Hypotéka na mně, manžel spoludlužník. Po rozvodu jak?

niki2
23. lis 2009

Mam dotaz,
pokud se bude vyrizovat hypoteka na mne a manzel bude uveden jako spoludluznik, je v pripade naseho rozvodu nebo rozchodu pohledavka na obou stejne, nebo vice na mne?

dadous
24. lis 2009

u obou stejně 😵

kubaka
24. lis 2009

ano, je to jako společné vlastnictví manželů.

niki2
autor
25. lis 2009

Dekuji za odpovedi

vendulka
25. lis 2009

niki u nas je to tak, ze na manzela je napsana hypo ,ale dluznici jsme oba 😉

petulas
28. led 2010

Dobrý den chci se zeptat před manželstvím jsem si pořídila hypot. a ted jsem na mateřské. slyšela jsem ,že je ně možnost brát nějaký příspěvek na bydlení nebo něco podobnáho. pokud se do toho tedy s manželem vejdem. Je to tak? Moc děkuji

kacka.va
28. led 2010

příspěvek na bydlení nemá s hypotékou nic společného. Příspěvek na bydlení je sociální dávka, o kterou si můžeš zažádat, pokud příjem nepřekročí určitou hranici (mám dojem, že je to nějaký násobek životního minima).
Ale pokud bys nechala u té hypotéky manžela připsat jako spoludlužníka, tak by si mohl odečítat úroky ze daní. Ale pokud je psaná jen na tebe, tak si to uplatnit nemůže.

petulas
30. led 2010

kacka:Já jsem netvrdila že je to příspěvek na bydlení jen něco podobného nevím říkala mi to známá....z daní si to odepisuji každý rok... ale jinak moc děkuji...

kacka.va
30. led 2010

petulas. no psala jsi "příspěvek na bydlení nebo něco podobného" tak jsem na to reagovala 🙂, nevěděla jsem, že myslíš odpočet úroků z úvěru ze základu daně a na základě toho vrácení části daní, ale to z tvého příspěvku moc pochopitelné nebylo, co máš na mysli.