Dvě jména. Jsou s tím problémy na úřadech?

sonjas
9. pro 2007

Ahoj holky, prosím vás tímhle tématem o radu a vaše zkušenosti. Na poslední chvíli s manželem přemýšlíme, jestli dát naši dceři dvě jména. Moc se nám to líbí, ale nevím jestli s tím nejsou nějaké problémy na úřadech atd. A jak vůbec oslovovat malou když má jména dvě, aby v tom neměla nějaký guláš. Díky za odpovědi

soanpe
19. čer 2009

Holky,
zajímalo by mě, jestli máte nějaký důvod, dávat dvě jména?
Nebo jde jen o modní záležitost?
Já si před 5ti lety vysnila, že když budu mít jednou holčičku, atk bude Sofie a ted jich jsou tři pr.ele 😖

zdenallicka
19. čer 2009

Soanpe, ja dam dve jmena proto, ze se nam proste ta dve jmena spolecne libi, hezky se snoubi a prijmeni je jemne doladuje...🙂 Proste se jich nechceme vzdat..🙂

Budeme mit Tadeáše Jáchyma nebo ELiáše Matěje a holky budou ROzárie Ella nebo Jasmína Mia... Jasmína jde k Jáchymovi a Ella k Matějovi..🙂

A mam neter Terezu Natali a rikame ji Natalko, Terezko Natali, nekdy Terisku... Vi, ze ma dve jmena a ze se jmenuje Tereza NAtali..🙂

zdenallicka
19. čer 2009

Se divam, ze sjem sem uz psala..😀

zdenallicka • snž • Dnes v 07:24
AHoj těhule, netěhule, maminy a jiné ženy.. Líbí se vám, když někdo nosí dvě křestní jména? Nám se to líbi moc a proto se naše děti budou jmenovat Eliáš Matěj, Tobiáš Jáchym, Jasmína Mia nebo SOfie Ella.
Zákon toto umožňuje.. Těším se na vaše názory, kombinace, praktické zkušenosti...

No jo, preference se trochu zmenily...🙂

soanpe
19. čer 2009

zdeni, jestli to ladí, tak jo
ale ty exotický jména k přijmení Novák atd. jsou divný 😅

jakoubka
19. čer 2009

Znamá má Samuel František 😒 no nevím,mě to k sobě moc nejde

soanpe
19. čer 2009

to mi pčijde taky divný 😝

jakoubka
19. čer 2009

Mě se dvě jména líbí,ale opravdu se k sobě musí hodit.

No a trošku divný mi přijde ,jaké spojení dal Petr Čech svému synovi.Damián Čech 😖 A to má jméno jen jedno 😅

sylvar
19. čer 2009

mě se spojení jmen líbí, sama jsem chtěla Sofii Sáru(Sofhie Sarah možná 😅 ),ale neprošlo ani jedno spojení
Samuel František-to je teda exotika 😅

soanpe
19. čer 2009

Jo Damián je divný , hlavně když to je Čech 😀
existuje spoustu hezkých jmen,co dobře znějí česky i anglicky

jakoubka
19. čer 2009

Damián se mi líbí,ale to příjmení mi k tomu neštengruje 😝

sylvar
19. čer 2009

Sophie, pardon 😅

soanpe
19. čer 2009

sylvar 😉

sylvar
19. čer 2009

ale Sofie je taky hezký 😵

soanpe
19. čer 2009

k jejímu příjmení by Sophia bylo divný 😅

lenkabu
20. čer 2009

soan:moje vysvqtlení dou jmen jena předchozí straně 😉

soanpe
20. čer 2009

leni: v tomhle případě je to pochopitelný, jako vzpomínka na někoho blízkého 😉
ale nechápu takový ty Izabela Mercedes Řeháková 😀 😝

zdenallicka
20. čer 2009

Žofré a Angelika Žufánkovi... 😅 😀 😝

O jednech sjem vedela.... 😕

emamamamu
20. čer 2009

ja vim o lidech, kteri dali jmeno svemu synovi Jean Claude Wantulok..i to se deje 😀 😀 😀

lucenek
20. čer 2009

Esmeralda Rosalinda čonková..toliko jméno z naší porodnice....cca 8let zpět 😀

emamamamu
20. čer 2009

zdenal u nas byli Angelina a Zofre Puczokovi😀

emamamamu
20. čer 2009

teda Angelika😀

zdenallicka
20. čer 2009

Emo, tohle byli cikanatka v kojenaku...🙂

gabbi
20. čer 2009

Ahoj holky.

tak my zijeme v zahranici a tady se naopak dve jmena doporucuji - kvuli kradezim identity.
My jsme nad tim premysleli a nakonec jsem si zamilovala to, ze syn ma druhe jmeno po dedeckovi, ktery se ho uz bohuzel nedozil. Ono kazde spojeni je ze zacatku tak trosku divne a pak se zacne dane osobe libit.
Nase kure se jmenuje Peter Edward🙂

sisi.v
20. čer 2009

my tedy máme taky dvě jména, ale protože manžel na tom trval kvůli křtu, všichni v jeho rodině mají všude dvě... no, říkáme jí stejně jen jedním a v první třídě nás bude nenávidět 😉.

ale nechápu jak může někdo dát dvě cizokrajně znějící (a píšící) jména a český příjmení ☹, přijde mi to hrozně maloměšťácký. mmch, mně se hrozně líbil sebastian na kluka, ale pak jsem někde slyšela volat na chlapečku sebíčku a úplně jsem se opotila 😉 - všem sebastianům se omlouvám předem 🙂 a stejně máme nakonec holčinu.

rezetka
23. čer 2009

Soanpe, já si vysnila před 9 lety Tobiáše a teď je na každém kroku, ale co se dá dělat. A Bořivoj byl můj praděda, je to pocta.
A Eliáš Jan je moc krátký a moc měkký, navíc Jana nechce manžel. Potřebovala bych něco s r nebo ř, to bude dřína zas něco vymyslet 😀
Sisi, stejně, jak mě se zprotivil Tadeáš, volat na něj Táďo, je prznění 🤐.
A my máme naštěstí cizí příjmení, takže k němu můžeme dát snad cokoli, jen poněkud tvrdé, takže zas musíme vybírat měkká jména.

caira
23. čer 2009

my mame taky dve jmena..jak rika gabbi, je to dobre kvuli identite a vim, ze dcera je jedina s tim jmenem 🙂

Me se dve jmena libi, dala bych to i kdybych zila v CR...znami maji holcicku Ellen Elisabeth a rikaji ji Ella 🙂)

aniska
23. čer 2009

zeny, a ako je to potom, ked tie deti(alebo aj my, kym nebudu plnoleti) budu vyplnovat lajstra na uradoch. Na vodicak a obciansky to bude isto chciet napisat komplet spravne,ale co take menej dolezite - potvrdenie o studiu atd.. ak budeme mat dievcatko, tak muz chce dvojmenne, a obe mena su dlhe, Ja si este dobre pamatam,ake som mala fofry pri vyplnovani na uradoch aj s mojim jednoduchym:( Staci dat potom miesto toho druheho mena napr. len prve pismeno a bodku? aby sa chuda dieta koli anm potom neupisalo k smrti 😝

zdenallicka
23. čer 2009

Anis, ptala sjem se a pri urednim styku vyzaduji obe jmana psana v celem zneni.. Na takove to bezne podepisovani podme staci, kdyz jedno jmeno napises jako pocatecni pismeno s teckou a druhe cele.. My treba budem mit Tadease Jachyma a rikat mu bedem Jachyme, takze predpokladam, ze bude moc napsat T. Jachym a prijmeni...

caira
23. čer 2009

aniska : jak casto prosim te litas po uradech a vyplnujes formulare? jednou za uhersky rok takze to napsani o jedno jmeno vic fakt nezabere vic nez 3 vteriny na kazdem formulari... 😀

zdena: neni to nahodou obracene...vsude se prece pouziva prvni jmeno a druhe se da zkratit na prvni pismeno ...nikdy jsem neslysela, ze by se pouzivalo jen to druhe a misto prvniho se dalo jen pismeno s teckou...
😉

treba manzel ma taky dve jmena a vsude i na bank karte ma Robert I. a prijmeni...

zdenallicka
23. čer 2009

Cairo, my budeme pouzivat jmeno druhe... A kdyz se pouziva prvni a druhe se pise s teckou, proc by to nemohlo byt i naopak??