Jak dlouho pobírá peněž. pomoc v mat. svobodná matka?

dhakini
9. čer 2010

Dobrý den, mám dotaz. Jak dlouho pobírá peněžitou pomoc v mateřství svobodná matka? Je to 28 týdnů nebo má nárok tento příspěvek pobírat déle?
Děkuji za odpověď,
dhakini

pitruskaskarolinkou
9. čer 2010

Ahoj, nejde ani tak o to, že je svobodná (i svobodná může normálně žít s otcem dítěte), jako o to že je "osamělá" tzn. že žije a vychovává dítě sama a tom podává u svého zaměstnavatele čestné prohlášení - takhle jsem to absolvovala já. Potom pobírá PPM ne 28 týdnů, ale ted přesně nevím, ale je to myslím 8-9 měsíců ne půl roku (28 t).

pitruskaskarolinkou
9. čer 2010

abych se vyjádřila přesně - nemusí nutně bydlet sama - může to být samozřejmě např. u jejich rodičů, ale v tomto případě by otec neměl sdílet společnou domácnost s matkou a dítětem.

dhakini
autor
9. čer 2010

@pitruskaskarolinkou Aha, tak takhle je to....Děkuji moc za informaci:o)

pitruskaskarolinkou
9. čer 2010

a ta delší varianta je 37 týdnů 😉

pitruskaskarolinkou
9. čer 2010

doufám tedy, že se to od té doby, co se to týkalo mě nezměnilo...jak se v tom pořád dělají čachry machry 😠 😀 😅
Každopádně to platilo pro osamělé matky ne matky svobodné - jako takové (čili žijící normálně se svým partnerem, ale ne v manželství )

dhakini
autor
9. čer 2010

Já myslím, že na 37. týdenní příspěvek má nárok pouze žena, která měla vícečetný porod.

dzej
9. čer 2010

ahoj, už asi dva roky platí, že není rozdíl mezi osamělou matkou a vdanou...pro všechny je PPM 28 týdnů. Pouze pro vícečetný porod je to 37týdnů...

pitruskaskarolinkou
10. čer 2010

já to říkala,že v tom určitě udělali čachry machry 😀 Já toho ještě využila 😉

bonparuska
11. čer 2010

inak aj na slovensku to tak platí, že osamelá matka má nárok na 37týždnov, len sa pred ukončením tej klasickej materskej podpisuje čestné prehlásenie, že nežije s otcom dieťaťa
nechápem prečo to v česku neplatí, to sú teda zákony 🙄

martinak028
17. zář 2010

Ahojte, doufám, že někdo se najde, kdo zná odpověď na mou otázku ohledně bydlení, financí a partnerství. Jedná se o to, že bydlíme s přítelem v domě, kde ani jeden nemáme přepsané trvalé bydliště. A ted čekáme mimi a já se ptám, co bude pro nás nejlepší (myslím finančně), co se týká bydlení a přiznání počtu osob v domácnosti. Ptám se proto, jestli si mám nechat přepsat ještě před porodem trvalé bydliště a zároveň potom někde,kde to budou chtít, napsat, že bydlím sama nebo co bude nejlepší? Předem děkuji za odpověď.

marecek4
25. zář 2010

martinak028-je jedno kde máte trvalé bydliště,jen pozor na to aby byli domácí,tam kde máš a budeš mít trvalý pobyt byli srozuměni s tím,že tam bude mít trvalý pobyt i mimi,kdyby ne tak hrozí sociálka,a na úřadech radši hlas že s partnerem žijete ve společné domácnosti-pokud žijete,ono by asi nebylo příjemné tady za dva roky vracet hromadu peněz,že Vás někdo udal,a asi to budou i víc kontrolovat,aspoň podle toho co všude píšou,stejně to má vliv nanejvýš teď už jen na přídavky,sociální příplatek a všecko chtějí rušit,a rodičáku se to netýká

evqa
4. říj 2010

Dobrý den,
jsem tu nová a chtěla bych se Vás zeptat, jestli nevíte, jak mám postupovat. Jsem ve 3 měsíci a otec dítěte nejeví zájem o mimčo. Nechce mi na nic přispět, dokud nebude vidět doklad, že je dítě opravdu jeho. Teď jem mu psala, že jsem si sehnala kočárek, jestli by mi na něj nepřispěl a taky na ostatní věci. On ale do porodu nechce. Taky nechce být v rodném listě a alimenty chce jen na papíře, žádný soud. Na což jsem mu nepřistoupila. Chtěla bych od něj půlku na výbavičku,ale on nechce. Mám to dát hned k soudu? Děkuji za radu. Přeji krásný den. 🙂

kaaatinka
23. říj 2010

no nevím jestli něco zmůžeš před porodem ☹ každopádně jestli bude chtít test otcovstvství tak si o něj musí zažádat...na svoje náklady!!!!!
Každopádně jako první bych navštívila sociálku. POkud by nebyl v RL tak by nějaký alimenty hodil do koše...apson myslím 😒

kaaatinka
23. říj 2010

@marecek4 by mě zajímalo z čeho budou osamocené maminky žít...přídavky vezmou, socku vezmou.... budem asi děckám drobit hlínu 😒

marecek4
23. říj 2010

kaaatinka no to máš pravdu,nad tím se tam nahoře naši zákonodárci nezamýšlí,a že kolikrát maminka není osamělá svojí vinou,ale třeba proto,že tatínek zemřel,ještě než stačil mimi uznat,aby mělo sirotčí důchod-aspoň něco,je plno různých případů a příběhů.

evqa rozhodně navštívit sociálku,tam Ti poradí a taky pomůžou sepsat co je potřeba a od všeho co pořídíš schovávat lístečky-soud proběhne možná až po porodu tak ať máš čím prokázat výdaje,a tatínkovi to určí i zpětně jako příspěvek na pořízení výbavičky,a i pro Tebe myslím něco přiznají