Čekám dítě. Prosím o seznam, co vše vyřídit

lennittka
5. zář 2013

Zdravím všechny maminky, i ty budoucí 🙂
Připadám si trochu hloupě, že sem vkládám tuto diskuzi, ale včera jsem byla na Úřadu práce a SSP a jsem z těch všech informací už zmatená.
Chtěla jsem poprosit některou z Vás, jestli by mi byla ochotna (s prominutím jak pro blbečka), napsat prostě seznam, co vše si musím vyřídit a musím mít.
Čekám první dítko, informace sháním samozřejmě i z internetu, ale i tam je toho moc a někdy narazím na články z roku 2008, 2009...A co se týče kamarádek a zmámých. taky každá tvrdí něco jiného.
Chtěla bych to prostě mít raději pořád na očích, než jezdit do města a obvolávat ty paní, které povídají pořád to samé, naučené dokola 😒

Jinak bydlím s přítelem v jeho domě, který se snažíme společnou silou rekonstruovat. Platí dvě hypotéky, elektřinu, apod., takže mě i zajímá, jestli mám nárok
vůbec na příspěvek na bydlení či PPM.

j.a.n.i
5. zář 2013

@lennittka No, jestli máš nárok na PPM, to záleží na tom, jestli máš odpracovaných 270 dní za poslední 2 roky a jsi aktuálně zaměstnaná nebo ti práce skončila nedávno. A na příspěvek na bydlení záleží jaké máte s přítelem příjmy, ale pokud zvládá z příjmu platit 2 hypotéky, tak to na příspěvek na bydlení pravděpodobně nebude.
A to, co je potřeba zařídit dost závisí na tom, zda ten nárok na PPM máš nebo ne a zda si aktuálně zaměstnaná nebo ne.