Dvě neschopenky. Jít do práce nebo čekat na neschopenku od doktora?

19. únor 2022

Když manžel měl covid, vystavila mu neschopenku hygiena ale i jeho obvoďák. Má jít zítra večer na noční, ale jeho obvoďák říkal že vzhledem k tomu že je víkend mu neschopenku ukončí k pondělku. Dnes mu ale psala hygiena že od nich má dnes neschopenku ukončenou. A manžel teď neví,má jít zítra do práce nebo čekat do pondělí na neschopenku od doktora?

bara88
19. únor 2022

Tyjo a proč má jako dvě neschopenky?obvodakovi měl hned zavolat ať neschopenku stáhne

autor
19. únor 2022

@bara88 To netuším, ale prý to tak dělají u všech...

vladenkamaminka
19. únor 2022

Obvodak to už nestahne asi.... U nás byla 1.pozitivni dcera, tak jsem měla paragraf na ní, já to pak od ní chytila a musela volat své Dr, říkala jsem ji, ze zatím nemocenskou nechci, že mám paragraf, ta koza ho ale vystavila i tak, musel se zrušit pak ten paragraf protože mi má obvodní tvrdila, že nemocenska zrušit nejde, nevím, jestli to bylo kvůli izolačky...asi bych to řešila u té hygieny ať to zruší

bara88
19. únor 2022
autor
19. únor 2022

@vladenkamaminka Manžel teď nemá možnost žádnou, chtěl kontaktovat hygienu,tam nejsou, a doktor bude až od pondělí.

jamborka
19. únor 2022

Nechápu, jak si mohl nechat vystavit 2 neschopenky ... Kdo mu ji vystavil jako první? Jestli lékař, tak se to hygieně mělo nahlásit, pokud hygiena, tak s tím zase neměl mít nic společného lékař ... A má je vystavené ke stejnému datu?
A mimochodem PN se normálně ukončuje k neděli, mám to stejně, v pondělí jdu do práce 🙈

jamborka
19. únor 2022

Takže by ji klidně mohl ukončit k sobotě, pokud půjde v neděli do práce, ne?

autor
19. únor 2022

@jamborka První asi hygiena s tím, že mu psali ať informuje svého doktora i kvůli vystavení neschopenky. No tak ho informoval,a tam mu řekli že bude mít neschopenku od nich.

drep
19. únor 2022

Dvě neschopenky existují, stává se to. Pacient je v kontaktu, KHs vystaví karantenní neschopenku, pak začne mít příznaky, kontaktuje praktika, já se na potřebu Pn vždycky ptám, ale “cizí” (jinou než námi vystavenou) Pn nevidím. Ta od KHS se automaticky ukončuje pátý den. Izolace je nejméně 5 dní, den jedna je den po testu, ale neukončuje se automaticky, člověk musí být dva dny bez příznaku. Jsme vždy domluveni, že zavolá v pátek a ukončím k víkendovemu datu, event. Lze ukončit zpětně, ale to není moje povinnost, já jsem povinna ukončit ke dni, kdy zjistím, že je dotyčný práce schopný

jamborka
19. únor 2022

Aha, tak to teda asi podělala hygiena ... Já bych šla asi do práce a nechala si tu neschopenku ukončit k sobotě 😉

j.a.n.i
19. únor 2022

@jamborka Jo, videla bych to stejně. A když to doktor najodou ukončí az k pondelku, tak ona se s tim ossz nejak popere.

autor
19. únor 2022

@drep Manžel má neschopenku v izolaci,měl potvrzený covid. Nikdo se ho z hygieny neptal jestli je vůbec schopný fungovat a ukončili mu to. A doktor mu říkal že si má v pondělí zavolat, a buď mu jí ukončí nebo prodlouží.

jamborka
19. únor 2022

A tak jak mu je? Je schopný jít do práce?

autor
19. únor 2022

@jamborka Víceméně dobře. Jen když chvilku stojí nebo třeba myje nádobí tak mu je mdlo,ale nic s čím by prý měl být doma.

jijulka
19. únor 2022

at je doma, nema cenu nic uspechat.

j.a.n.i
19. únor 2022

Tak ten popis mi zrovna nepřijde, ze by byl zdravy...

janik01
19. únor 2022

Také jsem měla neschopenku od hygieny, zavolala jsem své obvodní a ta ji ve svém systému našla a převzala si ji. Marodila jsem celkem 14 dní.

autor
19. únor 2022

A nevíte jak by to bylo se mnou, kdyby si to manžel protáhl? Neprodloužila by se mi karanténa že ne?

jijulka
19. únor 2022

ne tvoje karantena s tim nesouvisi

michaela666
19. únor 2022

Vidíš, tvůj manžel má 2 neschopenky. Tomu mému nechtěl dát neschopenku ani doktor ani hygiena. Na 3 dny si musel vzít dovolenou a denně volal po všech čertech. Nakonec si ji po 3 hodinách telefonátu a nasrání vyřval na 7 úřednici hygieny které volal....Ať do práce nechvátá a radši si odpočine.

autor
19. únor 2022

@jijulka Super, mě už nebaví být doma 🙂

autor
19. únor 2022

@michaela666 Cože??? Vyplácat si takhle zbytečně dovolenou...To je hrůza 😮

michaela666
19. únor 2022

Jj taky jsem byla naštvaná. Nadruhou stranu radši 3 dny než 10, které jsme byli doma zavření.

ahyt
19. únor 2022

@drep my to delame tak,ze pokud ma pacient vystavenou PN z OHESU a objevi se mu priznaky,tak pojud nam pacient zavola,coz by tedy mel,tak my tu PN z OHESU prevezmeme k nam .

ahyt
19. únor 2022

@janik01 presne takhlr to delame ny,jsem PL a pisu nize

jijulka
19. únor 2022

@ahyt spravne jsou obe varianty, muze byt souběh PN z khs a od PL nebo si PL muze neschopenku od KHS prevzit