Dvojčata. Je možné dostat od státu nějaké peníze?

arwenka
25. čer 2009

Ahoj holky, chtěla bych se poradit se zkušenějšími, zda je možno dostat od státu nějaké peníze, když má maminka dvojčata a jen jednu mateřskou. Moc děkuji za rady

markytkaaa
25. čer 2009

arw: stát se k maminkám dvojčátek chová, jako kdyby šlo jen o jedno dítě, takže bohužel 😉 a když na to nemají nárok ani maminky vícerčat ... tak asi tak 😉

markytkaaa
25. čer 2009

arw: jediné čeho vlastně dostaneš trochu "více" bude porodné 😉
Ale znáš to, maminky si většinou děti nepořizují kvůli penězům ... pár diskuzí tady na to téma již bylo ... pořizují si děti rodiče, né stát, tak proč by je měl stát dotovat? 😅

danca27
25. čer 2009

😉 😉 😉 markyt super napsáno😀....přesně kdyz na to nemáte tak nemějte děti prostě tak to je..muj názor!...nebudu dítěti odpírat to, co nemuze mit a ....tak ..prostě u nás to bylo neplánovaný, ale jako kdyby jsme byli chudý tak nevim...asi by mi to bylo líto...vzdycky jsemchtela aby moje dite melo vsecko to, co já nikdy nemela a tak to ted má...-))).....

ankili no kozy tady u nás dolev lese😀.....diky za zprávu🙂 super napsáno...nadávání na hubnutí a přitom přežírání si myslela?...😀 no o tom ani nemá smyslu psát🙂...a kdy budete mit taky cestu do Palladia??....

markytkaaa
25. čer 2009

mmch ještě k té mateřské - mateřskou (nebo pak rodičák) pobírá matka jako takovou svou "výplatu" (je to málo že jo, když je v pohotovosti 24 hodin a je to uklízečka, kuchařka, vychovatelka, učitelka, manželka .... ale jsou to peníze, a jejich dost, v ostatních státech si o tomhle mohou nechat zdát - nebo snad na tři roky rodičák, haha).

Přímo na dítě se pak vztahují pouze přídavky na děti a na ty si v dnešní době nikdo moc nedosáhne. Snad by rodina musela mít jen 2,4 násobek životního minima ... a jde jen o pár stovek ...

arwenka
autor
25. čer 2009

Danco, zrejme odpoved malinko mimo, protoze ja mam dvojcata silne neplanovane a protoze nejsem z hornich deseti tisic, nedam je k adopci nebo si nenecham jedno odsat....NEMELA JSEM TIM DOTAZEM NA MYSLI VYSSI MATERSKOU, nejsem ignorant, ktery si neni schopny najit na netu zakony, chtela jsem se poradit s maminkami dvojcat, ktere treba nejsou vdane - zajima me prispevek na bydleni a podobne veci, NE DVOJNASOBNA MATERSKA, VIS?

fanys
25. čer 2009

arwenko-bohužel-jsem maminkou dvojčat-a jako slovenka co tady maká přes 8 let,platí dane i soc.,je vdaná jsem měla problém i s porodním.Musela jsem si žádat o výnimku na krajském uřade,ale to mi neporadili na soc.ale já si to nastudovala na netu.....Asi tě moc nepoteším ale rodinn.přídavky jsme taky nedostali-máme nadstandarní příjmy-asi-převyšovali jsme v celoročním průmerů o 74.korun 😒 ale já se nestežuju,jsem konečne spokojená.držím palečky 😅

markytkaaa
25. čer 2009

arw: možná by se mohl angažovat spíš otec dětí než dojit prachy ze státu 😉

fanys
25. čer 2009

jo a prosím tě na řeči podobné těm nahoře si časem zvykneš-neboj se 😝 to je klasika

arwenka
autor
25. čer 2009

Markyt - ale ne, on se stara, vazne, my jsme spolu, jen nejsme svoji.....zatim totiz nema oficialni zamestnani, o nic jineho nejde, je vedenej na UP, ale samozrejme pracuje bokem....ptam se proto, ze jsme v najmu a bude taaaaaaaaaakhle tezky to uplatit. A mam syna, jde do 1. tridy....

Fanys - ja jsem silene alergicka na ty, co vsecko vedi tak strasne dobre, ale v kuzi druheho se nikdy neocitli.....podle nalezu jsem nemelea totiz prirozene skoro sanci otehotnet - a povedla se dvojcata....

fanys
25. čer 2009

ANO arwenko a bude hůř,ber to tak že ti třeba závidí porodné že budeš mít vyšší-nevím já se zatím nesetkala s tím žeby duomaminy byli tak sprosté a drzé na monomatky.zvláštěněkteré že mary....???? 🙄
Musíš si nato zvyknout protože těch utoku bude jak hub po dešti.nenech se otrávit.....je to dvojnásobná straost ale taky radost.

jannanatys
25. čer 2009

arvenka:ja tu založila podobne tema ale odpovědi stejne jako tady 😠 ono vždy ti co se maji dobře pišou arogantně 😖 jak to tady vidiš!!!nikomu jsem nikdy nic hrozneho nepřala ale ti co nemaji dvojčatka tak těm bych přala aspon 5terčata!!a ten kdo se ma v dnešni době dobře musi asi krast nebo mět rodiče sponzory ale to se ti tu nikdo nepřizna!!!

danča:to že když někdo nema penize tak at nema děti je fakt ubohe!ono se ti muže stat že budeš mět penize a děti ne!a pak se nad sebou zamysliš!! 🙄 🙄 🙄

fanys
25. čer 2009

janna....k tomu vzkazíku pro danču se přidávám 😝

arwenka
autor
25. čer 2009

Me to, holky, z miry nevyvede. Jsem zvykla, za kazdou takovou reakci je jen a jen zavist nebo nespokojenost nad sebou samym. Jasne, trochu neco jineho je treba IVF, pokud do ni rodice jsou a vedi, ze je zde vysoka pravdepodobnost vicecetneho tehu a presto ji podstoupi, i kdyz nemaji prostredky....to je trosku riziko, ale zmarit zivot prirozene pocatych dvojcat? To nemuze nikdo myslet vazne....

markytkaaa
25. čer 2009

Tak dámy ... dětem lásku na talíř nenaservírujete a ani je neoblečete do rodinné harmonie co si budeme povídat.

A nevidím nic drzého na tom, že děti si pořizují rodiče a né stát, takže nechápu tu neustálou touhu ždímat prachy, když prostě není z čeho ... rodičák je více než luxusní, naše mámy braly zlomek a vše šlo ...

A ti co si nestěžují, nemusí být z horních deseti tisíc, ani nemusí být dědicové impéria, ale rozumně uvažující lidé, co chodí do práce a přemýšlí, zda jsou zabezpečeni a zda zvládnout uživit dalšího člena/členy rodiny ...

Já sama bych si dvojčata přála a souhlasím, že je to přesně tak ... dvojitá starost, dvojitá radost ... a při dnešních cenách je skutečně dítě/děti docela luxus, právě proto, je plánované rodičovství vhodnou volbou 😉

markytkaaa
25. čer 2009

Tak myslím, že když někdo vyjádří svůj názor a nesouhlasí s celým kurníkem nemusí být zelený závistí, že mamča dvojčat dostane vyšší porodné 😅 to mi přijde tedy silně ujeté 😝 😀

arwenka
autor
25. čer 2009

Jeeeee, tady nikdo nemluvi o vyssim porodnem, Markytko. Stejne se za nej poridi leda tak kocarek a neco malo do vybavicky. Moje dvojcata jsou dar od Boha a protoze jsem myslela a mela lekarsky potvrzeno, ze me nejspis ceka IVF, neresila jsem - priroda vyresila za mne. Pro Tvou informaci - zitra zacinam 30.tt a STALE CHODIM DO PRACE , prestoze mi neni nejlip....a ty prace mam dve.

Kurnik, jak rikas, ma jeste malo clenek, presto - deti se neplanuji, deti se rodi, vis? A ja ROZHODNE nehodlam zdimat stat, kdyby tomu tak bylo, valim se doma uz od 3. mesice, od nejz me doktor posila na rizikove...

markytkaaa
25. čer 2009

arw: no pokud čtu dobře, tak tady zazněla závist z výšše porodného ... právě proto píšu, že je to ujetý ... taky vím, kolik co stojí a dvojčecí kočár není nejlevnější záležitost ...

Nikdo tě nežene na potrat, je to tvá věc ... a tvou věcí by to taky mělo zůstat, jestli chápeš co tím myslím 😉

A k tomu plánování/rození ... si myslím, že děti by se měli skutečně nejdřív plánovat (ne jako tenhle měsíc do toho začneme bušit ... to ne, spíš v tom stylu, jako jsme připraveni, jsme na tom finančně tak akorát - oba máme práci, necháme tomu volný průběh) ... to že se děti neplánují ale rodí většinou vyznává jiná sorta lidí ... ale těm veškeré dávky přiklepnou, protože by se jednalo o diskriminaci, nezlob se na mě, ale ty mezi ně podle fotky bohužel nepatříš, takže se obávám, že si o nějakých dávkách můžeš nechat zdát ...

Teď mě tady třeba sežerte, ale je to tak ... ono to totiž není o diskriminaci romů, ale spíš o diskriminaci bílých 😅

fanys
25. čer 2009

markytkaaa- 😀 😀 ano těd si svůj předešlý příspěvek poněkud zlidštila,aspon pro moje uši.a s tím že závídíš porodné -to měla být nadsádzka.
😝 spojení celý kurník-zajímavé-jen by mne zajímalo proč vůbec do tehle diskuze jdeš-k otázce si se pro arwenku stejne věcne nevyjádřila ,žeby proto aby si si do ní kopla? 😒 😒 😒 promin ale tak mi to přijde.čus

jannanatys
25. čer 2009

kdyby nebyli děti tak kdo by dělal na duchody a na vše ostatni???to by jsme asi vymřeli ne???a ono ty řeči :tady u nas je super rodičak 3-4 roky jinde to neni tam dostavaji meně peněz atd jo to je možna pravda ale otec rodiny tam vyděla dost na vše a ještě jeho žena nemusi ani do prace protože manžel vyděla dost peněz pro všechny a to tady asi težko!!
a když joo tak si tady ty nanynky vyskakuji a samy nevi co je to prace!

arwenka
autor
25. čer 2009

Markyt - v posledni vete mas neskutecnou pravdu.....
Fanysko, nerozciluj se 🙂 Me to vazne nerozhodi, mela jsem pocitat s tim, ze maji lide i jine nazory 😖

markytkaaa
25. čer 2009

fanys: ještě jsem nezažila ženskou, která by prostě nebyla slepice 😉 (sebe nevyjímaje), už to kolik nás je tady na koňovi a žádná "nemlčí" 😉 takže to nemělo vyznět jako urážka ... mohla jsem napsat já nevím sněm? skupina? nebo tak něco ... 😉
jinak k otázce na arwenku se v podstatě nevyjádřil nikdo ... respektive když se to shrne, tak porodné, mateřská, rodičák ... jsou tak jediné penízky, se kterými může arwen počítat, přídavky na dítě (jsem psala výše) jsou jen pro ty, co dosahují max 2,4 x násobku životního minima, což povětšinou pobírá diskriminovaná část obyvatelstva ... a opět jak jsem psala výše stát bude radši diskriminovat bílý než romy, aby si to nepos*ali 😅

markytkaaa
25. čer 2009

janna: no naše generace už si na žádné důchody nešáhne, to je jasný už teď 😉 makat se bude holt až do smrti 😉
nevím jestli to oslovení "nanynka" patřilo mě ... co si vyskakuje a neví co je práce ... no je to zajímavé tvrdit, když o tom nic nevíš 😉 pracovala jsem do porodu, pracuji při dítěti (je to tedy spíš přílepšení k rodičáku než práce jako taková, protože jsem matka slepice, co potřebuje mít svoje kuře pod křídly 😉) a hodlám se zase vrátit do práce ... k práci jsem čuchla a nemůžu říct, že by mi smrděla, takže asi tak 🙂 😀 a jestli mi to nepatřilo to oslovení ... tak jsem se rozepsala zbytečně 🙂 ale alespoň víš, že nejsem žádná dědička nebo manželka ředitele zeměkoule, abych si mohla vyskakovat s prachama 🙂

arwenka
autor
25. čer 2009

Holky, ja jsme nechtela, aby se tahle diskuse zvrhla ve slovickareni 😒
Myslela jsme si od zacatku, ze jsou nejaky penize od statu kravovina, ale presto jsme si rekla, ze lina huba, holy nestesti - a prisla jsme se zeptat. Opalit se u more a hrat chudou Romku uz nestihnu, tak mi zbyvaji vlastni ruce a ruce meho pritele (NASTESTI umeji oboje makat.....)
Preju vam krasnou noc, musim si jit lehnout, protoze mi neni nejlip.....

jannanatys
25. čer 2009

markytka:napsala jsem to tak jak jsi to četla a určitě to nebylo na konkretni osobu ale osoby!at si to každy přebere jak chce!!

arwenka:jen jdi spinkat ja taky makala až do porodu a když ti řeknu že ještě v den porodu jsem byla v praci tak neuvěřiš!a pak na sale jsem neměla ani silu tlačit tak hlavně odpočivej zasloužiš si to!

vojtisek2007
25. čer 2009

arwenka - já trochu z toho praktického soudku - měla by sis skusit zažádat o přídavky na děti - teď od 1.7.2009 jsou posunuty hranice pro poszování, takže na ně "dosáhne" víc rodin, pak si také můžeš zažádat o příspěvek na bydlení (tam se dokládá kolik platíš nájem, elektriku,plyn,otop) - neříkám, že ti něco z toho přiklepnou, ale za pokus to stojí, všechny potřebné formuláře i to co k nim musíš doložit je na stránkách www.mpsv.cz - stačí poslat poštou....

danca27
25. čer 2009

jannanatys musim teda reagovat tys me pobavila .🙂))..tak za prvý s těma penezma a prací a horníma desetitisícema nahoře 🙂 manzel pracuje poctive uz 12 let v bance to, ze vy se asi nemate zrovna nejlip je jen vaše vec jako to nikdo nikomu nerika jak se ma ucit kam ma jit atd ..to, ze se tady v Praze lidi maji lip, to je pravda, ale jinde na jine pobočce a v jinem meste by se mel taky dobre ...jde jen o to, jak ten či jaký človek uvazuje nad tim, co by chtel v zivote dělat a co by chtel v zivote mit..a tim chci take napsat, ze ani jeden nejsme z bohaté rodiny, či vydržováni tatínkama a nebo ..díkybohu... někam dosazováni na pracovni pozice...já sama taky na zadku nesedela a začínala taky vším možným...prvotní byla cizina ... a ani nikdy nebudu chtit bejt vydržovaná,(jen s mám manželem to moc nejde...🙂 proto moje povolání taky neni uklizečka nebo prodavačka v obchodě i kdyz nerikam, ze jsem tu praci nezkusila🙂...Zkrátka kdo chce kam pomuze si tam sám....a tak prosím nezávid , není co sama sis mohla taky udělat život podle svých představ🙂...🙂)))tot vše....

Všeobecně s dvojčaty to neni lehký, kočár stoji minimálne lepší 30 tisic a porodný nic moc...nemluvim o tom co treba jsme po porodu absolvovali my, ze jsme byli po nemocnicich s malým atd a to jsou teprve poradny penize, takze to beru tak, ze nebyt tech penez tak bychom byli uplne vyrizený a ...proto teda obdivuju lidi co do dvojčat jdou...kdyz nemaji penize..nebo maji jakztakz ,protoze pri takovýhle nepočítáný výdaje....to je fakt síla!!!

jannanatys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
markytkaaa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sisstin
26. čer 2009

btw. arwenko, pokud tvůj přítel pobírá podporu od UP, a vydělává si vedle..tak bych to radši na net nepsala 😉 protože je to podvod, a kdyby vás někdo prásknul, tak je z toho docela polízanice 😉

jinak dle mého nějaké příspěvky možná dostaneš, ale musela bys dle mého zatajit otce, a pak prokazovat, jak moc velkou spotřebu máte v domácnosti atd, ale je to docela opruz, sociálka někdy chodí až domů atd, měla jsem známou, která má vcelku bohatého přítele, ale chtěla pobírat dávky na syna, pracovnice přišla k ní domů, zjistila, že má 30párů bot..a nebylo o čem 😝