Exmanžel nepřizná skutečný plat a brání zvýšení alimentů

popelka.miri
27. srp 2009

Můj exmanžel změnil nedávno zaměstnání...pracuje u svého známého, se kterým se dohodl, že mu bude platit na ruku a oficiálně mu píše plat jen 10 000Kč, prý abych nemohla žádat o zvýšení alíimentů na děti! 😠 Od října beru mateřskou jen 3800 a alimenty na všechny děti 5000. Kluk jde teď do školy, výdaje rostou, příjmy klesají... Dnes jsem mu řekla, že chci žádat a on, ať to ani nezkouším, že se dohodl se zaměstnavatelem...!Že by mi to soud snížil 😠
Jeho známost teď jde na vejšku a on si sehnal podnájem, kde s ní hodlá žít a vyloženě ji podporovat ze svého, ale na děti mi přidat nechce, aby si mohl dobře žít s ní. Jsem vytočená a nevím, jak se bránit...Poradite mi někdo? Děkuji.

mikca
28. srp 2009

moje znama mele neco podobneho..dlal normalne zadost k soudu, rekla to tam soudci ze jeji mazel dostava penize bokem, on to samozrejmne poprel..no a soudce rekle dobre, tak tam proste poslem kontrolu jak je to tam s ucetnicvitm a vůbec se vsim...tak mu zklaplo..ale asi bude zalazet na soudci...ale urcite to zkus..pokud nebudes mit nejk prehnane naroky, tak si myslim ze ho trosku zkasnou 🙂

jabjunka
28. srp 2009

Taky hodně záleží na tom,jakou má tvůj ex kvalifikaci.
Můj ex to taky zkusil,soudce se ho zeptal na jeho dosažené vzdělání a vytáhl spis z ÚP a vyhodil mu asi deset nabídek zaměstnání za dvojnásobek. 😀 A pokud vím,tohle se teď dělá běžně,právě kvůli takovejm zmetkům.

marecek4
28. srp 2009

popelko.miri,neměj obavy,jeho známost by musela být manželkou,aby to bral soud v potaz-vždyť má rodiče a ti jí musí přispívat a když se soudci nezdají příjmy,tak si zjišťují jaký je v tom oboru prům.výdělek v kraji,takže ex se může domlouvat jak chce,nebude mu to nic platný,ale nevíte náhodou,jak soud přihlíží na děti z prvního manželství ve spol. domácnosti,nás čeká řízení ohledně zletilého,nejsme vzítí a máme mimi,kluk bydlí s mámou která má dvojnásobný plat jak můj-(15000)alim.platíme3000 a chtějí to navýšit,jo o malým nevědí,protože vůbec nereagují na jakýkoliv kontakt

popelka.miri
autor
29. srp 2009

On pracuje jako technik-mistr, oprava kamionů. Utekl ze zaměstnání ze stejné pozice, kde mu přiznávali jen 13000. Taky mu dávali bokem....jemu to nestačilo, takže logicky, když teď bude mít psáno jen 10000, což je ještě míň, tak by je snad zajímalo, proč odešel za menším příjmem?...Já fakt nevím, ale mně se stalo u rozvodu, přímo mně, že jsem soudkyni řekla ohledně výživného na manželku, že mi tohle řekl, jak mu přiznávají míň, že má víc a ona mi potvora soudkyně s úsměvem! řekla, že ona to zjišťovat nebude, že to záleží jen na něm, jak se domluví!! 😠 Od té doby si takhle na mě vyskakuje, mizera. Takže pokud mu u prvního řízení o výživném na děti předložil 15500! a oni mu navrhli jen 4500!, tak při tomhle platu by mi to naopak skrouhli a já už bych s dětmi žrala šváby 😖
Jemu teď jde jen o to, aby si zařídil hypotéku, vydržoval tu svojí a víc ho nezajímá 😠

kathule
27. led 2012

@popelka.miri ahoj vyřešilo se to nějak? M"j ex je tad stejně, dostává 10.000 a zbytek bokem, když jsem to řekla u soudu řekli že je zajímá plat a co dostává bokem je jeho věc a z toho vycházet nemohou No dostávámna jedno dítě 2200,- ale prý jak začne chodit do školy mám si zažádat znovu... což je ted. Tak nevím jestli do toho jít. Vím že ponížit to nemohou ale má cenu to nervování když nic na finále neudělaj? Na sociálce mi řekla baba že mám být ráda že vůbec platí 🙄 😝

j.a.n.i
27. led 2012

@kathule Mohou to zvýšit i bez platu, podle průměrného platu v daném oboru, ale záleží to na soudci.

berenika39
27. led 2012

@kathule ahoj, já jsem to dělala tak, že jsem vždycky žádala jakoby dost velké navýšení (je to už dlouho, bylo to třeba 1500,- a já chtěla 2500,- ), exm nikdy samozřejmě nechtěl, plat bral přesně jak píšeš - 8000,- a zbytek bokem, hrál si na chudého. Oni vždycky šli do kompromisu, řekli - tisíc navíc je moc, ale 500,- - to byyste dávat měl. Žádala jsem opravdu důsledně, kdykoliv se poměry změnily, škola, druhý stupeň, gymnázium, když mu přišli na alergii, a došplhali jsme to na 3500,- v Míšových 15ti letech. to platil až do konce studia. Jinak jsme o něm nevěděli, nezajímal se o syna od cca 8mi let.
Ale asi je to i o soudci, já měla vždycky takovou fajn paní soudkyni, exm působil dost komicky - dělal nebohého a vážil asi 130kg, a ona mi opravdu vycházela vstříc, ptala se mě u soudu tak, aby mi nahrávala, jemu naopak dávala otázky na tělo, aby byl v nevýhodě, bylo markantní, že se o syna nestará, nezajímá, takže alespon ty finance. I když - tátu mu to nenhradilo☹

kathule
27. led 2012

@berenika39 no tak já bych dala nevim co za to aby nás nechal na pokoji, ale malou si bere každých 14 dní na víkend dle dohody. Žije s babou co má sama dvě děcka tak si hraje na "tatínka" než spolu začli zájem o malou neměl..tragéd.
On je kamioňák pro mezinárodní dopravu takže prachy má