Bydlíme s rodiči, sami v patře domu. Nárok na příspěvek?

lola88
30. čer 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala, jak je to s příspěvky na dítě, když s manželem bydlíme v rodinném domě, moji rodiče bydlí v přízemí a my v patře. Služby platíme na půl, takže nám rodiče nic neplatí a jakoby nežijeme s nimi "ve společné domácnosti". Máme nárok na přídavky na dítě? Nebo co je potřeba k domu, abychom příspěvek dostali? Děkujii. 🙂

mataharyy
30. čer 2014

Hodně záleží na úřednících, mám dojem. Jednou po mě chtěli i příjem ostatních lidí v domě, podruhé a s čestným prohlášením už ne 😉 Pokud jste průkazně samostatná domácnost, měli by posuzovat jen vás 🙂

berenika39
30. čer 2014

@lola88 posuzují se vaše oficiální příjmy, ne výdaje. kalkulačka třeba tady...
https://www.modrykonik.cz/adminclub/users/?user...

spagatice
30. čer 2014

Tak to je věc, která mě taky zajímá, protože to máme úplně stejně. Tchán je v přízemí, my v patře. Žijeme úplně odděleně. Jen topení, voda a elektrika jsou dohromady a platíme každý půlku. Když by posuzovali i tchánův příjem, tak na přídavky nedosáhneme.

anina32
30. čer 2014

My jsme žádali o přídavky na děti, v patře s náma bydlí manželův bratr a jeho příjmy úředníky nezajímali. Posuzovali jen příjmy moje a manžela. Jiné by to bylo u příspěvku na bydlení, tam by pravděpodobně započítávali všechny.

blahova_andrea
30. čer 2014

souhlasím s anina32. na přídavek na dítě by se měla brát jen vaše domácnost, vaše rodina a hlavně je zajímají jen ty vaše příjmy. kdyby jste žádali o příspěvek na bydlení, bylo by to jiné. tam je důležité, jak je dům veden, rozdělen na bytové jednotky, jaké má kdo s kým smlouvy a důležité jsou i příjmy i výdaje, tam je to mnohem složitější.

denyzuza06
30. čer 2014

@lola88 máme to stejně, bydlíme v domě s tchýní v době kdy jsme měly nárok na přídavky na dítě jsme je pobírali bez ohledu na tchýni......posuzují se osoby žijící ve spolenčné domácnosti, vaši mají svoji domácnost a vy taky svoji...kdo a jak platí poplatky za barák nikdy nikoho nezajímalo posuzujou se pouze příjmy tvé a tvého partnera a pokud jsou nižší než 2.4 násobek životního minima vás s dětma dostane tuším 500 za dítě do 6et a 600 na školáčka

lola88
autor
30. čer 2014

Tak jo, super, zase jsem o něco chytřejší, moc všem děkujii 🙂