Chci, aby dítě mělo v rod. listě svého otce, ne exmanžela

jitusceskova
13. led 2012

Dobry den,dostala jsem se do situace,dneska jsem byla u rozvodoveho rizeni,byli jsme okamzite rozvedeni a pani soudkyne,byla tak hodna ze rosudek nam posle do konce pristiho tydne aby rosudek nabyl co nejdriv pravni moci.muj problem je v tom,ze v kvetnu se mi narodi chlapecek kteryho cekam se svym pritelem.Jenze ze zakona je lhuta kdy se jeste jako otec pise byvaly manzel a ne skutecny otec.Chtela bych poprosit jestly by tu byli maminky,ktere by mnely s touhle situaci zkusenost,jestly by mi nemohla poradit.Co udelat,aby mnel mali v rodnem liste sveho otce.Mockrat dekuji za rady 🙂 Ceskova

marketa97
21. led 2012

@jameson78 no tak zaprvé je to pro ně rychlejší (ačkoli se může stát, že tu správnou odpověď tady stejně nezjistí) a pak znám spoustu lidí, který zrovna návštěvy po úřadech nemusí a tak se raději zeptají jinde... Ale jinak chápu jak to myslíš 🙂

jitusceskova
autor
22. led 2012

Nevim,ale odtoho tu tento portal je a je lepsi kdyz ti nekdo poradi a pak uz jdes na jistotu a vis co mas udelat 🙂 Dekuji za odpoved,preve ze jeste nemam rosudek,mnel dojit tento tyden,tak doufam,ze prijde behem tohohle,abych mnela dost casu ji vyridit 🙂 A hlavne podle toho domluvit termin svadby 🙂

mimco
22. led 2012

Já si ale taky myslím, že nejlepší je se poradit s právníkem, já tu zkušenost mám tak poradím, ale vždycky je důležité si vše ověřit, hlavně pokud jde o tak vážné věci.
Každopádně držím palce, ať vše proběhne v klidu a v pohodě 🙂

niebau
29. pro 2012

jen bych se chtěla zeptat, těch 300dní se bere den rozvodu, nebo až když to nabylo právní moci? já na to čekala než to nabyde právní moc 2 měsíce, jsem ve stejné situaci ale možná těch 300dní přetáhnu.děkuji za odpověd