Doplatek do rod. příspěvku. Až po porodu nebo hned?

kafkula
17. čer 2009

Ahojki,jsem OSVČ a právě jsem nastoupila na mateřskou. Ale budu jí mít ve výši max. 4000,--. Paní na sociálce mi říkala, že mi na kontaktním místě podpory budou doplácet do rodičovského příspěvku. Ale nevím, jestli až po porodu nebo hned od začátku PPM-ky. Nevyznáte se v tom některá? Předem děkuji za info.

smardik
17. čer 2009

kafkula mě řekli že by mi ji dopláceni až po přechodu na RD ale zda to je pravda nevím, nakonec to nebylo třeba. Jak to že ji máš tak nízkou?

kafkula
autor
17. čer 2009

smardik: mno začala jsem si platit vyšší nemocenskou pozdě a otěhotněla jsem nějak dřív, takže mi vypočetli nemocenskou cca 3800,--Kč a mateřská je jen o něco málo vyšší. Podle mě je rodičovský příspěvek(do 3 let dítěte) pro každého stejný, ne? Takže se nic nedoplácí. Spíše jde o to, že mateřská (6měsíců)je podle výdělku a tudíž může být nižší, než rodičovský příspěvek.

vojtisek2007
17. čer 2009

kafkula - až ode dne porodu, dnem porodu si zažádej o rodičovský příspěvek, doložíš doklad z OSSZ, kolik máš mateřský a zbytek ti budou doplácet na rodičáku...a pak přejdeš na normální rodičák

smardik
17. čer 2009

kaf asi to bude jak píše vojtisek ale na sociálce by ti měli poradit. a RD není to 3let stejný, jsou 3varianty a záleží kterou si vybereš, ty si můžeš vybrat 3 nebo 4 roky

kafkula
autor
17. čer 2009

vojtisek2007-díky moc. A nevíš, jestli ten doklad z OSSZ je nějaký ofico formulář od sociálky nebo bude stačit potvrzení od napsané OSSZ(já se v těch názvech sociálek nevyznám. Nevím, jak se menuje ta, co vyplácí rodičovák).

vojtisek2007
17. čer 2009

doklad od OSSZ o tvojí mateřské a její výši se jmenuje přesně - Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku - ten ti vyplní na OSSZ - a pošlou ti ho poštou - ten přiložíš k žádost o rodičovský příspěvek, o který budeš žádat ode dne porodu - např. toho 17.7.2009 - ještě přiložíš rodný list miminka, kopii občanky tvojí i manžela. A pka když ti mateřskou vyplatí od OSSZ za měsíc třeba 3800, tak do 7600 ti to doplatí úřad práce - odobor státní sociální podpory - tam se o tohle žádá, stejně tak tam budeš žádat i o porodné a přídavky na dítě, od 1.července jsou posunuty hranice pro posuzování, takže více lidí na ně dosáhne....

tina74
15. kvě 2012

Nevěděl by někdo prosím, zda se PMM doplácí do výše rodičovského příspěvku 7.600 Kč, nebo i 11.500 Kč, je-li na tento vyšší rodičovský příspěvek nárok na základě příjmu otce dítěte?
Na Úřadu práce jsem dostala poněkud rozporuplné informace...
Děkuji za případné informace.

j.a.n.i
15. kvě 2012

@tina74 PPM se doplácí do zvolené výše rodičáku, takže teoreticky do těch 11500,- pokud si je zvolíš, ale ten doplatem už si čerpáš z té celkové sumy 220 000,- takže je to vlastně celkem jedno.

tina74
15. kvě 2012

@j.a.n.i Já vím, že se to odečítá z té celkové částky, ale nám by se ty peníze spíš hodily teď, když jsem na mateřské, později už budeme oba pracovat a nebude to hrát takovou roli.
Když jsem volala na Úřad práce před porodem, řekli mi, že se to dá nechat doplatit do 11.500 Kč, máme-li na ně nárok.
Včera jsem mluvila s konkrétní referentkou, která mě má na starosti. Byla dost nepříjemná a řekla mi, že pokud mám mateřskou nad 7.600 Kč, je to víc než dost a nic mi doplácet nebudou.
Tak teď nevím, jak to řešit, když to bude stejně vyřizovat ona...

j.a.n.i
15. kvě 2012

@tina74 Neřeš co říká, prostě to podej, ona do toho nemá co kecat, ona jen musí tu tvojí žádost o rodičák zpracovat a zadat do PC...

tina74
15. kvě 2012

@j.a.n.i Tak já to tak udělám - děkuju moc🙂
Když by to nevyšlo, tak to není žádné drama, ale jak už jsem psala, raději bych ty peníze, které můžeme dostat předem, měla teď.