Dvojčata. Je možné dostat od státu nějaké peníze?

arwenka
25. čer 2009

Ahoj holky, chtěla bych se poradit se zkušenějšími, zda je možno dostat od státu nějaké peníze, když má maminka dvojčata a jen jednu mateřskou. Moc děkuji za rady

aja123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aja123
26. čer 2009

Ale tady nejde o to kolik kdo vydělá, autorka tématu se chtěla jenom zeptat, jestli třeba by nemohla zažádat ještě o nějaký příspěvek navíc a já ji plně chápu, já bych využila taky všechno co jde, už jenom taky proto, když si vzomenu kolik odvádím měsíčně státu na daních, tak je mi z toho opravdu na zvracení, říkám tomu " zaplať si romskou rodinu" 😝 . A proč si teda nevzít alespoň kousíček zpět 😉

sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aja123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
soanpe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aja123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
arwenka
autor
26. čer 2009

Sis, ahoj, ale kdepak, od UP nema ani korunu a dela zcela legalne....

Holky, nehadejte se, dyk je dneska peknej dan - muj posledni v praci 🙂

Jani - kdyz jsme cekala sveho prvniho syna, tak jsem denne cestovala a v patek vecer v devet prijela a v sobotu rano v 6 jela rodit 🙂 Mas pravdu - ani mne moc sil nezbyvalo....jestli ja nejsem drobinek workoholik...

Jinak sem tady z kontroly, byla jsem uplne v soku, Sandra ma 1,70 kg a Nicolas 1,60 kg, holcicka se otocila hlavickou a tlaci mi na spodek, proto ty bolesti v podbrisku, otevrena jsem vic, nez minule, ale snad ne o moc.....vcera jsem myslela, ze chcipnu, dneska je to trosku lepsi

sisstin
26. čer 2009

arwenka:tak to je fajn 😉 Topolánek chtěl zrušit jak podporu, tak i to, že UP platí zdravotní pojištění..a to mi teda už přišlo drsný 😔 páč z čeho si ho ten člověk má platit, když je nezaměstnaný že 😝

jannanatys
26. čer 2009

arvwenka:hlavně se šetři a začni odpočivat at pak na sale maš silu ne jako ja ☹ jsem si řikala ty penize potřebujem a těhotenstvi neni nemoc ale pak jsem toho litovala že jsem až do konce byla v praci 😒
na sale už žadna sila nebyla unavena jsem byla jak četr a mala měla šnuru kolem hlavy a špatně dychala a ja malem vykrvacela a nakonec byl cř!!a hura mala byla v pořadku!!!a to je to nejcenějši mět zdrave ditě!!!

smilers
26. čer 2009

arwenko, mas narok na vyssi porodne, materskou a rodicak, ktery je vsak pocitan na jedno dite

pak muzes zkusit pridavek na dite a bydleni, ono sice muzou byt pridavky posunute o nejake to procento hore, ale i tak pochybuju, ze se do toho neko vleze

sisstin
26. čer 2009

smilers, arwenka: mně přijde divné, že ví vícematky byste neměly nárok na přídavky, když já znám vcelku dost ženských, který je berou, a rozhodně ani bez nich na tom nejsou špatně 😕 myslím, že arwenka by to mohla uhrát na to, že je svobodná 😉

majmuna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
smilers
26. čer 2009

sis toz ja jsem vdana a tim padem se posuzuji spolecne vyse prijmu a tim padem, to u nas nehrozi 😉 arwenka jako svobodna mozna, ja ne

smilers
26. čer 2009

sis, aby jsme na ne dosahli ,muselo by to byt ne 2,4 nasobek ale 3,4 😉

jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
smilers
26. čer 2009

vojtisek2007 no zas o tak zavratny posun tedy opravdu nepujde
cituji:

Ke zvýšení přídavku na děti by mělo dojít od 1. července letošního roku. Zvýší se koeficient pro nárok na přídavek na dítě, ovšem nijak závratně. Z dosavadních 2,4 na 2,5 násobku životního minima

sisstin
26. čer 2009

smilers: a kolik je ted vůbec životní minimum? 😕

arwenka
autor
26. čer 2009

No holcinky, huraaaaa, my se bavime k tematu 🙂
Ja si taky myslim, ze aspon ty pridavky bych dostat mohla, pritel ale b ude uvedeny v rodnem liste jako otec a tim padem nas stajne asi spocitaji dohromady 😒

Sis - s tim zdravotnim pojistenim by to teda ale fakticky prehnal - vsichni na svete nejsou cerny a tady v nasem kraji je to pekna bida s praci ☹

sisstin
26. čer 2009

arwenka: právě, my jsme se třeba na úřadě dohadovali, jestli já mám s MP společnou domácnost nebo nemám 😅 páč sice spolu jako fyzicky nebydlíme, ale samozřejmě na dítě a na veškeré moje potřeby platí a jsme normálně spolu 😅 ale myslím, že jakmile ho uvedeš jako otce, tak je bud společně posuzovaná osoba nebo musí platit alíky 😉

smilers
26. čer 2009

sis zalezi na poctu clenu v rodine, http://www.mesec.cz/texty/zivotni-minimum/

majmuna
26. čer 2009

arwenka...alspon u nas na socialce vubec neresi spolecnou domacnost...pokud je otec uvedeny v rodnem liste socialka to bere tak ze se ma starat on pripadne ty od nej vymahat to co ti patri soudne

sisstin
26. čer 2009

smilers: tak to bych se tuplem mohla jít klouzat, páč příjem mých rodičů je okolo 50tis 😅

smilers
26. čer 2009

siis 😀 😀

sisstin
26. čer 2009

smilers: ale ted do toho čučim, a drsný..dítě do 6 let 1600Kč 😲 😖

smilers
26. čer 2009

proto rikam, ze nase rodina se tam urcite nedostane😀 a co se tyce bydleni, tak to by nasi museli oficialne uzavrit s nama smlouvu a odvadet dane, takze to urcite nehrozi, takze nam nic jineho nezbejva,nez jet sami na sebe

arwenka
autor
26. čer 2009

Smil - to bychom museli púodle te tabulky vystacit normalne s desetitisicovym prijmem....kterej kokot tohle dovede stvorit??? A rosice s nama nebydli, jeste to tak - mamka ma 3+1 v panelaku a nevim, jak bych tam bez hadek naskladala 3 dospely a 3 deti - bych se s tema hnedocechama mohla dat do spolku rovnou...

Sis - jo, tak nejak jsem si to myslela - proste to asi vazne nijak neobejdu - kdyby byl hlasenej na UP, tak je to dost mozne, ale v te dobe, az se narodej, uz byt nemuze - i vzhledem k jeho praci, kteropu vykonava hodne daleko od nas a jezdi dom jen na vikendy. Kdyby to tak bylo i s dvema mimama, zcvokla bych se - a malej jde do prvni jeste k tomu....