Co s firmou, která odmítá poslat fakturu o zaplacení?

danae
23. led 2010

Do teď jsem nikdy neměla problém, že si firma řekla částku a po zaplacení mi poslali fakturu jako doklad o zaplacení. Teď si "firma" řekla částku a faktura i přes urgence nikde. Mám doklad o platbě, neboť to šlo na účet, ale stejně... Co dělat? Obchodní inspekce? Já docela začínám pochybovat, že ten člověk fakt má firmu. Na justice.cz je jen vedený v nějaké firmě v úpadku...

helcah
24. led 2010

Možná by to chtělo trochu víc situaci rozebrat...z textu nechápu jestli Ti přišlo zboží bez faktury nebo???

v.ctyrlistek
24. led 2010

Danae, nějak nechápu, jak můžeš zaplatit zboží, když nemáš fakturu? Vždyť, až když Ti přijde faktura, tak pak platím za zboží. Něco jiného je proforma faktura. Tu zaplatíš před dodáním zboží, a když firma zjistí, že mají peníze od Tebe na účtě, tak Ti pošlou zboží a vystaví Ti fakturu na 0 Kč.

berenika39
24. led 2010

taky nějak nechápu, napiš víc, přece když platím, tak proti dokladu. ne jen tak na čestné slovo. něco jiného je, pokud se dohodneš "bez papíru"🙂))))

danae
autor
21. únor 2010

Ja mam s docela dost firmama, ze poslou jen mailem castku, ja jim zaplatim a oni pak mailem, nebo normalni postou poslou fakturu/doklad o zaplaceni.

Tahle "firma" poslala jen castku. On je ale asi ten problem, ze to neni asi vubec firma, nybrz pan, co dela na cerno. Mela jsem po nem chtit fakturu hned po uhrazeni zalohy... Na tohle se nevztahuje asi ani zadny zakon, ze mi nekdo nabidne sluzby, ja si ho najmu v domeni, ze to je firma a potom se ukaze, ze to zadna firma neni. Moc ale nechapu, jak je to mozne. Ten pan ma normalne web a ma asi vice zakazniku. ICO a nic tam ale neuvadi a podle jeho jmena jsem na justice.cz zadnou firmu nenasla. No, uz jsem se to rozhodla neresit, protoze nevim, jak to resit bez nejakych soudu.

berenika39
21. únor 2010

no to je divný a asi ne úplně ok. i pokud ti pošle jen částku, mělo by to být proforma (zálohová) faktura. Opravdu ty už asi nic nevyloudíš, ale možná by stálo za to zavolat na čoi nebo dobrá je linka na Sdružení obrany spotřebitelů.

http://www.spotrebitele.info/poradna/po-telefon...

Už jenom proto, aby se to nestalo dalším. Už jsem tu linku použila, nechtěli nás v hotelu ubytovat,protože máme roční dítě 😝 😝 , jsou tam ochotný,paní si vzala číslo a když zjistila, co potřebovala, zavolala mi zpět. Tak zkus.

danae
autor
23. únor 2010

To je teda neco,ze Vas nechteli ubytovat v hotelu s ditetem! Tu linku znam. Jsou tam dobri (take to neni zdarma 🙂), ale uz mi tam take poradili spatne. Pak jsem volala na COI a ptala se tam, a tam mi poradili dobre.

Tohle nevim, kde resit. Ten pan proste podnika, ale nema firmu... Asi to je nejake klamani zakazniku - i kdyz on by oficialne ani zadne zakazniky mit nemel. Normalne jsem koukala, ze ma zrovna aktualizovany web, jake maji novinky ve sluzbach! Ale jakekoliv informace jako jméno, adresa, ICO chybí. Jen mail. Mne to bylo divny, ale rekla jsem si, ze ma holt moc prace, tak web neni priorita. Tohle mne opravdu nenapadlo ani nahodou... Tak pouceni pro priste.