Byt v os. vlastnictví před manželstvím. Má manž. nárok?

sayast
17. říj 2009

dobry den,
koupila jsem si byt do OV jeste driv nez jsem manzela poznala. mam ho na hypoteku-psanou na me,ale plati ji mamka. ma manzel v pripade rozvodu nejake pravo na nej nebo vyplaceni? Trvale bydliste tam psane ma.
dekuju za odpovedi

kacka.va
17. říj 2009

neměl by mít, protože jsi ho nabyla před manželstvím

zdenka26
17. říj 2009

NO je Tvůj ale podle mě mu nemůžeš jen tak zrušit trvalé bydliště.Myslím že to tak nějak je 😒

sayast
autor
18. říj 2009

dekuju,ja jsem si to myslela. my se teda nerozvadime,jen ted mame nejakou krizi 😒 . a manzel prave parkrat mezi reci prohodil ze stejne bude mit narok na byt,proto se ptam...

helcenka
19. říj 2009

Byt je váš, protože jste ho nabyla před manželstvím a není ve společném jmění manželů. Co se týká trvalého bydliště, tak je to jedno víceméně jedno, protože dnes není trvalé bydliště podle čísla bytů, ale pouze podle čísla popisného - platí to od roku 2001. Takže manžel, stejně jako vy i kdokoli jiný, má trvalý pobyt v domě, nikoli v bytě. Pokud by se odstěhoval, vy si můžete přelepit schránku, zvonky i jmenovky a je to vyřízené. 🙂

helcenka
19. říj 2009

Zdraví také Strakonice

sayast
autor
20. říj 2009

je,helcenka, dekuju a taky zdravi strakonice 🙂. to je nahoda 🙂. nechces zavitat do regionu Strakonice? 🙂.

kalu
27. říj 2009

Pokud jsi nemovitost nabyla před manželstvím, tak je jen tvoje a vůbec se mezi společné jmění manželů nepočítá. trv. bydliště mu jen tak zrušit nemůžeš, ale taky to jde, ale to by se tam musel minimálně 6 měsíců prokazatelně nezdržovat.