Budou mě kontrolovat i během vycházek psaných Dr.?

lucavka
10. pro 2010

Ahojky. Chtěla bych slyšet vaše názory a zkušenosti. Jsem po IVF těhotná. Na gynekologii mi přepsala vycházky a teď je mám od 8 do 20 hodin. Přesto jsem dnes měla kontrolu. Ráno po osmé jsem nevstala. Přišli znova v deset hodin dopoledne. Na dveřích jsem měla dopis z rána. Ten dopis pak pán roztrhal. Ale říkal mi, že doktoři nemají vůbec takové vycházky psát. To si mě budou kontrolovat kdy chtějí i když mám od lékaře vycházky? Děkuji za odpovědi a názory.

many
10. pro 2010

ahojky, taky jsem měla vycházky od 8 do 20.00 a kontrola mi teda nikdy nepřišla

peta3
10. pro 2010

ahoj, já byla taky na neschopence a dr. mi nedala takhle krásný vycházky z důvodu, že to nejde...kontrola na mě teda nikdy nepřišla...každopádně, kontrola chodit může, ale pokud máš vycházky, tak doma sedět nemusíš...ale asi bych se v těch 20 už držela doma...

realgs
10. pro 2010

ahoj, já mám taky vycházky, domluvila jsem se jen na 4 hodiny denně a pan dokktor mi dal vybrat takže mám od 14-18, prý mi víc nedá pak je prý neschopenka na nic a můžu jít na dovolenou. Kontrola mi zatím nepřišla, ale vím že chodí tak to nepokouším, ale po 20 hodině bych už nikomu neotevřela, když je manžel na odpolední tak co bych otevírala někomu cizímu. Ať si přijdou dopoledne, ale stejně jsem si říkala, že když budu ve vaně a někdo zazvoní tak taky nevystřelím a nepůjdu hned kontrolovat, přijde mi to na hlavu postavený.

vojtisek2007
10. pro 2010

@lucavka kontrolovat můžou, ale když máš vycházky, tak doma být nemusíš 🙂 já taky měla při PN vycházky a měla jsem tam psané - neomezeně - teď už to prý nedávají - max 4hod denně...podle toho kdy chceš nebo potřebujdeš chodit pro druhé dítě do škoky a tak....maximálně si z OSSz došplánou na tvého dr a ten ti vycházky upraví....

evena
10. pro 2010

ahoj, tak já celé těhotenství vycházky neměla žádné, prý to nejde 😕 kontrola mi nikdy nepřišla, ale bála sem se někam chodit tak sem chodila hlavně večer kdy mi přišlo míň pravděpodobný že by někdo zazvonil 😝 ale když tě doma nezastihnou prý bývají v těchto připadech tolerantní a stačí si to pak vyběhat na sociálce, tak nevím 😒

lucavka
autor
10. pro 2010

No schválně se na to doktorky zeptám. Snad mi pak nenapaří jen 4 hodiny ☹ . Mě to u těhotných přijde na hlavu. Já když třeba potřebuju nakoupit nebo něco vyřídit na úřadech, tak to potřebuju udělat v době, kdy je mi zrovna aspoň trochu dobře. Musím spíš brát ohledy na sebe a prcka a ne na čas vycházek 😠

eustoma
10. pro 2010

@lucavka iekedy slo mat vychadzky aj neomedzene, ale zmenili to. a dr. by to mali vediet. zmenilo sa to niekedy v tomto roku. ja mam vychadzky tiez len na 4 hodiny. ale ja lezim, takze mi to je relativne jedno. ked idem na krv a dr., tak si vzdy nechavam potvrdit, ze som tam bola. no ale snazim sa lezat, kedze krvacam, takze vychadzky ma vobec netrapia. som rada, ze uz nemusim byt v nemocnici 😉,

pajenka
11. bře 2012

Velká část kontrol se provádí nahodile, kdy si kontroloři vytipují osoby z registru práce neschopných vedených OSSZ.
Kontroloři mohou přijít každý den v týdnu, včetně víkendů, od osmi hodin ráno do osmi večer. Neměli by se dostavit v době povolených vycházek. Může se ovšem stát, že vycházky ošetřující lékař zapomněl nebo ještě nestihl OSSZ ohlásit. V takovém případě se vše rychle vysvětlí. Kontrolují se všichni nemocní, tedy i ženy s rizikovým těhotenstvím.

petrana78
12. bře 2012

Jsem na neschopence a před 10 dny jsem měla kontrolu z OSSZ, mám vycházky na 6 hod. (nechala jsem si je napsat od 7 do 10 h. a pak od 15 do 18 h.). Takže, holky, dávejte si bacha a vycházky opravdu dodržujte!