Čekám dítě s expřítelem, osvojit si ho chce nový partner

zuzka1991
14. zář 2013

Ahoj holky,vím,že to bude asi ode mě hnusné,ale mám problem,s byvalím přítelem čekam miminko,ale odešla jsem od něj,protože zčal dost pít,agresivní byl a dokonce začal hrát automaty.Bohužel mě donutil jít na matriku udělat záznám o nenarozenem dítěti,že je on otec.Nyní mám noveho partnera,který si maliho vchce vzít za své,jenže bvalí stím nesouhlasí..chci se zeptat pravnička mi řekla,že jediné řešení je vzít se přítelem před narozním,že pak matrika bude brát že otcem je manžel a ne byvali neboli biologický otec..máte stím zkušenost?..nebo je i jiná varianta...

carolineg1
14. zář 2013

já bych si přítele nejspííš vzala a na bývalého podala nějake oznámení, nemuže ti do toho mluvit

kessa
14. zář 2013

myslím si, že když se vezmete, tak bude za otce brán manžel, ale asi to nic nemění na tom, že bývalý může dát žalobu na určení otcovství a soud to určení nařídí. A samozřejmě když bude určen jako otec (ex), tak mu z toho plynou hlavně závazky- platit na dítě atd.

lv
14. zář 2013

tak kdyz je otcem byvaly, nech ho zapsat do rodneho listu, bude mit na dite pravo (kdyz je jeho, tak proc ne), ale taky povinnosti, platit vyzivne atd..

draxa
15. zář 2013

A ono to na matrice uz nejde zrusit??Ja jsem nechavala teda zapsat ditko az na posledni chvilku,cca 3tydny pred porodem.Ted uz jen ten porod ne a ne prijit. 😖 😖 Preju ti at ti vsechno dobre dopadne

zamilovanadonej
15. zář 2013

Bývalý sice může na soud podat žalobu o určení otcovství, ale dopadá to tak, že to soud udělá pouze pokud je to v zájmu dítěte. A to by u vás nebylo. Být vámi, taky bych se vzala....