@michaelahou já si nyní taky menila trvalé bydliště, ne tedy kvůli dítěti. Musim ale říct, že to vůbec nebylo složité obíhání, jen potřebuješ potvrzení přítele(musí jít s tebou-pokud je majitelem bytu), že tam bydlíš, pak jdeš do jiného okýnka, tam tě přímo i vyfotí. Celkem bez čekání cca 20-25 minut, vše za tebe již vyplní. Potřebovala jsem vyměnit i řidičák (ne kvůli adrese, ale už prochází) a to zabralo asi 5 minut. Fotku si přetáhli z občanky, no prostě konečně se to na úřadech zrychlilo. Takže bych z toho neměla takové obavy🙂

makrela17
28. únor 2019

@elwe O tom jsem četla, ale nerada bych to dělala za zády majitele 😖 Máme skvělé podmínky bydlení, od něj super přístup, ale bohužel pod touto podmínkou...

elwe
28. únor 2019

@makrela17 to chápu, záleží na vás, jen že je tato možnost

petulejan
28. únor 2019

Ty jo,to by mě také zajímalo.... Pořád otálím hlavně kvůli těm dokladům

lobella
28. únor 2019

My to meli stejne, akorat uz byli manzele, manzel mel trvaly nekde, ja jinde a bydleli jsme spolecne uplne jinde, v porodnici jsem hlasila pri porodopisu vsechny 3 adresy s tim, ze jsem rekla, ze si trvale pobyty s manzelem budeme menit po porodu, nebyl s tim problem....zajimalo je jen, na ktere z adres se zdrzujeme...jak s rodicakem nevim, u materske s tim problem nebyl....asi mesic po produ jsme si s manzelem trvaly menily, takze ted mame vsichni 3 stejne bydliste

lobella
28. únor 2019

@sonnenaufgang ne vsude je to takto rychle, my museli k nam na obec nahlasit zmenu, pak na okresni magistrat, kde jsme menili obcanky a ridicaky u nas delaji jinde na druhem konci mesta a tam se musi nova fotka, takze vyrizovani na pul dne☹

zlatoja
28. únor 2019

Dcera mela taky jinou adresu nez ja, s materskou ani rodicovskou problem nebyl.

miba10
28. únor 2019

@michaelahou ne ne, takhle to nefunguje. My tohle také řešili. S přítelem nejsme sezdani. Pokud je dítě narozené před svatbou tak potřebuješ přiznání otcovství, aby mělo mimi příjmení po otci, na což ses sice neptala, ale jako info se třeba může hodit. Jinak co se trvalaku týče, ten ti v porodnici automaticky vystaví na tvou adresu, ale stačí když přítel (nastávající manžel) dojde na úřad s LV a rodným listem dítěte a řekne, že chce aby prcek měl trvalak u něj. Pokud vím, zpoplatněne to nebylo. Takže hle jsme to měli my a řešili jsme to v prosinci 2017. Teď to budeme dělat úplně stejně

barulina
28. únor 2019

@makrela17 aale trvale bydliste nereste.. jde pouze o formalitu, pokud nepotrebujete prispevky

miba10
28. únor 2019

@michaelahou jinak zapomněla jsem dodat, trvalak na mateřskou nemá žádný vliv. Jak už jsem psala, já mám trvalak jinde a malá u otce a mateřskou i rodicak normálně pobírám.

malinkaelinka
28. únor 2019

S tím obihanim úřadů kvůli změně adresy to není tak žhavé - stačí vyměnit občanku , případně technicak od auta. Korespondenční adresu lze měnit postupně, jak si kde vzpomeneš, pokud ti rodiče poštu předávají , tak je to úplně v klidu. Já jsem za posledních 10 let měnila doklady hodnekrat (trvalý pobyt 2x, svatba, rozvod, svatba, ztrata) nejhorší je všechno ztratit, to je masakr, ale ty změny stačí hlásit postupně, netřeba se toho děsit.

michaelahou
autor
1. bře 2019

@zlatoja moc moc děkuji přesně tohle jsem potřebovala vědět a přesně tohle mě zajímalo 😊

michaelahou
autor
1. bře 2019

@miba10 moc děkuji, takže po porodu až budeme mít rodný list tak pritel zajde na úřad a přihlásí malou na trvalou adresu k sobě. A prosím co je LV? Moc děkuji 🙂 jinak otcovství už máme vyřešené 🙂

michaelahou
autor
1. bře 2019

@miba10 moc děkuji o to mi slo, zda nebude problém, ze já jako matka budu mít trvalou adresu jinde než otec a dítě. Děkuji

miba10
1. bře 2019

@michaelahou list vlastnictví. Vystaví i pošta - check point.