Blokovaný účet exekucí - lze zrušit?

rubetie
10. pro 2013

Ahojky, chci se zeptat: Mám kvůli exekuci blokovaný účet a chtěla bych ho zrušit. V bance mi samozřejmě řekli, že to nejde, jelikož z toho mají slušný příjem. Moje mamka ale na netu našla, že na pobočce v místě bydliště zrušit lze, že prý nikoho nemohou nutit, mít otevřený účet… Zajímalo by mě, jestli má někdo podobnou zkušenost a ví, jak je to doopravdy. Nebydlím totiž v místě trvalého pobytu, tak abych nejela takovou dálku pro nic za nic.

zamilovanadonej
10. pro 2013

@rubetie Tady určitě není myšleno místo trvalého pobytu, ale určitá pobočka banky kde je vedený účet, a to nemá s bydlištěm nic společného. Pokud je na účet vydán exekuční příkaz tak bych řekla že na 99% zrušit prostě nepůjde.

ivet351
10. pro 2013

Já vím jistě, že s tím nic neuděláš jen ať ti tam nikdo neposílá peníze. Banka účet hlídá myslím půl roku potom je blokace zrušena pokud se tam neobjeví žádné peníze, ale exekutoři si to většinou hlídají a udělají blokaci novou. No hlavně si nevytvářej nový účet oni by ti ho zablokovli taky. Dokud trvá exekuce budeš muset být bez účtu a nebo si nechej peníze posílat k někomu jinému. Jo a pokud ho nebudeš používat tak nevím po jakdlouhé době ale banka ho většinou zruší sama.

micka1
10. pro 2013

Nevim jak je to ted, ale me ucet nechal odblokovat exekutor az jsem zaplatila dluh. Trvalo asi tak 4 dny