Budu muset vracet porodné po odepsání otce dítěte z rodného listu?

bublina2019
27. čer 2019

Zdravím maminky,

Mám dotaz. Chtěla jsem si dnes vyřídit rodičovský příspěvek, jelikož už mi brzo konci mateřská. Ale na ossz mi řekli, že mi to potvrdí až 14 dní před v placením poslední mateřské. Jde o to, že jsem dostala porodné, jelikož s otcem v rodném liste nežijí. Už to máme soudně vyřešené, že je vypsán z rodneho listu. Když tuto změnu v rodném liste nahlásím na UP, kde mi porodné schválili, budu ho muset vracet? 😱

jitka_cv
27. čer 2019

Proč bys měla porodné vracet? Záleží na příjmech které jsi měla před porodem.

jitka_cv
27. čer 2019

V rodném listě je teď někdo uvedený?

bublina2019
autor
27. čer 2019

@jitka_cv musela jsem při žádosti vypsat z posuzovány h osob bývalého manžela. Teď v rodném liste nikdo není, ale v rozsudku o vypsání je uvedeno jméno biologického otce, ale v rodném liste není. Tak právě nevím 🤷‍♀️

krista25
Autor odpověď smazal
Zobraz
makronka222
27. čer 2019

VYRizovala jsem rodicak 2m pred jeho zacatkem. Urednice si vzala RL, OP a zaznamenala si to. Kdyz skoncila PPM nabehl dalsi mesic RP. A resi se to na pracaku prece, ne? Na Ossz jsem snad ani nesla - max proc denni vymerovaci zaklad kvuli RP

bublina2019
autor
27. čer 2019

@makronka222 na ossz mi musí potvrdit, že jsem brala tu mateřskou a to mi udělají až 14 dní před ukončením mateřské a na pracaku mi tu žádost vezme až s tím papírem z ossz, tak mi to řekli 🙊

dzogobela
27. čer 2019

@bublina2019 posilala jsem v patek ten formular na socialku a dnes mi prisel potvrzeny zpet. MD mi konci 13.8., tak se mi to nejak nezda 🙂 Ja spis resim, jaky formular vyplnit na pracaku, protoze jejich elektronicky formular nabizi zacatek pobirani RP nejpozdeji 30.6. 😀

bublina2019
autor
27. čer 2019

@dzogobela vážně mi to dneska na ossz v Ostravě řekla, že mám přijít v srpnu, jak mi končí mateřská. Ještě jsem se jí ptala, jestli mi to bude navazovat, ať nejsem měsíc bez peněz a ona, že ano 🤷‍♀️ já právě na diskuzích vyčetla, že můžu zadat dřív, proto mi to přijde divné, že mi to nevzala 🤔