Dostanem přídavky? Manžel má 20000, já 3 letou mateřskou

michaelal
6. únor 2012

Máme nárok nebo ne? Při prvním dítěti měl manžel přiznám vyšší plat, tak jsme nárok neměli, jen mě zajímá jestli na ně došáhnem. V březnu mě čeká druhý porod.... Díky za info.

janaj0
6. únor 2012

@michaelal po zkušenosti sestry, která si žádala o přídavky na dítě, když spadla do 4-leté. Má 2 děti ona pobírá 3800 a muž má do 15 000Kč čistého.Tak píšu, že na přídavky na dítě nedosáhnete. Spíš na nějaké pomocné dávky - na bydlení a tak

misi.21
6. únor 2012

Já pochybuju o tom,že vůbec na něco dosáhnete. Úřady vidí jenom čisté příjmy,ale nějaké hypotéky nikoho nezajímají... Na přídavky 100% ne!

michaelal
autor
6. únor 2012

No to jsem si taky myslela, že se zase nechytáme, ale i tak děkuji za Vaše odpovědi🙂

kackaaaa
9. únor 2012

Mě na ÚP zarazila paní za přepážkou, když jsem se ptala, zda bychom neměli nárok na nějaké příspěvky. Ptala se, jestli jsme byli oba zaměstnaní, neptala se kolik, ale zda ano. Když ano, tak že bohužel, nárok není... 🙂)

amalko
14. únor 2012

Holky já nechápu jak nemužete dostávat přídavky na deti.Pokuď vím na ne má každé díte nárok jak bohatý tak chudoba.Je to jenom o tom jakú máte trpelivosť se s úradmi hádať.Muj manžel podniká a já jsem s druhým mimčem na rodičáku.Já chodila na sociálku každej den a pokuď mi je nepřiznali potuď jsem bila otravní.Jednou jsem dokonce donesla úradníčke na papíri co všechno moje díte potrebuje do školy a já od ní žádala aby mi to zakoupili tak jak to delají u rómov.A čudujte se světu zrazu jsem na příspěvky pro deti měla nárok.Takže i mi bíli občané se musíme chovať jako rómové abychom měli na přídavky nárok.A vubec se nestidím za to že jsem se chovala jako cigánka když cigáni mají narok na všechno musí mít na to nárok i bíly občan.Já myslím když tam pujdete a budete se chovat jak normálny člověk nikdy tý přídavky nebudete dostávať.Musíme se chovat jako cigáni abychom měli na vše nárok.

j.a.n.i
14. únor 2012

@amalko Na přídavky na děti je nárok, pokud čistý příjem rodiny nepřesahuje 2,4 násobku ŽM, což je v případě rodiny se 2 dětmi cca 22700,- takže proto jste příspěvky dostali, kdybyste příjem přesahovali, tak tam můžeš být klidně každý den a bude ti to houby platné.