Co je potřeba vyřídit před a po narození miminka?

aureliaaa
29. srp 2008

Ahoj Vážená děvčata. Prosím poraďte nebo pošlete odkaz, kde bych našla komplexní informace co vše musím právně zařídit okolo narozeného mimi. Co lze udělat předem, co potom, co může tatínek(manžel) v jakých termínech a tak podobně. Mám strach abych na něco nezapoměla nebo nepřišla zkrátka kvůli neznalosti. Porodné, matrika, evidence obyvatel, OSSZ, zaměstnavatel a podobné vánoční dárky. Děkuji

stazinka
2. lis 2009

Zdravím všechny,
jsem tu uplně poprvé a potřebovala bych poradit.S manželem nemáme stejné trvalé bydliště,očekáváme miminko,ale rádi bychom aby dítě mělo trvalý pobyt jako otec.Poradí mi někdo jak to můžem vyřídit.Vím že se píše v porodnici automaticky trvalé bydliště matky.

Můj manžel ještě není majetkově vyrovnaný se svou bývalou ženou,bohužel se sní nejde moc domluvit.Jsou oba majitelé domu ve kterém momentálně žijeme.Před snatkem jsme ji požádali jestli by nám nevyhověla a nepodepsala doklad na uřadě že jsi zde můžu nahlásit trvalý pobyt,ale bohužel odmítla.
Chci se zeptat jestli po snatku s mým manželem nepostačí už jen jeho souhlas.

Děkuji moc za odpověd

singid
13. lis 2009

děvčata, nevím jestli se to sem hodí, ale k porodu (k sepsání porodopisu) si s sebou kromě všech dokumentů (oddací list,....) vezměte i lékařské zprávy, které vám vystavili v těhotenství (echo, genetika,..)... já šla k porodu a docela nepříjemná asistentka mě tam sprdla, že nemám lékařskou zprávu ze srdíčka miminka, že to teda ti pediatři hned při porodu budou potřebovat, proč to mám doma, atd 😖 příjemné přivítání v porodnici ☹ nakonec jsem se domluvila s druhou PA, že stačí, když to manžel večer přiveze... 😕

tygrous
13. lis 2009

singid: tak ja teda na zadnym echo srdicka mimi nebyla... ale jinak souhlas s tebou, vsechno z prubehu tehu s sebou (ja napr. chodim na endokrinologii a v tehu jsem tam byla asi 3x a ty zpravy si mam zalozene u tehuprukazky...)