Formulár o volbe let MD som vyplnila, ale nedošiel

vachovka
11. lis 2008

Ahoj holky.
Tak predstavte si co sa mi stalo.Ja neviem co robia na tej socialke, ci su neschopni, alebo tam maju bordel.
Ide o to , ze pridem do bankomatu a tam 3800 miesto 7600.Tak som sla na socialku, ze ako co to ma znamenat.Ked vsetky papiere mam v poriadku a formular o volbe, ze chcem byt doma 3 roky som vyplnila este minuly rok v prosinci.Este vtedy ma pani na socialke odhovarala, ze preco tak skoro, ze co ked si to este rozmyslim.Ja ze nie, ze chcem byt 3 roky doma a tak som jej to teda odovzadla.Lenze oni tie papiere nemaju.Ja som to podavala u nas v meste na socialke a oni to posielaju do Plzne.A do Plzne to asi nedoslo, lebo to v mojom spise nenasli.Podala som teda pisomnu namietku proti tomu a cakam od nich na vyjadrenie.
Neviem si predstavit co budeme robit ked mi to zamietnu ved je to 3600kc rozdiel a to uz clovek pociti, teda aspon my.Co by ste robili vy?Alebo poradte co mam teda robit a ako dalej pokracovat ci ich mat udat, alebo poslat na nich telku, alebo ja uz neviem co.Ved preco mam trpiet ja a moja rodina za to, ze oni si nevedia urobit pporiadok v papieroch. 😝

mikca
11. lis 2008

vachovka chyba je v nasi cele socialni sfere je to des co se deje..moji kamraradce treba udelali to, ze ona nemela narok na PPM takze ji melal od 21 mesice meli vyplacet 3800kc do te doby 7600noa oni misto toho ji zacli vyplacet 3800kc uz od noveho rokui, kdyz bylo male asi půl roku a vůbec si neuvedomili chybu, kdyby tam na ne nevlitla tak nikdo nic nevi..ne jen ze jsou vecne nasr. za tema prepazkama, navic nejsou schopni si nastudovat novy zakon(kdo jiny kdyz ne oni ze, kdyz se jich to tyka)..a navic jak se ukazuje tak tam maji teda radnej bordel...urcite si trvej na svem ty papiry nekde byt musi, klidne pisni na MSV at to nejak resi...to je jeich blbost ne tvoje..a kdyz na tom tak premyslim, takje fakt, ze kdyz jdes zazadat o rodicak tak nic o tom ze to nekdo od tebe prevzali nedostnes 😝 ...tak drzim palce je to des to ti verim...jezis me tuto tak vytaci,..posldeni dobou mam averzi na sociialku fakt 😠 😠 😠 😠

krista
11. lis 2008

Ahoj,
to je ale hrůza co se tady děje, já jsem teda potvrzení ze sociálky dostala (žádala jsem v srpnu), ke každému papír zvlášť, mám - Oznámení o přiznání dávky sociálky podpory, Oznámení o výplatě částky rodičovského příspěvku a Oznámení o schválení volby ... asi by mě trefilo kdybych zjistila, že místo 7600,- mi přišlo 3800,- 🙄

vojtisek2007
11. lis 2008

holky - to je pravda - to co píše krista - že musí z úřadu přijít rozhodnutí a přiznání dávky....vachovka - tobě nic takovýho nepřišlo ???

vachovka
autor
11. lis 2008

Krista ved mna aj trafilo.
Nic mi neprislo posledny papier co mam od nich je z ledna, ze mi odejmu pridavek na dite a to je vsetko.V prosinci som davala ziadost o rodicovsky prispevek a volbu.A k tomu mi neprislo nic.

vojtisek2007
11. lis 2008

vachovka -já mám totiž takový pocit, že plošně se musela žádat od 1.ledna znovu, ikdyž jsi už vlastně rodičák měla.....jak se to všechno měnilo - vím, že jsem si v lednu posílala taky novou žádost

ria80
11. lis 2008

Ano jak se to měnilo,tak v lednu si musel podávat novou žádost každý,i když už rodičovský příspěvek měl.
Já se ted taky docela bavím.Tento měsíc mi nepřišly přídavky,i když by měly.Tak se tam na to budu muset jít zeptat.A dali mi sociální příplatek - 65 kč!Si fakt s Michalkou užijem. 😝 Hlavně tam zdůraznili,že to musím využít ve prospěch Michalky,abych si z toho třeba nejela na dovolenou... 😔 😅

krista
12. lis 2008

Ria80 no to je pěkný, máte na jeden oběd co 😅

Holky já to dostala rovnou do ruky ty papíry, dala jsem jí formuláře a ona mi tohle vytiskla z PC, nevím jak to bylo dřív, jestli taky ty papíry dávaly a jestli to funguje všude stejně, ale mělo by ne? 😲

Vachovka a to je pravda co píšou holky, žádala jsi znova? Jestli ne, tak to je ten průšvih 😖

vachovka
autor
12. lis 2008

Jo zadala ved hned jak mi to prislo hned sem to vyplnila a odovzdala.Ved keby som nezadala tak by som matersku nedostala uz v unoru. 😉 Este som to pisala tu na konika holkam od nas z prosince2006 ze som si dala ziadost na 3roky.Musim najst link a hodim vam to tu.

vachovka
autor
12. lis 2008

je to z 21.12.07 o 13.37

vojtisek2007
12. lis 2008

no jo vachovka - ale to máš z loňska - v novém roce 2008 se musela žádost dávat znovu i dávat znovu výběr těch let - ale to by ti zase nechodila vůbec žádná mateřská - no každopádně tam v tom mají dost velkej bordel...tak se drž...

vachovka
autor
25. lis 2008

Jaaaaaaj baby jak som na.rana.Dnes mi prislo rozhodnutie zo socialky preverili moju namietku a znizuju mi matersku na 3800kc.Ale co ma najviac stve ze tam rovno napisali ze vy ste si tu ziadost nepodala.No jak to mozu napisat?Ved ja nie som debil aby som nevedela co som davala.Ved som si to podala tak nech ma uz ne..ru.Este vcera som si spomenula ze jak som si davala tu ziadost o volbe tak som tam dopisovala, ze svoje rozhodnutie uz nezmenim.Este mi to ta krava na socialke diktovala.Mam este moznost odvolania tak to vyuzijem.Napisem im tam nieco.Uz som aj rozmyslala o pravnikovi ale nemam prachy na to.kolko by to mohlo stat?Alebo neviete ci neexistuje nejaka pravna poradna po nete a zadarmo?

mikca
25. lis 2008

vachovka zkus http://www.aperio.cz/poradna/index.shtml tam ti urco poradi..ale jestli jsi tam uz zaskrtavala volbu delku rodicaku tak to uz musela byt uz v novem formulari ve starem nic takoveho nebylo

konoupek
25. lis 2008

Teda holky to je bordel v tom státě to není možný 😠 .Vachovka ještě na pracáku je právník zdarma tuším.Zkus tam zavolat,jestli by ses tam třeba nemohla zajít poradit.

kacka.va
26. lis 2008

já jsem si od všeho, co jsem odevzdávala na sociálce, nechala potvrdit kopii, kdyby to náhodou ztratili, abych měla nějaký papír v ruce.

vachovka
autor
26. lis 2008

Tak to si urobila super ja uz to pri druhom tiez budem tak robit a budem ich tam otravovavat jak blazon.Ty ma budu neznasat na vsetko sa ich tam budem chodit pytat 100krat sa budu triast uz jak ma uvidia vo dverach, ze zas idem 😀 😝

kacka.va
27. lis 2008

no paní mi to potvrdila automaticky, když viděla, že mám pro sebe kopii. Holt jednání na různých úřadech už mě naučilo.

kalerat
27. lis 2008

Vachovka to je teda pěkný bordel 😠 Budu si na to muset dát pozor až půjdu rodičák vyřizovat.

kacka.va
27. lis 2008

holky, obecně si nechávejte potvrdit kopie, mně už párkrát od některých úřadů nebo banky přišlo, že jsme něco nevyřídili včas, ale já to mám všechno založené, tak jsem jim ukázala od nich potvrzenou kopii a oni museli přiznat, že je to jejich bordel a najednou se chovali jak kdybych byla jejich pán.

vachovka
autor
2. led 2009

Ahoj holky.Tak dnes som konecne dostala papier zo socialky.Odpoved na moje odvolanie.Matersku mi vratia naspat na 7600 a zvysok mi doplatia 😀 .Uf to som si vydychla lebo inak by mi uz hrablo.Takze sa oplatilo bojovat.

mikca
2. led 2009

vachovka to je super.je fakt ze je lepsi zkusit neco udelat, nez sedet doma a smirit se s tim ze je nekdo neschopnej a ty pak mas na to doplatit 🙂