Dva rodné listy, jsou oba platné?

donnadoublees
28. dub 2018

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na takový zvláštní dotaz.
Mám syna s bývalým přítelem ve střídavé péči. Jednou muj bývalý potřeboval synův rodný list, bohužel jsem ho při stěhování někam zahrabala a nemohla najít, tak si bývalý přítel nechal na matrice vytvořit nový. Asi po půl roce jsem synův rodný list našla mezi papíry, když jsem vyklízela staré dokumenty. Tudíž má teď syn dva rodné listy. Chtěla bych se zeptat, zda-li jsou platné oba nebo jen ten nově vyvolaný.
Jsem z toho trochu zmatená a nevím, jestli mám ten starý rodný list odnést někam na úřad nebo jsou platný oba.
Nevíte o tom někdo něco prosím? 🙂
Děkuji za jakoukoliv odpověď 🙂 .

hermelinah
28. dub 2018

Když sem byla zažádat o duplikat, paní se smála a říkala, že hned jak budu mít nový, tak se ten starý určitě najde, že to zná, ale o povinnosti ho někde vracet nepadlo ani slovo, takže myslím, že je to jedno a platí oba 😉

aviho
28. dub 2018

Taky mám pro jednoho syna dva rodné listy, používám ten původní, ale určitě platí oba 😉

zuzineckah
28. dub 2018

platí oba

shine19
28. dub 2018

Plati oba, nedavno (taky jsme nemohli najit) nam to pani na matrice rikala 🙂

pandabox
28. dub 2018

ja mam doma xx rodnych listu, v nekterych zemich v EU maji rodne listy platnost jen 6 mesicu (delaji do nich dodatecne zapisy narozdil u nas) takze ja si casto musim cvicne pro dalsi RL, prelozit ho i s apostilou atd..🙂) takze ja uz mam doma dobry stos🙂

donnadoublees
autor
28. dub 2018

Dekuji za odpovedi, ja uz si pripadala jak blbec :D ... Nevedela jsem, jestli ten rodny list vubec muzu nekdy vubec pouzivat. 🙂

kafr
5. zář 2018

My jsme při vyklízení bytu našli RL po jednom bývalém nájemníkovi. Uvědoměle jsem ho šla odevzdal na místní matriku a paní na mě koukala jako na pako, co že s tím má dělat ona?! Když jsem se zeptala, jestli tedy ten úřední dokument mám hodit před budovou do koše, tak si ho nakonec vzala 😕 . Takže asi tak.
Přitom takový docela důležitý dokument. Představte si, že by někdo vzal váš RL a šel si nechat třeba vystavit novou občanku s tím, že ji ztratil...