Hlučná motorka. Má smysl to oznamovat PČR?

misulka84
23. bře 2023

Holky, je mezi váma nějaká policistka? Do ulice nám jak se oteplilo,ráno zajíždí jezdec na motorce, která je velmi hlučná. Mávla bych nad tím rukou, ale už mě to fakt sere, jelikož je v naší ulici základní škola a děti chodí tou ulicí,a on zaparkuje přímo u ní, a protúruje motor. Má smysl to oznamovat PČR nebo měšťákům,budou s ním něco vůbec řešit? A ještě parkuje jako pitscha, u přechodu za ochrannými sloupky na čárách.🤔

eressiel1020
23. bře 2023

@misulka84 Zavolat měštáky, ale stejně mu dají jen pokutu za špatné parkování

barulina
23. bře 2023

@misulka84 ano, zavolej no, či PČR, vyresi

barulina
23. bře 2023

@misulka84 a ne jen za špatně parkování, neznám ten paragraf presne, ale vím, že jsem se to kdysi v dopravce učila. Podívej se na zákon 361 o sil.provozu.

misulka84
autor
23. bře 2023

@barulina podivam dekuju

terulle05
24. bře 2023

@misulka84 zdravím také máme ve městě takového …….
Ale jezdí autem dost silným a nejraději jezdí v 00.00 a pak ve 3.00 . A je slyšet po celém městě. U nas pod barákem zastaví protůruje motor a pak to rozpalí a jede do vedlejší ulice . Na skupině města už mu lidi vynadali že mají malé děti nebo že vstávají do práce a on vždy odvětí že závidíme . Policie s tím nic nedělá. Žádné rušení nočního klidu nic . Jezdí i přes den jak prase a málem mě a 2 děti co šli do školy srazil . MP nezasáhla . Přeji pevné nervy a ať to aspoň u vás dopadne lépe .

mourovatakocka
24. bře 2023

Zajímalo by mě, jak to u vás dopadne, určitě pak napiš vývoj, držím palce!

misulka84
autor
24. bře 2023

@mourovatakocka tak jsem dneska cekala v ulici, zda borec dorazi, ale bylo ošklivo, tak nechal stroj doma🤣 každopadně, policie pry nema nejake měřiče hluku, tak by mu pokutu stejně nedali, to mi tvrdi známý, vyčkám na příští tyden, a oznámim to pak, a napisu na skolu, kam to pako chodi

barulina
24. bře 2023

@misulka84 i to že bezdůvodně troubis je postižitelné.

amazonkajanik
7. dub 2023

@misulka84 pokud si dobře pamatuji, dá se to řešit,nebo dalo, přes technickou kontrolu, páč hlučný stroj jí neprojde. Takže pokud má jiný výfuk, než s kterým dorazil na kontrolu, stroj není technicky způsobilý ! Mě neuznali ani zpětná zrcátka, musela se kupovat jiná, po nových pravidlech 🙄
Tam je to spíš o ochotě místního oddělení s tím něco dělat a pokud by vás jako stěžovatelů bylo víc, tak tím lépe! Jsme, nebo byli (s mužem jsme stroje prodali), rodina motorkářů, a samotné nás štve, když někdo má " laďák" co rve ušní bubínek, nebo porušuje pravidla!