Exekuce, kolik mi strhnou na rodičovském příspěvku?

martaslunicko
14. kvě 2014

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat zda se některá z Vás neocitla ve stejné situaci jako já. Mám po bývalém manželovi exekuci a zajímalo by mě kolik mi můžou strhnout na rodičovském příspěvku. Chtěla bych 2 variantu, ale mám obavy aby mi polovinu z toho nestrhli. Bohužel nijaká domluva s nimi ani s bývalým není možná. Ex dělá načerno, takže je z obliga a strhávají peníze jenom mně, protože dluh vznikl za manželství.

heliik
14. kvě 2014

@martaslunicko : Ahojky. Kamarádka ma exekuci na RD ale ta je na 4 lete. Nechávají ji jen minimum, takže ji snad strchavaji 100kc protože má 3800kc nebo kolik je na 4 letě...

heliik
14. kvě 2014

@martaslunicko : Nejde se domluvit s exekutorama na spatkovem kalendáři? To by mělo jít...

zamilovanadonej
14. kvě 2014

@martaslunicko Já teda ve stejné sotuaci nejsem, ale určitě udělej to, aby ti rodičák chodil složenkou a ne na účet, a zkus se domluvit na splátkovém kalendáři.

martaslunicko
autor
14. kvě 2014

@heliik
@zamilovanadonej nejde se s nima domluvit, můj bývalý s nima nekomunikoval a ani to platit nemíní, takže to zbylo na mě. To že si to nechám posílat složenkou nic nezmění, protože oni dají exekuci přímo na instituci, která rodičák vyplácí. Navíc mi peníze chodí na cizí účet, takže v tomhle obavu nemám.

zamilovanadonej
14. kvě 2014

@martaslunicko No tak to je rada drahá, nechají ti určitě jen minimum.

1nadenka1
14. kvě 2014

taky jsem se bohužel dostala do takové prekerní situace a vůbec je nezajímá kolik člověk bere a z čeho má živit děti... musím posílat 3000měsíčně nebo mi všechno vemou... rodičák mám 3700...

speedygon
14. kvě 2014

@1nadenka1 počkej, životní minimum vám zůstat musí...záleží asi, jestli máš partnera nebo jsi na děti sama....

heliik
14. kvě 2014

Ano životní minimum by vam zůstat mělo..

lendaw
3. říj 2014

@martaslunicko můžu se zeptat jak to dopadlo? Dostala jsem se do úplně stejné situaci jako vy. Mám rodičovskou 10000,- a k tomu 2x500 přídavek na dítě. To jsou jediné mé příjmy. A dnes mi přišlo vyrozumění o uvalení exekuce na bankovní účet (tam stejně nic nemám) a na příjmy od ÚP. Chci si domluvit splátkový kalendář s exekutorem, protože exmanžel také nehodlá nic řešit a platit. Ale s mým příjmem a možnosti budu moct splácet tak 1000,- měsíčně. POzastavili vám exekuci na RP i po dohodnutí splátek?